Asics gel Cumulus 17 vs nike pegasus

mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Witam,

chciałbym zapytać kogoś, kto miał do czynienia z tymi butami. Otóż, przebiegłem łącznie 3000km w nike pegasus 29 (zajechałem 2 pary) ważę ok 75 kg. stopa naturalna z tendencją do supinacji. Za niedługo zbliża się wymiana kolejnych zajeżdanych pegasus 29 i zastanawiam się nad przesiadką na cumulus 17. Kupiłem 2 pary 29 (drugie specjalnie na allegro bo już były niedostępne w sklepach) ponieważ buty leżą mi idealnie, żadnych otarć, żadnych problemów itd. Boję się wydać 500zł na asicsy i odłożyć w szafce...
nie obawiam sie amortyzacji itd, obawiam się jedynie tej plastikowej wstawki w asics między piętą a palcami, tej pod łukiem stopy. W nike oczywiście absolutnie w podeszwie nie występuje. Boję się, że w jakiś sposób będzie to przeszkadzać. Nie mam płaskostopia, mam bardzo ładne wąskie odbicie stopy mokrej na kafelkach itd. Mam proste nogi, pegasus 29 były idealne. Ale już ich nie dostanę, teraz jest jakaś wersja 32 już i mniej wygodna niż 29 jak mierzyłem. Czy ktoś was ma jakieś doświadczenia?

Biegam bardziej ze śródstopia, tzn, nie ląduję na piętę, ale raczej na całej stopie, bliżej śródstopia, sylwetkę mam poprawną bop dbam o to od zawsze skoro większość ludzi biega w asicsach to może warto przetestować:) choć dla mnie 500 zł to dużo,. buty wymieniam co ok 1400-1600km

Proszę o małą poradę... czytałem różne testy ludzie piszą że to w sumie identyczne buty itd, ale jednak ten plastik mnie martwi. Choć przyznaję, pegasus 29 jest butem bardzo miękkim, i elastycznym wiem, że asicsy takie nie są, zą zawsze twardsze pod kątem zginania itd.
New Balance but biegowy
maciaz91
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 23 maja 2012, 21:10

Nieprzeczytany post

Do rozważanych butów dorzuciłbym jeszcze adidasa supernova glide boost - porównywalny poziom amortyzacji do ww. modeli, ale znacznie dynamiczniejszy. Natomiast ma też "obcego" w podeszwie. Biegałem w pegasusach 29,30 oraz 31 a teraz biegam właśnie w adidasach, i jestem bardzo zadowolony. Wcześniejsze pegasusy były bardzo miękkie, wielu neutralom kostka mocno w nich uciekała do środka.
Co do plastikowego modelu w podeszwie - mam go w brooksach i w adidasach, ale nie czuję żeby przeszkadzał.
Pozdrawiam
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

O...:) dziękuję za odpowiedź:)
Wczoraj udało mi się zmierzyć gel cumulus 17 w decathlonie, ale niestety muszę wybrać się gdzieś, gdzie mogę je ubrać i pobiegać chwilę na bieżni. Bo dochodzi jeszcze kwestia rozmiaru. Mimo tej samej długości wkładki, jednak but kązdy jest nieco inny. I tutaj muszę dobrać znowu tak, żeby nie mieć problemów z paznokciami itd ;)
ODPOWIEDZ