Poszukuje butów do biegania

Kuszobar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2015, 12:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, poszukuję butów do biegania w bardzo przystępnej cenie tak do 100zł. Dopiero zaczynam swoją przygodę z bieganiem, więc mam zamiar biegać 6-10 km 3-4 razy w tygodniu. W większości będę biegał po twardym podłożu (asfalt, chodnik). Moja waga wynosi około 83 kg, a stopa neutrala.
Z góry dziękuje :)
New Balance but biegowy
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Kalenji
Kuszobar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2015, 12:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

speed18oliwier
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2015, 11:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja biegam od niedawna w halówkach nike5 davinho IC i jak jak na razie super się sprawują chociaż doszły mnie słuchy, że halówki bardziej nadają się na miększe podłoże typu leśne ścieżki. Biegam po twardym asfalcie, po lesie i nic mnie nie boli. Myślę że na początki biegania spokojnie wystarczą.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kuszobar pisze:A co sądzicie o http://www.decathlon.pl/ekiden-one-plus ... 11960.html?
generalnie poniżej 100 pln Kalenji to podobna klasa, weź ten który ci na nodze lepiej leży (wygodniejszy) i bardziej Ci się podoba. Waga bez wzrostu nic nam nie daje. Nadwaga jest, czy nie? Jak "sportowo", była jakaś aktywność niedawno?
speed18oliwier pisze:Ja biegam od niedawna w halówkach nike5 davinho IC i jak jak na razie super się sprawują chociaż doszły mnie słuchy, że halówki bardziej nadają się na miększe podłoże typu leśne ścieżki. Biegam po twardym asfalcie, po lesie i nic mnie nie boli. Myślę że na początki biegania spokojnie wystarczą.
Proponuję nie udzielać takich rad, zwłaszcza początkującym. Jeśli ktoś nie był aktywny i do tego ma nadwagę, to zaczynając bieganie w halówkach po bruku/asfalcie może sobie zrobić bardzo dużą krzywdę.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
eXf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 25 maja 2012, 08:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżeli ktoś nie biegał i chce wejść od razu na 3 - 4 razy w tyg. po 8 km, to wg mnie prosi się o kontuzję, niezależnie od tego, jakie buty wybierze.
tmtomo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:16
Życiówka na 10k: 39:13
Życiówka w maratonie: 3:17:46

Nieprzeczytany post

Do 100pln to raczej zostaje lidl lub biedronka, ewentualnie jakieś wyprzedaże w sklepach sportowych. Na początek wystarczy, ale też radzę spokojniej zaczynac.
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

eXf pisze:Jeżeli ktoś nie biegał i chce wejść od razu na 3 - 4 razy w tyg. po 8 km, to wg mnie prosi się o kontuzję, niezależnie od tego, jakie buty wybierze.
Nie demonizujmy. Napisał 3-4 razy po 6-8km. Zakładając brak wyraźnej nadwagi jak zacznie od 3 razy na tydzień po 6km lekkiego truchtu to nic złego się nie stanie.
biegam ultra i w górach :)
ODPOWIEDZ