Buty do interwałów

skillet94
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jeśli chodzi o bieganie to raczej jestem początkującym, chociaż poniekąd towarzyszyło mi ono od dzieciństwa(dużo grałem/gram w kosza). Ostatnio wzięło mnie na robienie interwałów(np. po odpowiedniej rozgrzewce i rozbieganiu robię 80-100m sprintem, wracam ten dystans truchtem/szybkim marszem i powtarzam takie coś 5-6 razy staram się zwiększać co trening)trenuje również na siłowni 4 razy w tygodniu. Waga 81-82kg przy 179cm, typ chyba neutralny(nie znam się jeszcze za bardzo w tym nazewnictwie biegaczy :D).
Moim celem póki co jest dojście do 10x100m,startować nigdzie nie chce po prostu zależy mi na rozwoju szybkości,dynamiki, poprawy wydolności, być może jakiś sensowny czas na 100m/400m chciałbym kiedyś wykręcić ;d,biegi powyżej 1km w ogóle mnie nie kręcą i nie chcę ich trenować.
To tak słowem wstępu, obecnie mam buty faas 500O takie jednak nie są one chyba zbyt dobre do tego typu biegów bo czuje się dość niekomfortowo podczas sprintów, jakby nie pozwalały mi w pełni dynamicznie biec, do tego mają chyba za dużą amortyzację. Biegam przeważnie na bieżni(takiej orlikowej, bodajże tartan)
Jakie buty byście polecili do takich treningów, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie itp? Postarałem się podać jak najwięcej informacji,które mogą pomóc w doborze butów.
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zajrzyj na bloga kolegi fotman, on biega 400m. Pewnie będzie w stanie udzielić Ci informacji.

http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=44495

W pierwszym poście masz wpisane w jakich butach biega i zrzuty z planów treningowych. Myślę, że ta lektura da Ci więcej niż produkowanie się w tym temacie ludzi podobnych do mnie - czyli w większości amatorów biegających dystanse 5km - 42,2km którym wydaje się, że ... :)
biegam ultra i w górach :)
skillet94
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2015, 21:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Używał może ktoś z was faas 100? Nadałyby się do moich celów?
ODPOWIEDZ