Komentarz do artykułu Prześwietlamy New Balance Fresh Foam wg nowej metodologii [konkurs]

Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Sorry, ale cała ostatnia seria rozmów z przedstawicielem Asics, publikowana na bieganie.pl w odcinkach, pokazała to bardzo wyraźnie.
A jak biegaczy traktuje krajowy dystrybutor NB? Widać szczególnie po opisach na stronie sklepu....
Miałem kiedyś okazję być na prezentacji nowej kolekcji :usmiech:, niestety ale najwięcej do powiedzenia mieli jedynie o butach lifestyle. Co do biegowych, dowiedziałem się, że są fajne bo lekkie i elastyczne :hej:
Być może trafiłem akurat na niewłaściwą osobę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

herson pisze:
jabbur pisze:Foama nie chcę, ale za rozwój systemu trzymam kciuki.
nie to żebym się nań zasadzał, z czystej ciekawości zapytam - co z nim jest nie-tak?
Grubość podeszwy, poziom amortyzacji, spadek pięta - palce i ilość miejsca na palce. Poza tym OK :hej:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jabbur I Marcinek
To narzędzie posiada mnóstwo rzeczy dla "zwykłego użytkownika", prawie wszystko co opisałem jest takie.
Sklep bedzie poprostu miał dostep do większej liczby danych.
Wszystkie pokazane wykresy będziecie mieli w wersji publicznej.
Przecież nie pokazywalbym publicznie rzeczy, które mają byc dostępne niepubliczne.
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czołem,

Przyznam się bez bicia, że nie za bardzo dostrzegam potencjał tej klasyfikacji, kategoryzacji, czy jak właściwie to nazwać. Fajnie to wygląda i z pewnością będzie interesujące, ale raczej w ramach jakiejś ciekawostki niż realnie użytecznego narzędzia. Obawiałbym się, że może być wręcz mylące. Jak dla mnie to trochę przerost teorii, która przecież nie zawsze musi mieć przełożenie na praktykę. Jasne, można traktować to jako rodzaj wytycznych w porównaniu do butów, z którymi ma się już doświadczenie, ale to też tylko teoretyzowanie. Na "czucie" buta i jego charakter składa się więcej niż kilka suchych parametrów. Tak mi się wydaje ;)

Kompetencja sprzedawców to zupełnie inna historia.

Pozdrawiam

Paweł
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jabbur I Marcinek
To narzędzie posiada mnóstwo rzeczy dla "zwykłego użytkownika", prawie wszystko co opisałem jest takie.
Sklep bedzie poprostu miał dostep do większej liczby danych.
Wszystkie pokazane wykresy będziecie mieli w wersji publicznej.
Przecież nie pokazywalbym publicznie rzeczy, które mają byc dostępne niepubliczne.
OKej, to brzmi lepiej. Choć chętnie zobaczę czego nie będziemy widzieli, co byśmy wiedzieli co widzą sprzedawcy.
- może być z blurem na nazwach ;)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

HeavyPaul
Wlasnie jestem ciekawy jak sie w tym odnajdą blogerzy piszący o butach. :)
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

@ Adam - wspomniałeś o twardości gumy jako o jednym z czynników oceny buta, a teraz okazuje się, że dla szarych żuczków będzie to niedostępne...
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No dobra, sorry, czasami nie pamietam co jest publiczne a co nie.
Ale w sklepie będziesz mógł to sprawdzic.
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

W sensie "organoleptycznie", czy w ramach umowy ze sklepami będziecie mieli warunek, że na prośbę klienta sklep powinien udzielić pełnej informacji z systemu?
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Czegoś takiego w umowach nie będzie, poprostu na zdrowy rozsądek, że jak sie zapytasz sprzedawcy to Ci odpowie. Nie będzie zastrzeżeń, że to jest tajemnica.
pehop
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 449
Rejestracja: 14 sie 2012, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post

A będzie gdzieś lista sklepów współpracujących? I czy rozważasz możliwość krótkoterminowego dostępu dla osób prywatnych, bo abonament dla mnie byłby bezsensu, bo buty kupuję 2-3 razy w roku i do tej pory albo musiałem poświęcić 2-3 weekendy na latanie po sklepach (czas i kasa na paliwo) lub polegać na czyichś niemierzalnych wrażeniach, co poskutkowało 2 wtopami zakupowymi. Mam tu na myśli rozwiązanie typu dostęp np. na tydzień lub dwa dla użytkowników forum, którzy nie są ani właścicielami ani pracownikami sklepów i są aktywni przez jakiś czas na forum.
"Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, każdy ma niezbywalne prawo spieprzyć swoje życie tak, jak uważa to za stosowne" - by mój ojciec
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Lista sklepów oczywiscie bedzie.
A inne pytania są narazie za trudne. :)
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Wlasnie jestem ciekawy jak sie w tym odnajdą blogerzy piszący o butach. :)
A czego oczekujesz? Ja bym się nie spodziewał jakiegoś przełomu. Co najwyżej zacznie się licytacja parametrami, które mało kto będzie tak naprawdę rozumiał. Boję się, żeby nie było to kolejne narzędzie do wciskania ściemy. No bo co te wszystkie pomiary oznaczają dla biegacza? Co one mówią? Wiem, że dążymy do tego, żeby wszystko zmierzyć i opisać, ale koniec końców to właśnie subiektywne doznania się liczą bo suche dane nie dadzą nam pełnego obrazu. Ale może się mylę :P
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie każdy but masz okazję założyć na stopę i nie ze wszystkich parametrów buta który jest w sklepie zdajesz sobie sprawę.
Wchodzisz do katalogu i patrzysz choćby jaka jest miękkość buta który znasz, który lubisz.
Okazuje się, że w jego "okolicach" są też inne buty co do których nie przyszłoby Ci wcześniej do głowy, że mogą Cię interesować.
Albo szukasz buta o podobnej miękkości jak ten który lubisz ale np bardziej odblaskowego albo nieprzemakalnego.
I katalog Ci pomaga.

Mówisz, że kolejne narzędzie do wciskania ściemy?
Powiedzmy sobie szczerze, że we wciskaniu ściemy nikt lepszy niż blogerzy nie jest, nie mówię akurat o Tobie ale wyciągając średnią tak jest.
Dlatego właśnie zastanawiam się jak sobie z tym poradzą blogerzy bo Katalog będzie narzędziem "odściemniającym".
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Nie każdy but masz okazję założyć na stopę i nie ze wszystkich parametrów buta który jest w sklepie zdajesz sobie sprawę.
Wchodzisz do katalogu i patrzysz choćby jaka jest miękkość buta który znasz, który lubisz.
Okazuje się, że w jego "okolicach" są też inne buty co do których nie przyszłoby Ci wcześniej do głowy, że mogą Cię interesować.
Albo szukasz buta o podobnej miękkości jak ten który lubisz ale np bardziej odblaskowego albo nieprzemakalnego.
I katalog Ci pomaga.
Tak, zgadzam się - może posłużyć jako wytyczne w porównaniu do butów, które już znamy. I tutaj z im większa liczbą modeli mieliśmy do czynienia tym większa użyteczność, bo jeżeli ktoś kupuje np. drugą parę to nie za bardzo ma punkt odniesienia. Pytanie też na ile katalog będzie "zaskakujący" ;)
Adam Klein pisze:Mówisz, że kolejne narzędzie do wciskania ściemy?
Powiedzmy sobie szczerze, że we wciskaniu ściemy nikt lepszy niż blogerzy nie jest, nie mówię akurat o Tobie ale wyciągając średnią tak jest.
Dlatego właśnie zastanawiam się jak sobie z tym poradzą blogerzy bo Katalog będzie narzędziem "odściemniającym".
Niestety masz rację. Niedawno nawet toczyła się dyskusja na temat poziomu biegowej blogosfery. Ale myślę, że poradzą sobie z katalogiem ;)

W katalogu będą jakieś minimale? Może chciałbyś przebadać na przykład Xero Shoes albo Luna Sandals? ;)
Ciekawe też jak wypadłyby Karhu ze swoją technologią Fulcrum - http://heavyrunslight.wordpress.com/201 ... ow-lite-3/
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
ODPOWIEDZ