Komentarz do artykułu Testujemy New Balance MR00v2

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Testujemy New Balance MR00v2
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Autorze, a na szerokość jak to to wchodzi? Jakąś fotkę z góry można prosić?
Póki co co sprawdzam NB to albo za wąskie, albo dużo za długie (by na szerokość było OK). To ogólnie dowód na zacofanie naszego rynku, że mało kto prowadzi w Polsce buty o różnych szerokościach.

Przy okazji, co do wagi:
Vapor Glove ważą < 150g, niektóre inov-8 też celują w 150g. Tak, że zachwycał bym się raczej dopiero sztuką poniżej 100g, ale takie rzeczy, to tylko w Zenkach :hejhej:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czołem Jabbur,

Więcej fotek (z każdej strony) znajdziesz bezpośrednio u mnie na blogu: http://heavyrunslight.wordpress.com/201 ... ce-mr00v2/

Jeżeli chodzi o szerokość to z perspektywy moich stóp Minimusy Zero są bardzo spoko. Śródstopie jest dobrze dopasowane i fajnie trzyma, ale przód buta jest dosyć obszerny i nie ugniata palców. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to dokładne wymiary moich stóp można sprawdzić tutaj: http://heavyrunslight.wordpress.com/201 ... avy-paula/

Jakie NB mierzyłeś? Skory są dla Ciebie OK jeżeli chodzi o szerokość?

Odnośnie do wagi, Zero oczywiście nie są najlżejszymi butami na rynku, ale zdecydowanie jednymi z najlżejszych. Kiedy biegam w Vapor Glove to czuję, że są ona bardziej mini nie dlatego, że są 10 gram lżejsze, ale dlatego, że podeszwy jest po prostu mniej ;) Vapor Glove to takie kapcie - podeszwa 5,5mm. Minimusy Zero to już 12mm gumy pod stopami, więc już coś konkretnego. I jeżeli weźmiemy to pod uwagę to Minimusy wagowo wypadają korzystniej.

Kapci w okolicach 100 gram jest sporo... Sockwa, ZEMgear, sandały, VFF (w zależności od modelu też dużo cięższe nie są), ale trzeba pamiętać, że Minimusy to "klasyczne" buty, a nie wyrób butopodobny, które wiele osób odstraszają.

Pozdrawiam

HeavyPaul
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
Marek Szaf
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2014, 18:50
Życiówka na 10k: 43:50
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

Troszkę już przebiegłem w MR00v2 i wg. mnie jest jedna rzecz do której można się przyczepić. Już od pierwszego założenia boleśnie odczuwałem zapiętek buta. Jest on dosyć wysoki i przy bieganiu bez skarpet nie obeszło się bez obtarć na achillesie. Było dla mnie zaskoczeniem, że NB nie przemyślał tego.
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Marek, faktycznie już gdzieś obiło mi się o uszy, że ten zapiętek obciera, ale ja nie miałem z tym problemów (nawet bez skarpetek). Warto jasno zaznaczyć, że zapiętek nie jest usztywniany, a ewentualnie problematyczna może być jego wysokość i wyprofilowanie. Myślę, że jest to po prostu kwestia indywidualnego dopasowania do kształtu stopy bo ja napisałbym, że fajnie "otula" piętę i dobrze trzyma... Niemniej warto mieć to na uwadze.

Pozdrawiam

HeavyPaul
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

HeavyPaul pisze:Marek, faktycznie już gdzieś obiło mi się o uszy, że ten zapiętek obciera
Obiło Ci się o uszy od mojej skromnej osoby w temacie o mr10 ;) Ja dalej walczę z zapiętkami. Właśnie mi się wygoiły obtarcia więc pogonie w tych butach może jutro. Generalnie raz zdecydowałem się na bieg w nich bez skarpet bo było gorąco i po 5km musiałem je ściągnąć i wróciłem do domu boso :echech: Mam nadzieję, że wreszcie się z nimi zaprzyjaźnię bo poza zapiętkami są to naprawdę fajne buty.

@Jabbur, ja mam szeroką stopę na śródstopiu i tutaj te buty dają fajną swobodę, nic nie ciśnie i jest naprawdę ok. Jedyne na co bym radził uważać to ten zapiętek. Tak jak napisał HeavyPaul, jest on wyprofilowany w taką łódeczkę (dość wysoką) która dość ściśle przylega do tylnej części pięty. Wydaje mi się, że problem z obtarciami może mieć związek z materiałem którym zapiętek jest obszyty od wewnątrz, jest on dość szorstki i może dlatego obciera... :niewiem:
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

NB MR00 świetne buty... Co prawda do biegania to to się nadaje tak jak trampki, ale za to są niezastąpione jak trzeba iść wyrzucić śmieci.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za to Wielki Minimus patrzy na nie przychylnym okiem ;)
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor, a to Ciebie obciera w MR10 czy MR00. Czy tu i tu?
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mr00, a pisalem w tamtym temacie bo nie bylo jeszcze testu mr00 ;)
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
@Jabbur, ja mam szeroką stopę na śródstopiu i tutaj te buty dają fajną swobodę, nic nie ciśnie i jest naprawdę ok. Jedyne na co bym radził uważać to ten zapiętek. Tak jak napisał HeavyPaul, jest on wyprofilowany w taką łódeczkę (dość wysoką) która dość ściśle przylega do tylnej części pięty. Wydaje mi się, że problem z obtarciami może mieć związek z materiałem którym zapiętek jest obszyty od wewnątrz, jest on dość szorstki i może dlatego obciera... :niewiem:
Zapiętek pewnie musiałbym wywalić (metodą profesora Zenona.) Co do szerokości, to w NB które przymierzałem ostatnio miałem większy problem z wysokością mojego śródstopia niż jego szerokością - jakąś kretyńską taśmę montują, która ogranicza but od góry. W miarę weszły mi NB M3090SK1 z tym, że mam numer o 2cm za duży i kupowany jeszcze w epoce, kiedy z dropem biegałem. Tak czy siak, gdzieś se pomacam :)
Dzięki Panowie
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

tam nie ma czego wywalać, on jest po prostu za wysoki i źle wyprofilowany. mnie w mt10 tez obciera bez skarpet.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba, samo profilowanie to moze by jeszcze bylo ok gdyby sam zapietek byl jakies 1,5cm nizszy.

@Jabbur, zapietka nie wywalisz bo w nim nie ma nic usztywniajacego, no chyba, ze go utniesz wlasnie na te 1,5cm ty, ze trzeba by to pozniej obszyc zeby sie nie darlo dalej i nie wiadomo czy pozniej nie obcierala by Cie nic z tego szycia.
ODPOWIEDZ