Nike Zoom Wildhorse

Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Nabyłem takiego oto pantofla, ot trochę z przekory bo miałem akurat bon do Sklepu Biegacza, a chciałem zobaczyć co też Nike wykombinował w tym segmencie butów.

Obrazek





Iiiii..... muszę ze sporym zdziwieniem stwierdzić, że ten but naprawdę im się, udał :taktak:

1. Pianki akurat w sam raz żeby czuć po czym biegniemy i móc spokojnie zbiegać w mocnym terenie

2. Bieżnik bez zastrzeżeń, na skałach, mokrym , suchym trzyma jak powinien, x-talon* to nie jest ale znacząco nie odbiega. Asfalt na trasie też można spokojnie lecieć i się tego nie czuje. Mała uwaga: te dziwne kołki z tyłu się dość szybko tępią, ale potem już scierają się jak reszta bieżnika.

3. Poduszka zoom w Wildhorse jest tylko pod piętą, w droższym Terra Kiger z tego co wyczytałem na całej długości podeszwy. W butach jest przyjemnie i miękko. Co ciekawe płytki żadnej w nich nie ma , a ostre kamienie nie przechodzą przez tę podeszwę.

4. Drop 4mm - bez zastrzeżeń

5. Elastyczność podeszwy- na poziomie Columbia Ravenous Lite czyli nie jest super elastycznie, ale też nie są sztywne, odrobina siły i but zwija się w naleśnika, gorzej z wygięciem na boki, ale jak dla mnie więcej nie trzeba.

6. Zapiętek- utwardzany, ale da się go zgiąć

7. Wnętrze buta- przyjemny materiał, ale IMO odrobinę za ciepło się robi w temperaturach powyżej 30C. Co ciekawe nie są one jakoś bardzo obszerne w środku, raczej wąskie, pod łukiem stopy jest podobne zgrubienie jak to w Nike Free. Z przodu jest mały gumowy otok, którego specjalnie nie czuć przy zbieganiu, co w niektórych modelach mnie denerwuje.

8. Waga- w rozmiarze 44.5 mają 277g ( nie za mało, ale jak na trailówkę w sam raz )- dla mnie wyznacznikiem jest granica 300gram-więcej nie akceptuje ( chyba, że z rzeźnickim błotem)

9. Wygląd- tu kwestia dyskusyjna, mnie się podobają, trochę rzucają się w oczy intensywnością barw, ale co kto lubi. Jest jeszcze wersja czarno/pomarańczowa - bardziej stonowana

10. Cena od 299 do 479 PLN


W perspektywie zbliżającego się B7D na 99% pobiegnę w tych Nike'ach, chyba że mocno popada wtedy wybiorę x-talony albo roclite od inov8. Ale mniejsza o to. Nike w mojej opinii zrobił bardzo fajną trailówkę, można ją spokojnie zabrać w każdy teren. W ostatni weekend leciałem w niej fragmenty UBGT i na takim mocno kamienistym szlaku było bardzo dobrze, biegałem w nich po suwalskich pagórkach w błocie i deszczu i było znośnie, ale zaznaczam, że tam momentami x-talon miałby problem .
Zrobiłem w nich 400 km z kawałkiem i nie ukrywam, że brałem je ze sklepu z nastawieniem mocno sceptycznym tzn więcej myślałem o tym, co Nike mógł w nich schrzanić niż o tym, że to mogą być bardzo dobre buty, no i się trochę przeliczyłem bo już od pierwszego biegu je polubiłem.


*x-talona przywołuje bardzo często ponieważ dla mnie to taki swoisty wzorzec przyczepności buta, a przy okazji jeden z ulubionych modeli.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zapa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:53
Życiówka na 10k: 46:00
Życiówka w maratonie: 03:48:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja dla odmiany mam Zoom Terra Kiger i jestem szczerze pozytywnie zaskoczony tymi butami.
Rownież jestem zdania, że ta seria Nikeowi się udała :)
Zapraszam: http://www.biegamblog.pl - wyjątkowy blog o bieganiu :) - testy, recenzje, porady, relacje,
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

A jaka jest różnica między modelem Wildhorse a Terra Kiger?
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Terra Kiger ma poduszke Zoom pod całą długością, są lżejsze bo w standardowym rozmiarze ważą 240 g, a Wildhorse trochę więcej. No i rożnicą jest w budowie cholewki, materiał wydaje się trochę cieńszy plus dochodzą te sznurki na których zaczepione są sznurówki ( jak ktoś lubi to w tym modelu są )

no i cena wyższa

bieżnik ten sam
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Co byś polecił? Po górach do tej pory biegam w Nike pegasus 29 trail. Szukam butów na zimę i w góry
Awatar użytkownika
zapa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:53
Życiówka na 10k: 46:00
Życiówka w maratonie: 03:48:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Idź do sklepu i zobacz jedne i drugie.
Ja biegam w Terra Kiger od kilku tygodni i jestem bardzo miło zaskoczony. Biega się w nich bardzo naturalnie. But jest bardzo wygodny. Czy na zimę będzie dobry. Mam wątpliwości.
Brooks Cascadia 8 w których biegam na zmianę są bardziej obudowane przez co dadzą sobie lepiej radę ze śniegiem.
Czas pokaże jak będzie z Nike w śniegu. Póki co but jest naprawdę dobry i bardzo wygodny.
Zapraszam: http://www.biegamblog.pl - wyjątkowy blog o bieganiu :) - testy, recenzje, porady, relacje,
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

w dużym błocie sobie radzą, ale to nie jest podeszwa która jest idealna na głęboki śnieg, na takie warunki potrzeba trochę większych kołków. To też kwestia tego jak biegasz, w obu modelach stopa ma spory luz i np wszelkie wygiecia na boki sa odczuwalne.

Mnie sie w Wildhorse biega bdb, dzisiaj robiłem długie wybieganie w ulewnym deszczu, ani na skałach , ani na błocie nie odczuwałem braku mocniejszego bieżnika, na zbiegach owszem, przy większych prędkościach czasami pięta zjeżdżała
Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

Wiem, że to inny segment butów ale porównałbyś je z Kinvarą? Lubie tego buta i szukam terenowego odpowiednika.
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

i to jest właśnie kinvarka moja ukochana w wersji terenowej, której po 50km w górkach ciągiem nie odpadają klocki :)
Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

Rewelacja, dzięki! Trzeba jeszcze przymierzyć ;)
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

4r7us1294 pisze:Bardzo fajne butki. A ile kosztują bo mam ochotę takie zakupić.
Można już je znaleźć za 299 PLN
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

swoją drogą moja para ma 1100 km z kawałkiem i śladów zużycia nie ma poza oczywistym zjechaniem bieżnika, ale dalej jest go na tyle, że można iść w teren, myślę ze kolejne 400-500 pociągną, pewnie i więcej, ale mam już nową parę.

Cholewka bez żądnych przetarć etc, wszystko się trzyma, wszystko jest na swoim miejscu.
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

rockduck pisze:swoją drogą moja para ma 1100 km z kawałkiem i śladów zużycia nie ma poza oczywistym zjechaniem bieżnika, ale dalej jest go na tyle, że można iść w teren, myślę ze kolejne 400-500 pociągną, pewnie i więcej, ale mam już nową parę.

Cholewka bez żądnych przetarć etc, wszystko się trzyma, wszystko jest na swoim miejscu.

w końcu to NIKE nie Salomon :)
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

naprawdę marzę o tym żeby Nike nie wpadł na pomysł uśmiercenia tego projektu, nie wiem jak to się przyjęło na świecie, ale jak dla mnie obecnie nie ma lepszego buta w sektorze górskim długodystansowym, bo na takie zawody 10-30 km to x-talon styknie, ale ultra to już nie bardzo :ojoj:
Kiedyś tak uwielbiałem Columbie Ravenous Lite, no ale Columbia chyba buta wycofała z sprzedaży i po zajechaniu 3 par trza było kombinować

A jak Nike juz go zostawi to niech nie kombinuje tylko pozostawi takim jaki jest :bum:
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

zatem nie mogłem się zdecydować i zamówiłem w Zalando i Terra Kiger i Wildhorse :)
powinny styknąć na przyszły sezon :) opiszę jak się spisują jak dojdą, chyba że rozmiar będzie do wymiany :)
ODPOWIEDZ