Porównanie GPSów w telefonach z endomondo

maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytania o różne telefony i jakość GPSów w nich zastosowanych przewijają się w różnych wątkach tego forum. Na początek porównanie dwóch telefonów firmy Sony.
Wykresy tempa z obu telefonów mają kształt piły - nie świadczy to dobrze o jakości GPS'a - i raczej nie nadają się do treningu wg. tempa mierzonego przez GPS.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 11:03 przez maciejl, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Samsung Galaxy Note II - telefon dla tych, dla których liczy się rozmiar ;)
Na wykresach widać różnicę pomiędzy GPSem z Note II (gładki wykres), a piłą narysowaną przez Sony Xperia Active. Gdyby nie rozmiary (wagą i tak nie dorównuje Nokii E90), to można byłoby polecić Nota jako świetny telefon do biegania.
Pomiar Notem pozbawia nas satysfakcji z osiągnięć - średnia prędkość mierzona Notem jest gorsza o 6 sekund, a maksymalna o minutę i 13 sekund :echech: .

Obrazek
maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tym razem porównanie jabłek z gruszkami. Poniżej wykres z Nokii Lumii 920 z systemem operacyjnym Windows 8 phone - więc endomondo jedynie w wersji podstawowej. Wykres treningu jest gładki i dobrze odwzorowuje dystans. Dla porównania wykres z Garmina FR70 z footpodem SDM4 oraz z Sony Xperii Active z oprogramowaniem Garmin FIT. Moim zdaniem Nokia 920 ma jeden z lepszych GPSów (czego nie mogę powiedzieć o 820), a wykres z Sony Xperia Active chyba nie wymaga komertarza.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 14:02 przez maciejl, łącznie zmieniany 1 raz.
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lipa na szynach, najlepiej prezentuje się... FR60 i - jeśli trzeba ścieżki z nieznanego terenu - byle telefon, jeśli trasa znana, to nawet tel. niepotrzebny.
mezjash
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2012, 19:36
Życiówka na 10k: 1h18m
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gród Kraka

Nieprzeczytany post

maciejl świetny temat! Biegam z Active i od pewnego czasu zastanawiało mnie czemu mi tak tempo skacze, a o wskazaniu wysokości na Endomondo nie wspomnę - teraz już wiem. Obecnie stoję przed wyborem zegarka/pulsometru, ale raczej nie zdecyduje się na coś z GPSem, gdyż lubię słuchać muzyki podczas biegania - może nie zawsze, ale jakoś nie udało mi się przebiec trasy bez doznań dźwiękowych płynących ze słuchawek.
Czy będziesz robił jakieś porównanie z innymi telefonami? Ciekawi mnie jak wypada tutaj iPhone (przynajmniej generacje od 4 w górę). Sam osobiście mogę spróbować zrobić porównanie z Active z BlackBerry 9780.
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ostatnio biegam z zainstalowanym ipBike https://play.google.com/store/apps/deta ... BiaWtlIl0.

Active z podłączonym FP, rysuje wykres tempa jak z FR60... Pozostaje kwestia interpretacji przez inne programy. Wyjściowy TCX zawiera współrzędne z GPS i informację o prędkości pomiędzy punktami z FP. Praktycznie wszystkie programy, od Endo po SportTracksa używają do obliczeń jedyne danych z GPS, ignorując zapisaną "ścieżkę" z FP. W SportTracksie da się to obejść... Generalnie dużo kombinowania.
maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mezjash pisze:Czy będziesz robił jakieś porównanie z innymi telefonami? Ciekawi mnie jak wypada tutaj iPhone (przynajmniej generacje od 4 w górę). Sam osobiście mogę spróbować zrobić porównanie z Active z BlackBerry 9780.
Jak temat się podoba, to będę testował kolejne telefony. W kolejce czekają na zrobienie porównania Samsungi B2710, SGS2 i SGS3 (ale to po feriach warszawskich). Niestety do Iphona aktualnie nie mam dostępu.
mezjash
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 20 wrz 2012, 19:36
Życiówka na 10k: 1h18m
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gród Kraka

Nieprzeczytany post

Dzisiejsze porównanie BlackBerry 9780 oraz SE Xperia Active. Wszystko widać na screenie. Rożnice w dystansie oraz spalonych kaloriach. Dziwnie też wyglądają różnice wysokości, gdyż biegam w zasadzie po płaskim a na całym okrążeniu które wynosi 1,25 [km] różnica sięga wg mnie na oko ok 1-2 [m].
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
piotrek90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Admin

Nieprzeczytany post

A o motoroli defy mini, coś wiadomo, jak się GPS tam sprawuje :) Mam zainstalowanie GPS RUN PRO i jest tam opcja smothingu, czy tutaj był czysty gps czy jakiś buffor był używany? Nie wiem, może jestem w błędzie ale przy bieganiu, gps zawsze będzie niedokładny 1-2km skakanie tego chyba nie da się uniknąć.

http://www.gps-sport.net/trainings/running_1033923

Tam na wykresie widać DOP, biegam w terenie zalesionym - puszcza niepołomicka, w sumie liści nie ma, ale systematycznie, tak jakby w równych odstępach czasowych, zrywa połączenie.
maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziś przyszła kolej na przetestowanie Samsunga Galaxy SII. Telefon ten ma znacznie poprawiony w stosunku do poprzednika układ GPS, choć nie ma jeszcze odbiornika GLONASS. Pomimo braku GLONASS'a efekt we współpracy z Endomondo jest moim zdaniem lepszy niż w Sony Xperia Active.

Obrazek
Test przeprowadzony w otwartym terenie przy zachmurzonym niebie.
TomekM1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:58
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To moja Nokia E52 całkiem odstaje.
Obrazek
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

TomekM1 pisze:To moja Nokia E52 całkiem odstaje.
Niekoniecznie... w wyższym screenie skala tempa jest 4-30min/km... U Ciebie jest 4-7:30min/km - gdyby go przedstawić na skali 4-30 byłby bardziej płaski i płynniejszy... Jakby ktoś miał i chciał to polecam potestować Sony Xperię J - znajomemu na Endomondo bardzo ładnie tempo maluje.
TomekM1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 08 lis 2012, 17:58
Życiówka na 10k: 57
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nody pisze:
TomekM1 pisze:To moja Nokia E52 całkiem odstaje.
Niekoniecznie... w wyższym screenie skala tempa jest 4-30min/km... U Ciebie jest 4-7:30min/km - gdyby go przedstawić na skali 4-30 byłby bardziej płaski i płynniejszy... Jakby ktoś miał i chciał to polecam potestować Sony Xperię J - znajomemu na Endomondo bardzo ładnie tempo maluje.

Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi.
Jak by się dało zmienić skalę to było by zbliżone pewnie.
Zrobię porównanie z LG 4X HD.
maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tym razem test nowego modelu Ausa - Padfone2. Testowany oczywiście bez stacji dokującej (sam telefon).
Dystans wg gógla wynosił 10177 - część trasy po śniegu - stąd pewnie dość duży błąd Garmina. Wykres prędkości z Padfona jest zdecydowanie lepszy niż z Sony Xperia Active (niebo było zachmurzone). Kawałek trasy był pod drzewami (2-5km) - widać, z wykresu że Xperia nie radziła sobie (ślad zapisany przez Xperię, jest sporo przesunięty w stosunku do rzeczywistego). Padfon przebiegnięty dystans zmierzył idealnie.

Obrazek
maciejl
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 18 sty 2012, 20:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Samsung Xcover 2 - GT-S7710 - [del]
Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 14:24 przez maciejl, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ