Komentarz do artykułu Foreruner 610 - test po roku używania

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może się komuś przyda do decyzji przed Świętami.
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Haha... łyżka dziegciu w beczce miodu. Odwlekana recenzja w końcu się pojawiła - z nieoczekiwanym finałem. I co teraz napisać w temacie "Serwis Garmina"? Nie bój nic, pewnie za 900pln wymienią na nowy... :wrrwrr:
Dominiczek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:10

Nieprzeczytany post

Bzdura z tą gwarancją, może tak było, ale w tym momencie gwarancja ma przyzwoitą ważność. Kupiłem zegarek niecały miesiąc temu i otrzymałem 36 miesięcy gwarancji, także proszę się nie bać, że zaraz trzeba będzie wywalać kasę na nowy zegarek.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mój był kupiony we Włoszech, zadzwoniłem do serwisu Garmina i powiedzieli mi, że gwarancja była 12 miesięcy.
Jeśli w Polsce jest 36 miesięcy to macie problem z głowy (nawet jeśli padnie, to po 3 latach można przyjąć, że się zamortyzował).
yaro1986
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 617
Rejestracja: 11 sty 2012, 19:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: mazowsze

Nieprzeczytany post

Jesli siadl wyswietlacz dotykowy to rzeczywiscie pewnie smietnik, bo pewnie cena nowego bedzie bardzo wysoka i nie bedzie to oplacalne. Mozesz jednak sprobowac oddac do serwisow pogwarancyjnych niech obejza i ocenia ile naprawa moze kosztowac.
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Mój był kupiony we Włoszech, zadzwoniłem do serwisu Garmina i powiedzieli mi, że gwarancja była 12 miesięcy.
Jeśli w Polsce jest 36 miesięcy to macie problem z głowy (nawet jeśli padnie, to po 3 latach można przyjąć, że się zamortyzował).
Ale jest jeszcze "naprawa" pogwarancyjna, która w przypadku Garmina sprowadza się do wymiany na nową sztukę w promocyjnej cenie. Na ile Garmin wycenił sobie taką usługę?
RunTomek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2009, 09:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

A ja wczoraj odebrałem FR60, chyba jeden z ostatnich dostępnych w PL. Kosztował w Euro AGD po rabacie 359 (trzysta pięćdziesiąt dziewięć) PLN w wersji czarno-czerwonej czyli z monitorem serca. Do tego FootPod za 270 PLN w eAzymut (nie mogę zrozumieć dlaczego ten rzuczek na bucie taki cholernie drogi :grr: ).
Więc za 629 PLN mam dobry komplecik :-)

Ta recenzja tylko utwierdziła mnie w tym że podjąłem dobra decyzję. Biegam w mieście, trase moge sobie w Garmin Connect wymalować, a znacznie ważniejsza dla mnie jest płynność wskazań niż rysowanie trasy na mapach.

Jakby kogoś FR60 interesował, to w tej cenie jest do dzisiaj.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

nody pisze: Ale jest jeszcze "naprawa" pogwarancyjna, która w przypadku Garmina sprowadza się do wymiany na nową sztukę w promocyjnej cenie. Na ile Garmin wycenił sobie taką usługę?
Nie pytałem się jeszcze, bo to padnięcie ekranu to zupełnie świeża sprawa.
nody
Wyga
Wyga
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

RunTomek pisze:Do tego FootPod za 270 PLN w eAzymut (nie mogę zrozumieć dlaczego ten rzuczek na bucie taki cholernie drogi :grr: ).
Więc za 629 PLN mam dobry komplecik :-)
Też mam podobny komplecik... tylko zamiast garminowskiego footpoda za 270 kupiłem adidas micoach speed_cell - którego na allegro z przesyłką można kupić nowego za 150pln... dostajesz takiego samego footpoda (wszystkie je produkuje Dynastream - firma należąca do Garmina) i gratis masz jeszcze małego USB AntStick - najlepsza okazja, jeśli ktoś chce footpoda z ANT+ np. do zegarka Garmina.
Tempo na takim FR jest aktualizowane bardzo szybko, a zestaw z używanym FR60 zamknął mi się w 300pln :D W innych zegarkach Garmina zawsze coś jest nie tak, a to duże, brzydkie, aktualizacja tempa po pół minuty, niekonfigurowalne ekrany itp. Czekam na 310 w mniejszej obudowie, ew. 910 w niższej cenie :) i wtedy biorę, póki co posiedzę na starych śmieciach. Po co im te kombinacje z pierścieniami i dotykowymi ekranami? Klęska urodzaju, a wybór do d*.
rundek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 24 lis 2012, 11:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wielka prośba do Was.
W Decathlonie sprzedają Polar RS300X za 300zł. Podobno prezent na gwiazdkę. Czy warto wydawać kasę na taki gadżet? Szczerze to jestem przeciwnikiem wszelkiej maści niepotrzebnego szmelcu za duże pieniądze, ale gdyby miało to mi pomagać w treningach może zmieniłbym zdanie. Może jest gdzieś test tego zegarka? Dziękuję za wszelkie rady.
asewqt

Nieprzeczytany post

mała kicha że pływać nie można
druga mała kicha z tymi 8 godzinami na baterii - 310xt przy tej samej wadze do 20 godzin trzyma
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

asewqt pisze: 310xt przy tej samej wadze do 20 godzin trzyma
Tak jest tylko w instrukcji, bo w praktyce wytrzymuje max 14-16.
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

meszka pisze:Tak jest tylko w instrukcji, bo w praktyce wytrzymuje max 14-16.
ale to nadal 2x dłużej :) jeśli oczywiście 610 praktycznie te 8 godzin trzyma :]
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Klaus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 152
Rejestracja: 18 mar 2011, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Posiadam ten zegarek od września 2011 r. I na gwarancji otrzymałem już trzeci. Oba poprzednie modele miały identyczną przypadłość, a mianowicie, na wycieranie się i rdzewienie. Trzecia sztuka którą otrzymałem jakoś ze 2 miesiące temu jest inaczej wykonana niż poprzednie. Lakier jest inaczej położony . I jak na razie nie widać aby cierpiał na tą przypadłość.
Ten nie zawiesił się ani razu. A poprzednim się to udawało.

Jeden mankament jaki przy zegarku mnie od czasu do czasu irytuje to za szybkie odnalezienie satelit - tak tak za szybkie. Wychodzisz z domu, uruchamiasz zegarek, a ten w 15-20 sek. brzęczy i twierdzi że jest gotów. Po powrocie i zgraniu treningu widać że przez 400-600 m albo byłeś na marsie albo stałeś w miejscu gdzie włączyłeś zegarek. Ta przypadłość występuje tylko wtedy kiedy zaczynam i kończę trening w tm samym miejscu - czyli 99 % treningów pod domem.

I 2-gą rzeczą która jest ciut niedopracowana to powiadomienia o "słabej" baterii. Uruchamiasz zegarek i nic ta bestia nie wyświetla, po kilku metrach komunikat o słabej baterii i raz przebiegniesz 10 km i dopiero wysiada innym razem 2 km.
A poziom % naładowania widać tylko jak podłączy się do ładowarki - więc trzeba by przed biegiem podpiąć i zobaczyć ile % mocy nam zostało.
Dla przyszłych właścicieli - zegarek nie jest wyposażony w blokadę przeładowań (informacja z serwisu garmina) - więc jeśli bateria ma być trwała nie można go przeładowywać - więc pilnujemy kiedy będzie miał 100 % i trzeba go odłączyć.
Mój trzeci zegarek obecnie trzyma ponad 8 h z GPS-em. Oczywiście przez 1-wszy miesiąc zegarek zawsze rozładowywałem do 0 przed ponownym naładowaniem.

pozdrawiam
klaus
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
संस्कृतम्
"Prawdziwy mężczyzna od wódki może umrzeć - zgłupieć nie śmie"
Człowiek nie przestaje biegać, dlatego że się starzeje. Człowiek się starzeje, dlatego że przestaje biegać.
Obrazek
ODPOWIEDZ