pierwszy wrażenia o Adidas Supernova Glide 7 Boost

Maciek84
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 09:36
Życiówka na 10k: 00:46:29
Życiówka w maratonie: 4:22:14
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

wysek pisze:
Maciek84 pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W związku z tym, że but jest o 2 numery większy niż normalne(codzienne) to w okolicach przodu stopy jest tam dosyć luźno, sporo wolnej przestrzenie. Czy to, że stopa ma za dużo miejsca w trakcie biegu( na boki, przód/tył) może być powodem drętwienia? Pytam już o wszystkie czynniki, które "zarejestrowałem" w trakcie biegu.
Przyczyn drętwienia upatrywałbym w wiązaniu. Przez to, że masz dużo "luzu" musisz mocno wiązać stopę, a to zapewne jest przyczyną uczucia drętwienia.
@wysek,

nie wiąże mocno butów, uwierz mi. W żadnej części buta nie mam mocno zaciśniętych sznurówek. Wydaje mi się, że po prostu pianka w śródstopiu nie amortyzuje mojego biegu tak jak robiły to poprzednie buty. Ważę ok 93 kg, biegam głównie po asfalcie/chodnikach. poza tym byłem na dwóch wybieganiach w lesie, to również odczuwałem dyskomfort. Tak jak napisał powyżej, jeden z kolegów, być może z Adidasem mi nie po drodze :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja z NB mam takie same przeboje. Jakoś tak jest wyprofilowany but, że moja stopa nie daje rady.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Maciek84 pisze:
wysek pisze:
Maciek84 pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W związku z tym, że but jest o 2 numery większy niż normalne(codzienne) to w okolicach przodu stopy jest tam dosyć luźno, sporo wolnej przestrzenie. Czy to, że stopa ma za dużo miejsca w trakcie biegu( na boki, przód/tył) może być powodem drętwienia? Pytam już o wszystkie czynniki, które "zarejestrowałem" w trakcie biegu.
Przyczyn drętwienia upatrywałbym w wiązaniu. Przez to, że masz dużo "luzu" musisz mocno wiązać stopę, a to zapewne jest przyczyną uczucia drętwienia.
@wysek,

nie wiąże mocno butów, uwierz mi. W żadnej części buta nie mam mocno zaciśniętych sznurówek. Wydaje mi się, że po prostu pianka w śródstopiu nie amortyzuje mojego biegu tak jak robiły to poprzednie buty. Ważę ok 93 kg, biegam głównie po asfalcie/chodnikach. poza tym byłem na dwóch wybieganiach w lesie, to również odczuwałem dyskomfort. Tak jak napisał powyżej, jeden z kolegów, być może z Adidasem mi nie po drodze :)
Zatem może być tak jak piszesz - nie po drodze Ci z amortyzacją Adidasa.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
turbojajko
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A moze problem lezy po stronie rozciągania a nie butów. Spróbuj porozciagac, rozgzac biodra przed biegiem i daj znac czy pomoglo.
Maciek84
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 09:36
Życiówka na 10k: 00:46:29
Życiówka w maratonie: 4:22:14
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Przed każdym biegiem rozciągam się, nie wychodzę nierozgrzany na trening. W pt przebiegłem ~10 km w Pegasusach i żadnego problemu nie było. Jadę dzisiaj przymierzyć inne obuwie, może trafię sprawdzone Pegasusy w rozsądnej cenie :) Półmaraton za 25 dni a ja bez butów:)
semich14
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 wrz 2014, 16:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja miałem problem z drętwieniem stopy to jak wiązałem buty stopę wyginałem w łuk a przy Mizuno zmieniłem system wiązania Obrazek
Maciek84
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 09:36
Życiówka na 10k: 00:46:29
Życiówka w maratonie: 4:22:14
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Również wyginam stopę podczas wiązania, sznurówki w żadnym miejscu nie uwierają. Buty mam zawiązane jak na obrazku nr 2.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jednym zdaniem - nie po drodze Ci z tym butem.
Maciek84
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 09:36
Życiówka na 10k: 00:46:29
Życiówka w maratonie: 4:22:14
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wczoraj dokonałem zakupu nowego "buta" - Asics Gel Cumulus 17. Na pierwszy rzut bardzo duża amortyzacja, w trakcie biegania po sklepie również miło przylegał do nogi. Dzisiaj pierwsze testy.
ODPOWIEDZ