Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

Awatar użytkownika
garbinet
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2015, 12:06
Życiówka na 10k: 45:07
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tylko skoro aktualizację się kończy i wyskakuje complete na zegarku, a po połączeniu znowu chce się aktualizować to coś musi nie grać :/
New Balance but biegowy
xmacx3
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:34
Życiówka na 10k: 48:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może trzeba najpierw zaktualizować do jakiejś pośredniej wersji, żeby działało. Od technicznego punktu widzenia miałoby to sens jeżeli zmienili coś w oprogramowaniu odnośnie aktualizacji (zakładam, że z zegarkiem wszystko gra).
Może napisać maila do Geonaute albo Decathlonu (na facebooku odpisują też i mają infolinię).
Awatar użytkownika
garbinet
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2015, 12:06
Życiówka na 10k: 45:07
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No też tak właśnie myślę, żeby do nich napisać. Z zegarkiem wszystko było super, aż do tego momentu jak mi wyskoczyła ta aktualizacja. Sprawdziłem jeszcze raz wersję i jest faktycznie ta 2.10. Dzisiaj byłem znowu przetestować. Po dłuższym czasie niż zawsze złapało w końcu GPS, ale ekran, na którym zawsze wyświetlają się4 rzędy danych jest pusty, kompletnie nic na nim nie widać. i jest on oznaczony 1/2. po wejściu w 2/2 można śledzić za to puls. Co ciekawe, pulsometr nalicza normalnie km. po treningu porównałem dzisiaj z endomondo i praktycznie było to samo, tylko że nic nie widać na wyświetlaczu. Dziwne
xmacx3
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:34
Życiówka na 10k: 48:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sprawdź co masz w ustawieniach ekranów. Przy aktualizacji chyba czyszczą się dane. Może dlatego ten pusty ekran?
Awatar użytkownika
garbinet
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2015, 12:06
Życiówka na 10k: 45:07
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ustawienia faktycznie się skasowaly, ustawiłem jeszcze raz ale bez zmian. Jak robię trening indoor to normalnie wyświetla wszystko. Ale na dworzu po połączeniu się z satelitą i kliknięciu ok ekran pusty
xmacx3
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:34
Życiówka na 10k: 48:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To ja już nie wiem. Jak masz gwarancję jeszcze to oddaj do Decathlonu. Chyba, że ktoś inny ma jakiś pomysł? A może Decathlon coś sensownego odpisze, co zrobić?

Co by nie było, daj znać tutaj. Jestem ciekaw jak się sprawy potoczą :)
xmacx3
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:34
Życiówka na 10k: 48:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może nie odkrywam Ameryki, może część z Was już wie o tym, ale może ktoś skorzysta, albo da znać czy tak samo ma jak ja. Jak wiemy, Nasze zegarki potrafią łapać fixa bardzo szybko, albo bardzo długo. Ja chyba znalazłem sposób jak przyspieszyć łapanie fixa. Spróbujcie i Wy i dajcie znać czy pomaga. Ja na razie za mało prób zrobiłem, żeby się przekonać o tym, że to nie przypadek.
Sposób polega na tym, że wychodząc przed budynek nie odpalany treningu tylko wyszukiwanie współrzędnych położenia (w funkcjach bezpieczeństwa). W tym trybie zegarek jakby szybciej łapał satelity. Kiedy współrzędne się pokażą, dopiero przechodzimy do treningu, fix powinien być w parę sekund :)
Dajcie znać jak jest u Was! :)
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kochani moi! Mikołaj-gapa przyniósł mi OnMove 510 ale niestety w pudełku brak ładowarki ;( czy można ją gdzieś dokupić, albo czy pasuje od jakiegoś innego ? ;) bo szkoda oddawać taki fajny sprzęt :(
xmacx3
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:34
Życiówka na 10k: 48:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skontaktuj się z Decathlonem. Może coś podpowiedzą, albo doślą
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po długich wojnach z Decathlonem wreszcie mam swój zegareczek :)

Gdzieś wyczytałem, że do Geonaute OnMove 510 mozna dokupić pas HR - czy musi być to ten z Geonaute, czy może są jakieś alternatywy ?:)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Wystarczy z obsługą ANT+ - ja sam posiadam Garmina i sobie to połączenie chwalę
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Liberty
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:06
Życiówka na 10k: 42:12
Życiówka w maratonie: 3:29:26

Nieprzeczytany post

Czy ktoś używa jeszcze 510 onmove? Po aktualizacji onconnect do 3.300, nie mogę zgrać treningu. Wybieram folder i nic się nie dzieje. Robię save jeszcze raz i znów mam wybór folderu:/
Biegam od listopada 2011. PB: Półmaraton Warszawski 2014 - 1:34:46. Toruń Maraton 2016 - 3:25:11.
ODPOWIEDZ