LaZNag - PUMA na start, potem kolejne plany treningowe :D

Moderator: infernal

LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Do napisania tego posta i zarejestrowania się na tym forum, a przede wszystkim do biegania zmotywował mnie jeden z kolegów (prowadzi bloga obok :) ) i podana przez niego stronka bieganie.pl. Muszę przyznać, że macie bardzo przyjemną stronkę i dobrze prowadzoną :) a przede wszystkim potrafiącą zachęcić ludzi do biegania. Tak też się stało w moim przypadku :D Co prawda biegałem sobie kiedyś ale to było w wersji bardzo chaotycznej i mało przemyślanej. Otóż było to parę lat temu może ze 3-4 jak jeszcze byłem grubaskiem i chęć zrzucenia wagi mnie ku temu motywowało ale niestety była bardzo słaba i się szybko wyczerpała :( Na szczęście 2 lata temu udało mi się zrzucić 12 kg w ciągu 1,5 miesiąca dzięki silnej woli :D (nie ćwiczyłem wtedy prawie w ogóle ale się udało :) ), po prostu postawiłem sobie taki cel i go osiągnąłem.

Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć pierwszy postawiony przeze mnie cel, a mianowicie plan PUMY http://bieganie.pl/?show=1&cat=19&id=547 i bieganie stanie się jedną z moich pasji :D (m.in. obok elektroniki :D), którą będę coraz bardziej i bardziej rozwijał.
Plan chciałbym zacząć od 3 tygodnia, ponieważ na chwilę obecną trochę biegam sobie głównie na pociąg jak jest mało czasu :P a także ogólnie szybko chodzę ciężko jest mi kroku dotrzymać zwłaszcza w górach :). Odkąd pamiętam zawsze miałem bardzo silne nogi i ludzie wokół mnie się dziwili jak taki mały grubasek może tyle chodzić :P

Jeśli chodzi o sprzęt to posiadam GPS-a, jakiś zegarek (zamierzam sobie w przyszłości kupić pulsometr), natomiast buciki dopiero w przyszły weekend wybiorę się do decatlonu poszukać czegoś dla siebie (dzisiaj jak patrzyłem to wyszło mi że mam stopę normalną ale o to będę Was jeszcze męczył żebyście mi pomogli postawić diagnozę :P).

Treningi zaczynam od wtorku dopiero (bardzo chciałem dzisiaj ale musiałem się uczyć :| niestety na egzamin który jest we wtorek) więc albo będę leciał ze szczęścia albo żeby złe emocje rozładować :) Jednak bieganie będę przeplatał robieniem pompek (zgodnie z programem 100 pompek w 6 tygodni) i pompeczki poniedziałek, środa, piątek a biegi reszta dni.

Na koniec coś o sobie:
imię-Kamil
na świat przybyła zagłada w 1989 roku
wzrost - 175 cm
waga ~ 66kg +-1kg

ps. jak można wstawiać te fajne banerki cele, trening, dieta itd? Ok już mam thx zydzik :)

edit. Chciałbym jeszcze dodać, że to wszystko jest częścią zmiany mojego życia zmian bardzo widocznych i to dość znaczących :D Zmian którego prowadzą do lepszego ja :D

A jak się krew oddaje (ostatnio także zostałem Honorowym dawcą krwi) to ile dni nie można ćwiczyć?
New Balance but biegowy
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

Wtorek 2 marca 2010.

Dzisiaj po zdanym egzaminie :D ( w końcu) miałem wielką ochotę pobiegać zresztą tak miałem w planach :D a fakt zaliczenia i zamknięcia sesji spowodował, że byłem bardzo szczęśliwy i się świetnie biegało :D Czułem się jakbym był niesiony na wietrze :D

Obrazek

zacząłem od 3 tygodnia wedle treningu pumy jednak troszkę oszukiwałem :P, jednak w tą pozytywną stronę ponieważ wedle treningu jest stosunek 2:3 bieg:marsz, a ja robiłem 2,30:2,30 :D
w czasie treningu kolka zaczynała o sobie dawać znać (głównie w okolicach wątroby) ale po jakiś 15-20 minutach przestało boleć :)

Obrazek

ogółem GPS wskazuje 4,2km w 31 minut z średnia prędkością 7,8km/h a max 10km/h (jednak tym dwóm wartością jakoś bym nie ufał :P)

Obrazek

Dzisiaj wiało czasem słabo czasem mocniej ale czułem jakby mnie wiatr niósł :D Średnie zachmurzenie. Jednym słowem idealne do biegania :D

Obrazek

Muszę dopiero nabyć dobre buty do biegania, ponieważ w obecnych po biegu trochę mnie bolała kostka przypuszczam, że to w powodu braku amortyzacji. Co prawda starałem się nie stawać na pięcie ale z tym to różnie wychodziło :P


Podsumowując biegało się naprawdę świetnie i jestem zadowolony, że dochowałem obietnicy wobec siebie iż zacznę biegać :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

3 marca 2010
Odpoczywałem :)

4 marca 2010
Obrazek
no dzisiaj już robiłem schemat 2,30:2,30 a czasem trochę więcej biegu :D ale teraz czuję tego efekty w postaci troszkę obolałych łydek :)
a biegałem po różnym terenie różnica wzniesień wyniosła kilkadziesiąt metrów :) zwłaszcza ostatni podbieg do domu :D

Obrazek
No dzisiaj lepiej :D w 31 minut 4,6km średni prędkość 8,8km/h max 11,1km/h

Obrazek

a po buciki dopiero jutro sobie pojadę :)

Podsumowując biegało mi się naprawdę dobrze co prawda na dworze zimno trochę było ale podczas biegu nie odczuwałem go prawie w ogóle, a miałem na sobie tylko podkoszulek i jakąś bluzę :). Jutro robię sobie wolne i dopiero w sobotę pobiegam sobie :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

5 marca

odpoczynek

6 marca

Obrazek
dzisiaj zrobiłem 5km 10 minut marszu reszta bieg :) mniej więcej w stosunku 3,30:1,30 jednak dzisiaj trochę pobiegałem pod górkę :D i zrobiłem różnicę poziomów jakieś 90-100 metrów parę razy pod górkę podbiegając :D

Obrazek
33 minuty 5 km średnia 8,9km/h maks 11,7km/h

Obrazek
pare stopni na minusie wiatr trochę słoneczka

Obrazek
zakupiłem sobie buciki :D w końcu jutro biegnę przetestować :D a się zwą EKIDEN 200 z Kalenji. model szaro-biało-złoty

Dzisiaj mi się bardzo fajnie biegało :D jednak dość dużo pod górkę :) jutro pobiegam sobie po równym terenie :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

czas uzupełnić blog bo troszkę zaniedbałem ale biegania nie :D

9 marca
Obrazek

zrobiłem prawie 5km, 10 minut marszu 20 biegu po terenie płaskim

Obrazek
4,8km 31 minut 9,1km/h średnia a max 12,5km/h

Obrazek
temp w granicach zera ale odczuwalna temp znacznie niższa z powodu wiatru ale słoneczko świeciło więc nie najgorzej :)

Obrazek
byłem trochę niepewny co do nowych butów ale okazały się one nieuzasadnione :D buciki pełen wypas i mnie w końcu kostka przestała boleć :D bardzo dobrze amortyzują i się w nich świetnie biega :D

10 marca

od biegu wolne ale pompeczki porobiłem :)
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

No cóż dzisiaj byłą bardzo słaba pogoda i niestety sobie nie pobiegałem :( sypał śnieg i mocno wiało :(
ale za to jutro to odrobie :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

11 marca 2010

Postanowiłem oddać krew żeby komuś życie uratować zamiast sobie pobiegać :) ale jestem zadowolony z tej decyzji :)
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

śnieg śnieg padał sobie i nie mogłem biegać :( przez weekend oraz w poniedziałek :| ale za to dzisiaj sobie pobiegałem :D

Obrazek

bieg 30 minutowy
stosunek 3 minuty biegu 2 szybkiego marszu przez pierwsze 20 minut a resztę zrobiłem biegiem :D z 1 przerwą bodajże 30 sekund :D

Obrazek
chmury + trochę słońca ale w miarę ciepło :D
w pewnym momencie myślałem, że mi białe myszki przed oczami skaczą ale się to okazał drobniutki śnieg :D

Obrazek

dzisiaj mniejsze tempo troszkę :) 31 minut 4,8km 11,9km/h max 8-9km/h średnia(niestety skasowałem sobie wyniki na GPS-ie :( )

Obrazek
ekiden 200 super się spisują :D

Nic nie bolało tylko ogólne zmęczenie ale nie wielkie :) bardzo jestem zadowolony że się udało pobiegać :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

a dzisiaj wolne od biegania :)
ale za to posłuchałem mojej ulubionej muzyki :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

Obrazek
30 minutek średnim tempem :)
ale za to stosunek 4:1 :D znaczy 4 biegu 1 marszu

Obrazek
4,8km
9,6 km/h średnia
12,2 km/h maksymalna coś mi się wydaje że te wartości jakoś oszukane są :P

Obrazek

pogoda po prostu idealna do biegania :D temp na plusie słoneczko i tylko biec :D

Obrazek
ekiden 200

Obrazek
jak wbiegałem pod górkę to się akurat włączył kawałek "Run to the hills" Iron Maiden :D i świetnie wpasował w całość :D

Ogółem jeszcze tak dobrze mi się nigdy nie biegało :D
Dzisiaj jak biegałem to parę razy miałem świetną sytuację jak przebiegałem obok przystanku autobusowego (stało tam jakieś 35 osób) i świetnym uczuciem było widzieć zazdrość, i podziw na ich smutnych twarzach :D
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

19 marca
pompeczki :)
od biegu wolne

20 marca
Obrazek
Plan pumy nadal realizuję :D 4:1 dzisiaj :) dzisiaj 29 minut :)

Obrazek
5km w 29 minut daje według gps-a średnią 9,4 maks 13km/h
dzisiaj gps-a sprawdziałem na google earth i się trochę mylił :|

Obrazek
słoneczko 15 stopni ponad aż chce się biegać :D

Obrazek
ekiden 200

Dzisiaj jak sobie rano wstałem i popatrzyłem na termometr to odrazu z nikąd pojawiała się ogromna chęć pobiegania :D więc jeszcze przed śniadaniem około 9 poszedłem biegać :D W takiej temperaturze biegało się naprawdę dobrze :D

A wieczorem pojechałem do decatlonu (pozdrawiam miłych panów z decatlonu z sosnowca którzy mi pomogli wybrać) po spodnie ale wróciłem z podkoszulkiem skarpetami i bluza do biegania :D Bluza to d3000 longsleeve od kalenji. (dzięki PATAJEC za słuszną uwagę iż zły model napisałem :) )
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

21 marca
Obrazek
30 minut stosunek 4:1 według planu pumy

Obrazek
5,2km w 30 minut :D 10km/h średnia maks 11,6 km/h

Obrazek
ekiden 200

Obrazek
Dzisiaj słońce się przez chmury przebijało ale niestety musiałem biec pod wiatr a trochę wiało :| Jednak ciepło było :D

Biegało mi się dobrze pomimo wiatru ale bluza spełniła swoją rolę :D i było dzięki niej dość ciepło :). Najbardziej się cieszę że udało mi się zrobić ponad 5km na dzisiejszym treningu :D. We wtorek zaczynam ostatni tydzień treningu pumy i potem będę szukał następnego :D (chyba sobie wezmę jakiś na 10km). Chciałbym wystartować w biegu na 8,5km pod koniec kwietnia :D.
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

Obrazek
zaczołem 6 tydzień PUMY :D 4,30:0,30
30 minut biegania :D

Obrazek
Dzisiaj zrobiłem życiówke :D a mianowicie 5,5km w 29 minut :D:D Bardzo się z wyniku cieszę

Obrazek
ekiden 200

Obrazek
biegałem już wieczorem około 17 ale jeszcze słońce świeciło i było ciepło :D

Dzisiaj po ujrzeniu dystansu i czasu byłem w pełni zadowolony z wyników :D I że się udaje mi biegać dalej i szybciej :D

Prawie przez cały bieg leciałem na pełnej k z tego względu, że spotkałem się niestety z dość powszechną sytuacją jak jakiś debil prawie by przejechał małą dziewczynkę na przejściu dla pieszych która z ojcem czekała na rowerach przed przejściem. Jak przechodziłem to oni chcieli także przejść ale jakiś debil bez żadnych hamulcy moralnych przemknoł przez pasy :| gdyby ruszyli to mogłoby się to jeszcze źle skończyć.
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

25 marca

Obrazek
ostatni tydzień treningu PUMY :D 4,30:0,30. Jak fajnie że zbliża się mój pierwszy cel :D

Obrazek
30 minut 5,1km

Obrazek
słoneczko wiaterek ale trochę za gorąco było muszę biegać albo rano albo po 17 :)

Obrazek
ekiden 200

Postanowiłem się na pierwsze w moim życiu zawody zapisać :D, a mianowicie bieg Korfantego w Katowicach 18.04.2010r. trasa 8,5km :D jedynie co chciałbym to znaleźć się w pierwszej 500 aby dostać pamiątkowy medal.
Od przyszłego tygodnia zaczynam trening na 10km :D.
LaZNag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:41

Nieprzeczytany post

Dzisiaj postanowiłem trochę zmienić ćwiczenia :)

Obrazek
rozgrzewka w końcu zadbałem o nią bo do tej pory zaniedbywałem :( jakieś 10 minut najpierw statyczna potem w marszu wymachywanie rąk na różne sposoby a także krok odstawno dostawany :)
bieg 30 min ostatni tydzień treningu pumy ale go trochę zmodyfikowałem
rozciąganie po treningu a także a6w (weidera) powiedzmy że dzień 1 bo mi się trochę pomyliło :D (ale brzuszek czuję do teraz :D)
a przed bieganiem jeszcze trening siłowy

Obrazek
30 minut 5,2km ale w tym 20 minut biegu bez przerwy :D łącznie 2 przerwy po jakieś 20 sekund
więc to uważam za sukces:D

Obrazek
chmurki troszkę słońca może było z jakieś 10 stopni

Obrazek
Ekiden 200

Dzisiaj sporo czytałem artykułów o bieganiu na tej stronce i na maratonach polskich i dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem :D m.in. o prawidłowej rozgrzewce diecie czy też ćwiczeniach poza bieganiem :D w końcu porządną rozgrzewkę zrobiłem :D
Ogółem jestem zadowolony z dnia dzisiejszego :D.

Jestem poztywnie zaskoczony faktem, że pod koniec dnia nadal mam dużo sił :D i ostatnimi czasy zauważyłem że po całym dniu na uczelni (dojeżdżam 50km w jedną stronę łącznie jakieś 3,30 h na dzień na dojazdy << dobry czas na maraton :D) nie odczuwam w ogóle zmęczenia :D.
ODPOWIEDZ