bieganie dla dzieci

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

arek22
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie :)

Dziewczyny mam do Was pytanie i w sumie prośbę o radę.
Biegam i czasem spotykam matki / ojców biegających z dziećmi...niby fajna sprawa, ale nie do końca. Uderzyło mnie w tym kilka spraw. I w związku z moimi przemyśleniami chciałabym stworzyć stronkę promującą bieganie wśród najmłodszych, ale nie tylko taką o samym bieganiu. Chciałbym zamieścić tam stosowne informacje o odpowiednim obuwiu dla dziecka (przecież to jest takie ważne), o możliwościach fizycznych małego człowieczka na danym etapie rozwoju.
Bez pouczania i awantur forowych *żeby nikt nie poczuł się krytykowany), tylko taką poprawną merytorycznie i promującą to co dobre dla tego małego człowieka.
Co Wy o tym myślicie? Czy ktoś będzie to czytał?
New Balance but biegowy
pitbull
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślę, że tak. W Polsce mamy teraz modę na sport dla całych rodzin. Ostatnio w telewizji był mały "zgrzyt" bo znana aktorka zapisała swoje malutkie dziecko na siłownię ! Nie wiem czy wiesz o kim mowa :P Jak to profesjonalnie zrobisz to masz szanse na powodzenie. Moi znajomi chodzą na basen ze swoimi małymi pociechami :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwonka
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:36
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: 3:48:53

Nieprzeczytany post

Fajny pomysł, ale może rzeczywiście nie tylko o bieganiu. Mój dwuletni synek chodzi na basen i gdy zaczynaliśmy to szukaliśmy informacji o tym. Poza reklamami szkół pływania dużo tego nie było... Poza tym pół roku temu zaczął przygodę z rowerem biegowym i ze sprzętem typu kask musiałam liczyć na sprzedawcę w sklepie.
sojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 26 sie 2012, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bieganie dzieci?
Tylko i wyłącznie w kategoriach zabawy. Chcesz to biegnij. Wyskoczyć na zawody dla dzieciaków i nie gonić dziecka dla wyników (jak to czasem widziałem). To powinna być zabawa, nawet jeśli dziecko przybiega ostatnie. :)

Tylko ja mam spaczone patrzenie.
Awatar użytkownika
Iwonka
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2012, 23:36
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: 3:48:53

Nieprzeczytany post

Myślę, że tu nie chodzi o "chore trenowanie" dzieci, tylko o zaszczepienie dziecku spędzania wolnego czasu aktywnie. Dla mnie strona o tym: jak uczyć dziecka pływania, kiedy można biegać z dzieckiem w wózku, czy dziecko musi mieć specjalne buty do birgania lub ile na rowerze przejedzie 7 latek to przydatne informacje.
AlfMan
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2013, 20:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sam pomysł na powstanie takiej strony o bieganiu jest ciekawy. Do tej pory nie spotkałam się w internecie z takimi poradami. Strona z pewnością przyczyniłaby się do propagowania zdrowego trybu życia od najmłodszych lat. Fajna lektura o tematyce promocji i biznesu to Bblia ebiznesu Cichonia, poczytaj też artykuły ze strony http://www.eactive-pozycjonowanie.pl/
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 13:04 przez AlfMan, łącznie zmieniany 1 raz.
anka_biega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2015, 18:42
Życiówka na 10k: 44:37
Życiówka w maratonie: 3:27:29

Nieprzeczytany post

Bardzo fajny pomysł! Dzieciaki od małego trzeba uczyć zdrowego trybu życia i aktywiści fizycznej, bo jak będą starsze to może być trudniej rozruszać takiego leniwego spasionego dzieciaka :)
Jussi24
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2015, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a ile np minut można z dzieckiem biegać? tak żyby wiadomo nie przegiąć, zeby zaarz nie było chore albo zeby coś mu się nie stało?
DariaB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 295
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja znam niewiele dzieci ponizej 10 roku, ktore chetnie biegaja z jaka taka regularnoscia, bo bieganie dla biegania w tym wieku jest po prostu nudne. Bod czasu do czasu z rodzicami moze, ale ktore dziecko naprawde upomina sie o regulrane treningi biegowe 4-5/tydzien. Malo na ten temat, bo to nie ten etap rozwojowy, wiec tez skala zjawiska niewielka.
Wiek gimnazjalny to czas kiedy rozwojowo fizycznie i psychicznie dzieci sa w miare gotowe na rozpoczecie regularnych treningow w gronie rowiesniczym.
"You don't stop running because you get old. You get old because you stop running..."
Jack Kirk aka. Dipsea Demon
Awatar użytkownika
Denis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2013, 01:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To super pomysł i stoję murem za Tobą jako pomysłodawcą i także jestem w grupie Cię mega mocno popierających :-) jednak jak tak patrzy się w sieć to trzeba przyznać, że tematyka sportu i biegania to duży gąszcz już w sieci, dlatego może dobrze byłoby też pomyśleć o reklamie Twojej stronki ?
ODPOWIEDZ