Jakieś sporty oprócz biegania?

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
Boberek_21
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2013, 12:41
Życiówka na 10k: 1g16m38s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

Hej!
Uprawiacie jakieś sporty oprócz biegania? Jeździcie na rolkach, rowerze, nartach? Pływacie na basenie? Trenujecie na konsoli do gier?
Jezeli tak to czy to jest rekreacyjne i okazjonalne czy wplatacie daną dyscyplinę między biegowe treningi?

Ciekawi mnie jak dana dyscyplina wpływa na rozwój w tej głównej czyli bieganiu:)
Powiedz mi że coś jest niemożliwe a udowodnię Ci jak bardzo się mylisz!

Moje ENDOMONDO
Blogowo
Komentarze do moich wypocin
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja zacząłem od piłki nożnej i siatkówki, później miałem przerwę i chcąc wrócić do grania w piłkę zacząłem biegać. W międzyczasie jeździłem na rowerze, rolkach, grałem w piłkę nożna od czasu do czasu. Obecnie cały wolny czas poświęcam na bieganie :) Ot tak mi się pozmieniało to wszystko :) Aczkolwiek jak raz na jakiś czas trafi się jakaś propozycja basenu, wypadu rowerowego czy małego meczu to czemu nie :) Ale tak jak mówię - jeżeli mam wybór to idę pobiegać :)

PS: No i mam też konsolę, ale ją też ostatnio mocno zaniedbuję ;)
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bieganie to u mnie "działalność uboczna", tak naprawdę gdybym mógł, to bym tym rzucił w cholerę. Na pierwszym miejscy jest rower, szosa i MTB.
Awatar użytkownika
cava
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1701
Rejestracja: 10 gru 2012, 12:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Boberek_21 pisze:Hej!
Uprawiacie jakieś sporty oprócz biegania? Jeździcie na rolkach, rowerze, nartach? Pływacie na basenie? Trenujecie na konsoli do gier?
Jezeli tak to czy to jest rekreacyjne i okazjonalne czy wplatacie daną dyscyplinę między biegowe treningi?

Ciekawi mnie jak dana dyscyplina wpływa na rozwój w tej głównej czyli bieganiu:)

Chodzę 3 razy w tygodniu na aqafitnes, przed/po bieganiu robię sekwencjee jogi dla biegaczy.
Nie mam pojęcia jak to wpływa na moje bieganie, ale mogę stwierdzić że efekty cielesno-psychiczno-wizualne są super. :-)
Przyjdzie lato pewnie odkurzę rower i się czasami z mężem po lesie przejadę.

Konsolę mam, ale raczej służy do zabaw z dziećmi- nie kusi mnie fikanie na dywanie, choć faktycznie mozna się nieźle zmachać.
asmo71
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2013, 22:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: łorsoł

Nieprzeczytany post

główna to tenis :) grać zaczęłam niedawno, parę lat temu, ale tenisem od lat sie interesuję, czego o bieganiu powiedzieć raczej nie mogę ;) gram, jeżdżę na obozy (nie wyobrazam sobie siebie na obozie biegowym :nienie:), nie mówiąc już o kibicowaniu - przed telewizorem i w realu
no i w graniu jakoś większe talenta objawiam niż w bieganiu :hej:
na pewno te parę miesięcy biegania wydatnie przełożyło mi sie na kortową wytrzymałość, a kopytka i tyłek mniej po meczu bolą
Awatar użytkownika
szelma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 400
Rejestracja: 21 sie 2012, 12:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Belgia

Nieprzeczytany post

Chodziłam na siłownię, ale dałam sobie z nią spokój, bo bez męża ciężko mi się było zebrać. Ćwiczę sobie w domu - joga, taki ogólny fitness. Planuję też niedługo zacząć sezon rolkowy oraz wreszcie kupić rower (zbieram się do tego od 3 lat, a w końcu w kraju kolarzy mieszkam i jeździć jest gdzie). A oprócz tego raz na ruski rok tenis.
angelika
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 03 mar 2013, 21:55
Życiówka na 10k: 1:04
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

szelma pisze:Chodziłam na siłownię, ale dałam sobie z nią spokój, bo bez męża ciężko mi się było zebrać. Ćwiczę sobie w domu - joga, taki ogólny fitness. Planuję też niedługo zacząć sezon rolkowy oraz wreszcie kupić rower (zbieram się do tego od 3 lat, a w końcu w kraju kolarzy mieszkam i jeździć jest gdzie). A oprócz tego raz na ruski rok tenis.
ja niestety muszę kupić nowy rower, bo mój stary ma już 15 lat i ledwo "zipie", nie wiem tylko czy górski czy miejski...
http://www.endomondo.com/profile/9856599

Biegacz to nie ten, kto szybko biega. To ten, który nie ustaje w walce.
Awatar użytkownika
strasb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4779
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lozanna

Nieprzeczytany post

Ja się wspinam od kilku miesięcy i to zastapiło mi chwilowo różne zajęcia fitness i ćwiczenia siłowe. Poza tym w tym sezonie zaczęłam również zasuwać na nartach biegowych, to stosuję jako zamiennik biegania w weekendy - póki śniegu starczy. Na snowboard też zdarza się wyskoczyć - ponoć świetne jako "core stability". Jakie będą owoce takiego mieszanegi treningu - wiosna pokaże.
Awatar użytkownika
Boberek_21
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2013, 12:41
Życiówka na 10k: 1g16m38s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

No ja zima narty i do zeszłego roku nim zaczęłam biegać rower - ukradli mi go razem z fotelikiem od córy :(
Włąsnie jestem na etapie szukania odpowiedniego rowerka dla siebie no i fotelika dla córy.
Do tego planuję kupić rolki.

Na razie na stałe zagościły u mnie: bieganie i basen (najczęściej rano biegam wieczorem pływam) i powiem że tempo jest coraz lepsze mimo iz nie stosuję jakiś specjalnych planów treningowych.

A no i Fitness Move na PS 3 - oj bolą mięśnie po takim machaniu przed telewizorem :)
Powiedz mi że coś jest niemożliwe a udowodnię Ci jak bardzo się mylisz!

Moje ENDOMONDO
Blogowo
Komentarze do moich wypocin
Awatar użytkownika
wolf1971
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1815
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piastów>Łódź>Płońsk

Nieprzeczytany post

Wrotkarstwo szybkie, pływanie i rower.
Polecam rolki- fajna zabawa :bum:
Platini76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 551
Rejestracja: 30 paź 2011, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

U mnie od kilku lat squash. Jak mówią niektórzy, squash to skrzyżowanie szachów z bieganiem, czyli zmysł taktyczny plus końska kondycja. Podobno jest to najzdrowszy sport świata - wg rankingu Forbesa http://www.squashclub.co/artykuly/50/sq ... owie.xhtml

Bieganie cały czas traktuję jako dyscyplinę uzupełniającą. W tym roku próbuję TRI, więc więcej czasu spędzę na basenie i na rowerze.

W czasach licealno-studenckich pochłaniał mnie brydż sportowy :usmiech: Na pamiątkę zostało parę medali i dyplomów. Według Amerykanów gra w brydża zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera, więc planuję reaktywację na emeryturze :bum:
Awatar użytkownika
cava
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1701
Rejestracja: 10 gru 2012, 12:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wolf1971 pisze:Wrotkarstwo szybkie, pływanie i rower.
Polecam rolki- fajna zabawa :bum:
Przeczytałam:" WĘDKARSTWO szybkie" i od wczoraj nad tym myślałam, co to za cudo i dlaczego wymieniasz to jako sport. :bum:
Już sobie wyobrażałam jak ganiacie pstrągi na piechotę po strumieniach :hahaha:
Obserka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 07 mar 2013, 18:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja ogolnie wkrecilam sie w fitness. trenuje glownie body pump- 3 razy w tyg.+ gdy mm czas jkies inne treningi ale 3 razy pump musi byc. No i do tego bieganie, srednio 3 razy w tyg. czasem cos w domu jeszcze pomacham. Latem rower i tak sie kreci.
Awatar użytkownika
Boberek_21
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 26 sty 2013, 12:41
Życiówka na 10k: 1g16m38s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

Ja chcę auto zastąpić rowerem w miarę możliwości. Myślę że codzienne 8 km do pracy i 8 km z pracy mogłoby się ładnie na formę przełożyć.
Rolki - podobno świetnie kształtują pupę :)

cava pisze: Przeczytałam:" WĘDKARSTWO szybkie" i od wczoraj nad tym myślałam, co to za cudo i dlaczego wymieniasz to jako sport. :bum:
Już sobie wyobrażałam jak ganiacie pstrągi na piechotę po strumieniach :hahaha:
Oplułam monitor kawą :P:P:P
Powiedz mi że coś jest niemożliwe a udowodnię Ci jak bardzo się mylisz!

Moje ENDOMONDO
Blogowo
Komentarze do moich wypocin
ven.
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 27 paź 2012, 16:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Boberek, mam podobną odległość do pracy i podobny plan. Tylko rower nowy muszę zakupić, kwestia najbliższych dni- tygodni ;)

z innych sportów- od 13 lat jeżdżę konno (chociaż tu mam przymusową chwilową przerwę spowodowaną chorobą konia), od lat pływam, latem sporo gram w siatkówkę i właściwie próbuję wszystkiego po trochu. Lubię sport tak generalnie :hejhej:
Aktualnie chcę zacząć grac w squasha. Marzy mi się też po cichu wspinaczka... Muszę się rozejrzeć w okolicy za jakąś ścianką.

Od czasu do czasu próbuje swoich sił na rolkach, łyżwach i nartach, ale jakoś wyjątkowo nie leżą mi sporty, w których mam coś przymocowane do stóp i podłoże mi zaczyna spod nóg uciekać ;)
ODPOWIEDZ