Bieganie w domu - orbitrek czy bieżnia?

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Ania_ABC
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2014, 14:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na orbitreku trenujesz jednak w trochę inny sposób, dlatego musisz się zastanowić czy urządzenie ma starać się imitować bieg w terenie, czy być pewnym urozmaiceniem.

W przypadku bieżni warto zainwestować w trochę lepszy sprzęt, z regulacją kąta nachylenia i różnymi opcjami treningowymi wgranymi w panel sterowania. Wtedy unikniesz monotonii, z własnego doświadczenia wiem, że treningi w warunkach domowych są bardziej nużące, niż te w plenerze. Monitorowanie plusu, prędkości itd to chyba standard dla każdego urządzenia, więc nie trzeba się na ten temat bardziej rozpisywać.

Jeśli chodzi o orbitrek to koniecznie zwróć uwagę na to ile waży koło zamachowe. Cięższe koło jest dużo lepsze, ruch urządzenia przebiega bardziej płynnie, przez co trening jest przyjemniejszy. Absolutne minimum to 7 kilo, ale polecałabym wybrać urządzenie o wyższej wadze koła.
New Balance but biegowy
KasiaK
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Ja mam orbiterek. Gdyby było mnie stać na dobrą bieżnię to pewnie wybrałabym bieżnię.

Jeśli chodzi o bieganie w deszczu to nie mam z tym problemu, ale w zimie - już niekoniecznie ;) :)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 11:54 przez KasiaK, łącznie zmieniany 1 raz.
janina1916
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, 00:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bieżna w mieszkaniu jest niepraktyczna, mój mężczyzna posiada takową i nie dość ze głośna to jeszcze zawala pół pokoju. Ja jednak proponuje biegac w plenerze a w domu zadowolić się orbiotrekiem dla urozmaicenia. :)
Her Perfume smells like burning leaves
monia102
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2014, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A co jeżeli chodzi o wagę użytkowników orbitreka? Czy trzeba zwracać na to uwagę podczas zakupu sprzętu, czy są może jakieś uniwersalne orbitreki?
Ania_ABC
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2014, 14:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli waga osoby ćwiczącej nie przekracza 100 kg to nie powinno być problemu z doborem orbitreka. W innym wypadku należy koniecznie sprawdzać informacje o parametrach danego modelu podawane przez producenta. Niektóre sprzęty jako dopuszczalną wagę podają 120, a nawet 150 kg (np. Sapphire SG-511E). Nieprzestrzeganie tego typu zaleceń może się skończyć awarią sprzętu, a w gorszym wypadku również kontuzją ćwiczącego.
BiegaczPolski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 04 paź 2014, 12:27
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jako alternatywa to bieżnia ok, ale jak dla mnie nic nie zastąpi biegania na świeżym powietrzu - na bieżni jest mi zwyczajnie nudno
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Orbitrek dobry do przygotowania się od biegania. Pracuje góra i dół bardzo mocno. Polecam jednak chodzić na zorganizowane treningi. Nigdy sam tego nie zrobisz co w grupie. Motywacja wzorcowa
Triathlon to moje hobby
Klejone
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2016, 10:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też się nastawiam nad kupnem orbiterka, bieżnia jakoś mnie nie przekonuje. Tylko teraz kwestia jaki ten orbiterek i gdzie kupić. Nie znam się na tym zbytnio, dlatego pytam o radę. Znalazłam dwa sklepy z których zastanawiam się, czy by nie kupić Hop-sport.pl i sklep-outlet, wydaje mi się, że hop-sport będzie lepszy bo ma bardziej zawężone kręgi jeżeli chodzi o asortyment , i teraz pytanie, czy ktoś miał do czynienia z tymi sklepami, czy może powiedzieć coś więcej na temat sprzętu i jak wygląda sprawa z gwarancją. Z góry dziękuje za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Jak ktoś pracuje w domu, to może sobie wyjść na trening praktycznie o dowolnej godzinie i orbitrek mu nie jest potrzebny ;)
Karo25
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:08
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciekawy wątek - no właśnie, którą z alternatyw polecacie? Jeśli nie w domu, to będąc na siłowni lepiej wybierać się na bieżnię? Chciałabym trochę "rozruszać się" w domu i na siłowni póki nie zrobi się cieplej :oczko:
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Karo25 pisze:Ciekawy wątek - no właśnie, którą z alternatyw polecacie? Jeśli nie w domu, to będąc na siłowni lepiej wybierać się na bieżnię? Chciałabym trochę "rozruszać się" w domu i na siłowni póki nie zrobi się cieplej :oczko:
Generalnie, to polecamy jednak przełamać się i wyjść na zewnątrz ... :)
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

Karo25 pisze:Ciekawy wątek - no właśnie, którą z alternatyw polecacie? Jeśli nie w domu, to będąc na siłowni lepiej wybierać się na bieżnię? Chciałabym trochę "rozruszać się" w domu i na siłowni póki nie zrobi się cieplej :oczko:
Polecam mycie podłóg, okien, schodów.
Przy odpowiedniej technice operowania mopem czuć użycie core, czwórkę oraz oczywiście całej góry. :-)
Oczywiście najlepiej jest nosić meble między piętrami, ale nie bądźmy zachlanni.
Bieżnia, czy orbitrek to jeden pies. I tak robisz za chomika. :-)
Na orbitreku nie ma wstrząsu i możesz złapać za badyle ruszając też górą.
Karo25
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:08
Życiówka na 10k: 49:37
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki, widzę, że chyba najlepszą opcją rzeczywiście będzie się przełamać :oczko: Póki co planuję wyjście na siłownię, więc skorzystam z orbitreka ;) A w najbliższym czasie rzeczywiście spróbuję mimo chłodu :)
runeasy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2017, 18:05
Życiówka na 10k: 44.30
Życiówka w maratonie: 4.02

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich :)

Z uwagi na częste kontuzje stawu skokowego jestem zmuszony do zakupu bieżni, aby nie obciążać tak stawów. Do tej pory biegałem na bieżniach w siłowni, więc półka cenowa od 8 tyś złotych.... dla mnie to dość drogo. Oczywiście biegałem przede wszystkim na dworze, więc ciężko się jest przestawić
-Jakie różnice są pomiędzy elektryczną a magnetyczną ? Podobno na stawy lepsza elektryczna
Wymogi: maksymalna prędkość musi być przynajmniej 16km/h ..., pas oczywiście od 40cm... im szerszy tym lepszy... no i musi wytrzymać te 200km na miesiąc ... da rade coś takiego kupić do 2 tyś ? czy raczej bez szans ? Oglądając Allegro to może i da ale wszystko to licho wygląda, no i pewnie.
Co polecacie ? Budżet jak widać malutki, bo żona będzie krzyczeć ;)

pozdrawiam i czekam na opinie :)
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

Ze względu na stawy bieżnia? Może chciałeś napisać: rower stacjonarny? Albo orbitrek?
ODPOWIEDZ