II BMW Półmaraton Praski

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
lukkozlo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2015, 22:08
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jakby ktoś szukał swoim zdjęć to polecam swoją galerię (2000+ zdjęć). Jeżeli jest lepsze miejsce na ten link to dajcie znać ;)

https://www.facebook.com/impresendo
New Balance but biegowy
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

dking pisze:jak ktoś miał ciasno w przebieralni krzaczków pod dostatkiem.
Nie wiem czy wiesz, zapewne nie ale są takie spodenki startowe z wszytą bielizną pod które nie zakłada się już swojej bielizny. Zarówno przed jak i po biegu nie mam najmniejszego zamiaru paradować z jajami na wierzchu po parku czy pod krzaczkiem aby się przebrać. Tym bardziej, że po biegu byłem cały spocony i mokry od polewania się wodą więc używam w takich sytuacjach ręcznika do wytarcia się, a następnie przebieram w suche ciuchy. Nie wiem może Tobie odpowiada bycie przepoconym i ubieranie ciuchów od razu na siebie bez wytarcia się, a może rozbieranie się w miejscu publicznym gdzie jest wiele kobiet i dzieci sprawia Ci frajde? Jeśli tak to takie zboczenie ma specjalną nazwę. Jak dla mnie ten namiocik to był śmiech jak na zawody w których zadeklarowanych było ok 7 tysięcy zawodników. Dla porównania na tegorocznym Orlenie postawione były po 2 wielkie hale namiotowe zarówno dla maratończyków jak i tych na 10 km, a w każdym z nich było po kilkanaście a może i więcej szatni wielkości tej jednej dzisiejszej.
Melfrod pisze:A ja nie mogę się nadziwić, jak biegacze potrafią się skupiać na wyszukiwaniu mankamentów vs. brak uznania dla organizacji - uważam że bieg świetnie przygotowany i jeśli w ubiegłym roku można się było do czegoś przyczepić, tak w tym rewelacja.
Jeśli ktoś przebiegł ponad 21 km i ma problem w dojściem kilkudziesięciu metrów to coś tutaj nie gra - lepiej zatamować przejazd dla pogotowia do tych co naprawdę potrzebują pomocy :-(

Oczywiście generalizuje teraz, ale biorę udział w wielu większych i mniejszych biegach (w Warszawie, Polsce, ale rownież Europie) i organizacja tegorocznego BMW bije sporo, jeśli nie większość imprez w jakich brałem udział.
W takim razie nie wiem gdzie biegasz ale współczuję. Bo w samej Warszawie masz imprezy Fundacji Maratonu Warszawskiego czy wspomniany Orlen z którym dzisiejszego BMW nie ma nawet sensu porównywać. Dzisiejszy bieg po prostu był, to że nie było takich wpadek jak w roku ubiegłym nie oznacza, że był rewelacyjny. Poprawnie zorganizowany i trasa dobrze zabezpieczona, z opieki medycznej nie korzystałem dzięki Bogu ale tez wydaje się że było w porządku, punkty nawodnienia sprawnie działające i dobrze zaopatrzone (przynajmniej dla biegnących w czołówce bo później nie wiem). A to, że po przekroczeniu mety musiałem się dopytać wolontariuszy gdzie dostanę wodę to dość słabe. Być może Ci wolniejsi byli po prostu pchani z tłumem. A dla Twojej wiedzy dobiegłem w całkiem dobrej kondycji z czasem 1:22 więc uwierz mi fizycznie nie miałem problemu z dojściem do wodopoju, ale może kilka innych osób miało, np ten pan który upadł kilkadziesiąt metrów przed metą a spiker zachwycony powiedział ze ktoś całuje ziemię ze szczęścia. Po czym po chwili pośpiesznie wzywał do niego pomoc medyczną, jak się okazało że to jednak nie całowanie ziemi a wyczerpanie. Totalna klapa i amatorka. Oceniam bieg ze swojej perspektywy bo mam do tego prawo.
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Co do koszulek to fakt, że dobre na zimę (narty) :hej:
Gratuluję wszystkim, którzy dobrneli ze mną do mety na 1h45 :)
Organizacja duży +
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podobało mi się, choć był upał.
Jedno jednak mnie zmartwiło. Jakiś kilometr przed metą na ziemi leżała dziewczyna, oddychała, był kontakt, ale wyglądała bardzo źle i ponoć zbierało się jej na wymioty. Był z nią już jakiś biegacz czy biegacze, więc pobiegłam dalej i najbliższego policjanta poprosiłam, aby wezwał pomoc. Nie reagował. Po prostu stał sobie i patrzył w dal, jakbym była powietrzem. Zaczęłam do niego krzyczeć i to nie pomogło. Kurczę, o co chodzi? Jeśli policjanci nie są od tego, żeby pomagać ludziom, to mógł mi chociaż powiedzieć, żebym pobiegła do kogoś innego. Strasznie bolesny kontakt z "panem władzą".
szymcu pisze:Co do koszulek to fakt, że dobre na zimę (narty) :hej:
Gdyby ktoś potrzebował eleganckiej koszulki na zimę, to polecam:
viewtopic.php?f=43&t=48547
Mateuszeq
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2015, 23:20
Życiówka na 10k: 41:08
Życiówka w maratonie: 3:34

Nieprzeczytany post

Jak na moj gust organizacja była rewelacyjna (ja akurat przebieralem sie na trawce ;) ) ze znalezieniem wody nie mialem problemu, to ze trzeba bylo przejsc 100 metrow sprawilo ze przy wodzie nie tworzyly sie zatory, bieglem w kilku biegach zagranicznych i te warszawskie naprawde sa przygotowane rewelacyjnie...

Jedyne co mi sie nie do konca podobalo, to sama trasa - jej " klimatycznosc skonczyla sie wraz z wbiegnieciem na wal miedzeszynski, rownie dobrze mozna by biegac po autostradzie :), z drugiej strony dzieki temu mozna tu bedzie (jesli pogoda bedzie sprzyjac) wykrecac zyciowki

Reasumujac - wielkie dzieki dla organizatorow!!!!
Awatar użytkownika
eleazar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 12 lis 2013, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrzeciono

Nieprzeczytany post

Z tą pogodą i klimatem, to w Polsce niczego nie da rady przewidzieć. Obstawiam, że za rok będzie deszcz i +10 stopni :)

Tegoroczna edycja zdecydowanie na plus. Pomysł z przeniesieniem miasteczka do Parku Skaryszewskiego to strzał w 10.

Kilka minusów do poprawienia:
Koszulki fajne do noszenia "w cywilu".
Szatnia za mała.
Lokalizacja sceny w wąskim przesmyku między startem a metą to niewypał - scena powinna być przy mecie, ale po drugiej stronie, tu gdzie namiot VIP. Dekoracji przyglądała się garstka kibiców i finiszerów, a w parku zalegały tłumy, które tylko mogły posłuchać spikera.
Cena za pakiet nie powala.
Trasa - chcemy więcej Pragi a mniej wylotówek!
keksik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2013, 21:54
Życiówka na 10k: 55min
Życiówka w maratonie: 2:09
Lokalizacja: park skaryszewski

Nieprzeczytany post

harlan pisze:
dking pisze:jak ktoś miał ciasno w przebieralni krzaczków pod dostatkiem.
Nie wiem czy wiesz, zapewne nie ale są takie spodenki startowe z wszytą bielizną pod które nie zakłada się już swojej bielizny. Zarówno przed jak i po biegu nie mam najmniejszego zamiaru paradować z jajami na wierzchu po parku czy pod krzaczkiem aby się przebrać. Tym bardziej, że po biegu byłem cały spocony i mokry od polewania się wodą więc używam w takich sytuacjach ręcznika do wytarcia się, a następnie przebieram w suche ciuchy. Nie wiem może Tobie odpowiada bycie przepoconym i ubieranie ciuchów od razu na siebie bez wytarcia się, a może rozbieranie się w miejscu publicznym gdzie jest wiele kobiet i dzieci sprawia Ci frajde? Jeśli tak to takie zboczenie ma specjalną nazwę. Jak dla mnie ten namiocik to był śmiech jak na zawody w których zadeklarowanych było ok 7 tysięcy zawodników. Dla porównania na tegorocznym Orlenie postawione były po 2 wielkie hale namiotowe zarówno dla maratończyków jak i tych na 10 km, a w każdym z nich było po kilkanaście a może i więcej szatni wielkości tej jednej dzisiejszej.
Melfrod pisze:A ja nie mogę się nadziwić, jak biegacze potrafią się skupiać na wyszukiwaniu mankamentów vs. brak uznania dla organizacji - uważam że bieg świetnie przygotowany i jeśli w ubiegłym roku można się było do czegoś przyczepić, tak w tym rewelacja.
Jeśli ktoś przebiegł ponad 21 km i ma problem w dojściem kilkudziesięciu metrów to coś tutaj nie gra - lepiej zatamować przejazd dla pogotowia do tych co naprawdę potrzebują pomocy :-(

Oczywiście generalizuje teraz, ale biorę udział w wielu większych i mniejszych biegach (w Warszawie, Polsce, ale rownież Europie) i organizacja tegorocznego BMW bije sporo, jeśli nie większość imprez w jakich brałem udział.
W takim razie nie wiem gdzie biegasz ale współczuję. Bo w samej Warszawie masz imprezy Fundacji Maratonu Warszawskiego czy wspomniany Orlen z którym dzisiejszego BMW nie ma nawet sensu porównywać. Dzisiejszy bieg po prostu był, to że nie było takich wpadek jak w roku ubiegłym nie oznacza, że był rewelacyjny. Poprawnie zorganizowany i trasa dobrze zabezpieczona, z opieki medycznej nie korzystałem dzięki Bogu ale tez wydaje się że było w porządku, punkty nawodnienia sprawnie działające i dobrze zaopatrzone (przynajmniej dla biegnących w czołówce bo później nie wiem). A to, że po przekroczeniu mety musiałem się dopytać wolontariuszy gdzie dostanę wodę to dość słabe. Być może Ci wolniejsi byli po prostu pchani z tłumem. A dla Twojej wiedzy dobiegłem w całkiem dobrej kondycji z czasem 1:22 więc uwierz mi fizycznie nie miałem problemu z dojściem do wodopoju, ale może kilka innych osób miało, np ten pan który upadł kilkadziesiąt metrów przed metą a spiker zachwycony powiedział ze ktoś całuje ziemię ze szczęścia. Po czym po chwili pośpiesznie wzywał do niego pomoc medyczną, jak się okazało że to jednak nie całowanie ziemi a wyczerpanie. Totalna klapa i amatorka. Oceniam bieg ze swojej perspektywy bo mam do tego prawo.
ODPOWIEDZ