Komentarz do artykułu Biegaj Dobrze - ruszyły zapisy na 37. PZU Maraton Warszawski

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Te wszystkie osoby ze zdjęcia wystartują w Maratonie Warszawskim? No ! :)
tdk67
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 01 sie 2012, 02:13
Życiówka na 10k: 0h58m23s
Życiówka w maratonie: 4h39m51s
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ciekawe, czemu po tygodniu od rejestracji wyrzucają z listy, jeśli się nie uiści opłaty startowej. W aktualnościach nie ma żadnej informacji o dobijaniu do limitu 7000 zapisanych na maraton. Ktoś ma może jakieś informacje na ten temat? W poprzednich latach można się było zapisać wcześniej i opłacić później, a ponieważ ostatnio parę razy miałam pecha z kontuzjami i innymi nieoczekiwanymi zdarzeniami, wolałabym zapłacić najpóźniej jak się da, żeby nie zapeszyć :(
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zapisz się na ścieżkę charytatywną. Do 15 sierpnia będziesz miała czas na opłaty.
tdk67
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 01 sie 2012, 02:13
Życiówka na 10k: 0h58m23s
Życiówka w maratonie: 4h39m51s
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ale po co kombinować? Komu przeszkadzało, że się wpłacało później?
małymiś pisze:Zapisz się na ścieżkę charytatywną. Do 15 sierpnia będziesz miała czas na opłaty.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Na wielu imprezach na całym świecie nie ma możliwosci "zapłacić później". Albo płacisz i jesteś na liście startowej albo nie płacisz i Cię nie ma. Chcą mieć na bieżąco wiarygodne informacje statystyczne, żeby móc w każdym momencie powiedzieć: "na dzień dzisiejszy do biegu zapisało sie X tysięcy osób".
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tdk67 pisze:Ale po co kombinować? Komu przeszkadzało, że się wpłacało później?
małymiś pisze:Zapisz się na ścieżkę charytatywną. Do 15 sierpnia będziesz miała czas na opłaty.
Sama kombinujesz. Zapłać i przestań marudzić albo weź ścieżkę charytatywna wskazaną przez organizatora.
tdk67
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 01 sie 2012, 02:13
Życiówka na 10k: 0h58m23s
Życiówka w maratonie: 4h39m51s
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja raczej oczekuję jakiejś odpowiedzi od organizatorów, którzy - mam nadzieję - przeglądają od czasu do czasu ten wątek (przynajmniej w przypadku konkurencji, tzn. Orlen MW tak było), a nie niegrzecznych i nie wnoszących nic nowego komentarzy.
małymiś pisze:
tdk67 pisze:Ale po co kombinować? Komu przeszkadzało, że się wpłacało później?
małymiś pisze:Zapisz się na ścieżkę charytatywną. Do 15 sierpnia będziesz miała czas na opłaty.
Sama kombinujesz. Zapłać i przestań marudzić albo weź ścieżkę charytatywna wskazaną przez organizatora.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

tdk67 pisze:Ja raczej oczekuję jakiejś odpowiedzi od organizatorów, którzy - mam nadzieję - przeglądają od czasu do czasu ten wątek (przynajmniej w przypadku konkurencji, tzn. Orlen MW tak było), a nie niegrzecznych i nie wnoszących nic nowego komentarzy.
Ale organizatorzy odpowiedzią Ci to co my już Ci napisaliśmy. To są logiczne argumenty. Twój argument jest w stylu: "a kiedys było inaczej i było dobrze".
Wg organizatora nie było dobrze i postanowił to zmienić.
tdk67
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 01 sie 2012, 02:13
Życiówka na 10k: 0h58m23s
Życiówka w maratonie: 4h39m51s
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W ubiegłym roku miałam kumulację pecha, jeśli chodzi o imprezy biegowe - z powodów zdrowotnych opuściłam 3 zapłacone. Zapiszę się ponownie 30 sierpnia, żeby zdążyć z niższą opłatą, o ile jeszcze będą zapisy (sądzę, że będą, bo ostatnio frekwencja się ustabilizowała). Tak przy okazji, to organizator tym nowym punktem regulaminu zapewnia sobie możliwość obracania pieniędzmi z opłat przez kilka miesięcy. Wydaje mi się też, że byłoby z ich punktu widzenia rozsądne, żeby najpierw wysłać e-maila z ostrzeżeniem, że nastąpi usunięcie z listy startowej w przypadku braku wpłaty w ciągu x dni. (Zaraz tu ktoś skomentuje, że w regulaminie stoi, że ...., ale jednak byłoby milej, gdyby było wcześniej takie ostrzeżenie, a ustawienie automatycznego wysłania e-maila ostrzegającego nie powinno być żadnym problemem dla administratora strony maratonu).

Nie bawi mnie też publiczny ekshibicjonizm swojej "dobroczynności" (a właściwie dobroczynności znajomych), czyli ta "ścieżka charytatywna". Jak ktoś lubi, to proszę bardzo, ale dorabianie do biegów całej tej otoczki "biegamy dla X" jest po prostu śmieszne. Już lepiej zrezygnować ze startu i zaoszczędzoną stówę wpłacić na cel charytatywny, a zamiast tracić czas na samo bieganie, stać z puszką na datki (zaoszczędzone w ten sposób pieniądze - rzadziej wymieniamy buty, koszulki itp. - też można wpłacić).
Jak mam potrzebę pomocy (a mam), to załatwiam to dyskretnie: comiesięczny przelew z konta, w razie potrzeby jakiś ekstra przelew itp. Nie potrzebuję, żeby cała Polska o tym wiedziała.

(oo)
Adam Klein pisze:
tdk67 pisze:Ja raczej oczekuję jakiejś odpowiedzi od organizatorów, którzy - mam nadzieję - przeglądają od czasu do czasu ten wątek (przynajmniej w przypadku konkurencji, tzn. Orlen MW tak było), a nie niegrzecznych i nie wnoszących nic nowego komentarzy.
Ale organizatorzy odpowiedzią Ci to co my już Ci napisaliśmy. To są logiczne argumenty. Twój argument jest w stylu: "a kiedys było inaczej i było dobrze".
Wg organizatora nie było dobrze i postanowił to zmienić.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

tdk67 pisze:W ubiegłym roku miałam kumulację pecha, jeśli chodzi o imprezy biegowe - z powodów zdrowotnych opuściłam 3 zapłacone.
Współczujemy - niemniej z punktu widzenia organizatora, jesli wiecej osób zapisze się na bieg, limit się wyczerpie, a np. 1000 nie opłaci startu blokują c innym miejsce to będzie słabe. Wcześniej czasem tak robiłem, jak nie byłem pewny, czy pobiegnę - teraz coraz częściej regulamin się zmienia - i dobrze, miejsca nie są blokowane - bo jak płacisz, to faktycznie chcesz pobiec. A jak się nie uda, to trudno. Smuteczek.
tdk67 pisze:organizator tym nowym punktem regulaminu zapewnia sobie możliwość obracania pieniędzmi z opłat przez kilka miesięcy
A liczyłaś, ile jest na tym w stanie zarobić? :D strasznie dupny argument jak się nie ma excela pod ręką, ale wiesz, ja mam :)

Jeśliby WSZYSCY (całe 7000 osób z limitu) zapisało się 6 miesięcy przed startem, to daje nam 700 000 PLN (góóóóóóra kasy). Pomnożone przez 2,5% (oprocentowanie lokaty), daje 17500 (pagórek kasy). Podzielone przez 2 (bo oprocentowanie 2,5% jest w skali roku, a mamy tylko 6 miesięcy) = 8750 (mniejszy pagórek kasy). minus 19% podatku Belki - 7087,50 PLN. I to przy założeniu, że ta kasa przez te 6 miesięcy leży i wszyscy zapłacą od razu. :bum: :bum: :bum: się skurczybyki nachapią :hahaha: :hahaha: :hahaha:


tdk67 pisze:byłoby milej, gdyby było wcześniej takie ostrzeżenie

Jest w regulaminie. A rzuc okiem na maila o rejestracji, nie ma tam takiej informacji, ze masz tydzień? Jeszcze się nie rejestrowałem (czekam aż będzie bliżej terminu), więc Ci nie sprawdzę. A poza tym ostrzeżenie jest:

Kod: Zaznacz cały

VI. ZGŁOSZENIA

1. Do udziału w 37. PZU Maratonie Warszawskim można zgłosić się wybierając jedną z dwóch ścieżek: 
- tradycyjną - wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www imprezy i wnosząc regulaminową opłatę startową. Od momentu zapisania się na 37. PZU Maraton Warszawski zawodnik ma 7 dni na dokonanie opłaty startowej. Po tym terminie zgłoszenie będzie usuwane z systemu. Jeśli zgłoszenie zostanie usunięte, zawodnik nadal może się zapisać i opłacić start w ciągu 7 dni.
tdk67 pisze:Nie bawi mnie też publiczny ekshibicjonizm swojej "dobroczynności" (a właściwie dobroczynności znajomych)
kolega Ci pokazał jak możesz przycffaniakować z opóźnieniem opłaty :)

Pozdrawiamy gorąco i serdecznie :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
tdk67
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 01 sie 2012, 02:13
Życiówka na 10k: 0h58m23s
Życiówka w maratonie: 4h39m51s
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

sochers pisze:
tdk67 pisze:byłoby milej, gdyby było wcześniej takie ostrzeżenie

Jest w regulaminie. A rzuc okiem na maila o rejestracji, nie ma tam takiej informacji, ze masz tydzień? Jeszcze się nie rejestrowałem (czekam aż będzie bliżej terminu), więc Ci nie sprawdzę.
W e-mailu rejestracyjnym (przynajmniej takim z kwietnia) jest dużo różnych ostrzeżeń nt. konieczności odpowiedniego opisu przelewu, ale nie ma informacji o wyrzucaniu z listy. Poza tym chodziło mi o jednego e-maila z ostrzeżeniem przed wyrzuceniem z listy (co naprawdę łatwo zrobić automatycznie) z informacją, że płatność nie nie dotarła. A przyczyną (poza nieopłaceniem) może być niezaksięgowanie opłaty na Twoje konto z jakichś przyczyn (np. poszło na konto innego Kowalskiego :taktak: ).

Nieopłaceni nie blokują listy, liczą się osoby z nadanym numerem startowym, a przynajmniej powinny, jeśli strona rejestracyjna jest sensownie skonstruowana.
ODPOWIEDZ