Początkujący suplementacja.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Mały5769
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2015, 12:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Mam 14 lat, 2 miesiące temu zacząłem biegać. Na początku miałem problem z biegnięciem 2 minut bez przerwy (miałem chorobe, która zmniejszyła pojemność moich płuc). Biegam rano 3 czasami 4 razy w tygodniu. W tym momencie przebiegam 15 minut. Przed biegiem robie rozgrzewkę a po rozciąganie. Słyszałem, że są różne suplementy dla biegaczy np. elektrolity itp. Czy ja też powinienem brać, któryś z tych suplementów? Korzystam z tego planu http://www.biegaj40minut.pl/trening-40- ... /tydzien-1.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
New Balance but biegowy
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jeśli jesteś zdrowym młodym człowiekiem , zdecydowanie nie powinieneś szukać na siłę żadnych suplementów.

Wydolność poszybuje bardzo szybko w górę, daj sobie kilka miesięcy i zobaczysz. Jeśli odczuwasz znaczne osłabienie na co dzień, szukałbym przyczyny gdzie indziej ( jadłospis, niedobór snu, używki, etc. ).

Sprawdź jaką masz grupę krwi ( rodzice powinni wiedzieć ) i poszukaj w necie, co powinieneś, a czego nie powinieneś jeść / pić, masz przykładowy link:
http://www.vitanatural.pl/

Pieniądze , które chcesz przeznaczyć na suple lepiej wydaj na coś przydatnego , na przykład wartościowe jedzenie :oczko:

:ble: mam dziś dobry dzień, dlatego nie odpisałem Ci w stylu: "a może od razu EPO" :bum:
Mały5769
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2015, 12:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki :usmiech:
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

znalazłem jeszcze to, też fajne:
http://www.grasmakow.pl/artykul/5,odzyw ... grupa-krwi
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nic nie bierz. Twój organizm jest młody, jedynie pilnuj diety a wszystko będzie w porządku. W upalne dni każdemu polecam elektrolity wypić w trakcie/po
Triathlon to moje hobby
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

uebq pisze:znalazłem jeszcze to, też fajne:
http://www.grasmakow.pl/artykul/5,odzyw ... grupa-krwi
Z ciekawości przejrzałem, kiedyś o tym słyszałem, a teraz przeglądam awokado, olej lniany, pistacje czy soczewicy nie mogę jeść, i co ? Jadam, co się może stać, ciekawe ?
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Ja bym się grupą krwi w diecie nie przejmowała. Jej główny propagator, D'Adamo przedstawił zgrabną teorię, ale jak dotąd żadne próby kliniczne jej nie potwierdziły - a przynajmniej nic takiego nie spotkałam w liczących się czasopismach.
Jedz zdrowo i różnorodnie a będzie git :)
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sacre pisze:
uebq pisze:znalazłem jeszcze to, też fajne:
http://www.grasmakow.pl/artykul/5,odzyw ... grupa-krwi
Z ciekawości przejrzałem, kiedyś o tym słyszałem, a teraz przeglądam awokado, olej lniany, pistacje czy soczewicy nie mogę jeść, i co ? Jadam, co się może stać, ciekawe ?
alkohol i fajki też nie zabijają od razu :oczko: słodycze też nie utuczą Cię w 2 dni :nienie: tempo pojawiania się efektów porównałbym raczej do unikania higieny zębów :bum: efekty są po paru latach , ale za to jakie :chlip:

Poza tym, napisałeś "jadam" , a nie "to główny składnik mojej diety" - kumasz zależność?
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

uebq pisze:
Sacre pisze:
uebq pisze:znalazłem jeszcze to, też fajne:
http://www.grasmakow.pl/artykul/5,odzyw ... grupa-krwi
Z ciekawości przejrzałem, kiedyś o tym słyszałem, a teraz przeglądam awokado, olej lniany, pistacje czy soczewicy nie mogę jeść, i co ? Jadam, co się może stać, ciekawe ?
alkohol i fajki też nie zabijają od razu :oczko: słodycze też nie utuczą Cię w 2 dni :nienie: tempo pojawiania się efektów porównałbym raczej do unikania higieny zębów :bum: efekty są po paru latach , ale za to jakie :chlip:

Poza tym, napisałeś "jadam" , a nie "to główny składnik mojej diety" - kumasz zależność?
Myślisz,ze jedząc potrawy z olejem lninanym, awokado na śniadanie to organizm się wyniszczy ?

Właśnie tej zależności nie rozumiem między 'jadam' a 'to główny składnik mojej diety', jak jadam to chyba logiczne, że to jest mój główny składnik diety.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie, to nie jest logiczne. zajrzyj do słownika.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sacre, ja pijam podpiwek, czy to oznacza, ze pije glownie podpiwek?
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a ja bywam miły, ale to wcale nie oznacza, że jestem miły.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sacre pisze:Właśnie tej zależności nie rozumiem


wierzę Ci.

Proponuję zmienić temat wątku z "początkujący suplementacja" na "spamujący kazuistyka" :hej:
pulsar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 22 maja 2015, 23:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na początku z pewnością będziesz cieszyć się z szybkich postępów dzięki samej aktywności fizycznej :). Suplementacja to istotny czynnik zbilansowanej diety ale opieraj się wyłącznie na naturalnych i rzeczywiście niezbędnych składnikach, których brakuje Ci w diecie :) Bardzo fajnym rozwiązaniem są batoniki białkowe np. Run&bike, ma sporo wartości odżywczych, zamiast przykładowego snickersa możesz kupować coś takiego :)
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pulsar pisze:opieraj się wyłącznie na naturalnych i rzeczywiście niezbędnych składnikach, których brakuje Ci w diecie Bardzo fajnym rozwiązaniem są batoniki białkowe
kolego Pulsar, piszesz o zbilansowanej diecie opartej na naturalnych produktach, a trzy słowa dalej polecasz produkty wysoko przetworzone :ojoj: :ojoj: :ojoj:

o co kaman? sam sobie zaprzeczasz, i to w jednym zdaniu :szok:
ODPOWIEDZ