problem spojenia lonowego

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
anecia-77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich,

mam pytanie dotyczące mojej kontuzji.
Od czerwca zeszłego roku zaczęłam biegać i zakupiłam buty w sklepie sieciowym firmy Kalenji i spisywały się dobrze ale wtedy biegałam krótkie dystanse i bardzo wolno.
W październiku postanowiłam zakupić buty odpowiednie dla mojej stopy i w tym celu wybrałam się do Szczecina.W sklepie runnersclub zbadano mi stopy na nowoczesnym skanerze i stwierdzono pronacje. Lecz w tym sklepie nie dokonałam zakupu i udałam się do do sklepu RUN Expert gdzie zbadano moje stopy ponownie i stwierdzono także stopę pronującą. Sprzedawca wybrał buty do mojej wady i zaczęłam w nich biegać. Model buta MIZUNO WAVE INSPIRE 12. W połowie grudnia zaczął pojawiać się ból w pachwinie, Biegałam śrenio 3 razy w tygodniu po 7-8 km. Ból pojawiał się na końcówce treningu i nie był az tak uciążliwy więc jeszcze sie nie niepokoiłam.Nastepnego dnia brałam sie za ćwiczenia w domu (chodakowska i mel B.), potem był dzień przerwy i znowu bieganie itd. Po Swietach wyruszyłam pobiegać i okazało sie, że jest to nie możliwe. Część dystansu biegłam i część szłam. Po tym zdarzeniu zrobiłam przerwe w bieganiu 1,5 tygodnia. Jednak kolejny bieg uświadomił mi,że nic z tego biegania nie będzie. Zaczęłam szukac ratunku u fizjoterapeuty. Po wizycie u fizjoterapeuty stwierdzono problem ze spojeniem łonowym oraz, ze nie powinnam biegać w butach dla stopy z pronacją tylko neutralna.
Moje pytanie:
Czy jest to normalne zjawisko,że ból pojawia się przy butach z korekcją stopy?
Do jakiego lekarza powinnam sie zgłosić (podolog, ortopeda, lekarz medycyny sportowej aby wykluczyć inne wady postawy?
I czy ponoc dobrze dobrane buty moga powodowac kontuzje ktora doznalanm?
Błagam pomocy
Dziękuje za każdą rade:)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

a próbowałaś wrócić z powrotem do tych zwykłych nie dobranych na super sprzęcie butów firmy Kalenji, biegać krótkie dystanse, i jak ból się nie pojawia to biegać te dłuższe?
I jak ów ból się nie będzie pojawiał, albo będzie się pojawiał po coraz dłuższym/ szybszym biegu, to owe buty super dobrane będziesz używać np. do wynoszenia śmieci? Albo wizyt u sąsiadów :usmiech:
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

myslę, że to nie jest kwestia butów :usmiech:
w zeszłym roku, podczas zimy, sama nabawiłam się podobnego problemu, biegam już kilka lat, w różnym obuwiu
trenowałam ok 80-100 km/tydzień, w trudnych warunkach(między innymi śniegu)
po jednym z wybiegań, gdzie rozjeżdżały mi się nogi na lodzie, zwijałam się z bólu, przeciążyłam zwyczajnie "tamte" okolice
problem się ciągnął w sumie jakoś do lata, ale fakt-nie zeszłam z obciążeń, tylko po prostu przestałam na to zwracać uwagę :bum:

proponuję tobie- wzmacnianie mięśni głębokich miednicy, ćwiczenia stabilizacji całego ciała i jakąś (to już zalezy od ciebie) przerwę od biegania, wrócisz jak ból zelżeje, albo zniknie
i nie panikuj, nie umrzesz :spoczko:
zdrówko!
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
anecia-77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nieprzeczytany post

Do butów tych zwykłych i mało wypasionych jeszcze nie wróciłam bo straszny deszcz za oknem..ale jutro z rana pobiegnę i dam znać jak to wszystko się ma:)
anecia-77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nieprzeczytany post

Dzisiaj kolejna wizyta u fizjoterapeuty, sprawa jest nieco grubsza.
-moje biodra są nierówno ułożone, różnica pomiędzy prawa strona a lewą jest ok 2 cm
-stopy nie mam pronującej tylko neutralną, więc głupot naopowiadali i w jednym i drugim sklepie.
Póki co nie mogę biegać, zalecenie spacerowania z kijkami...i cóż mi przyszło, w wieku 40 lat uprawiać sporty dla moherów:)
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

anecia nie ma na tej planecie człowiek idealnie "prostego"
nie możesz biegać, bo...? co powiedział fizjoterapeuta?
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
anecia-77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nieprzeczytany post

Nie opisze pewnie tego tak fachowo jak fizjoterapeuta mówił ale spróbuję..a więc póki co mam nie biegać, ponieważ po dzisiejszej wizycie biodro-pachwina nadal boli. Musze wykonać RTG porównawcze bioder i znowu pójść na wizytę. Dowiedziałam się również,że biodra mam jakoś skręcone, czyli prawe jest bardziej wysunięte do przodu niż lewe.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Też to mam. Miałem od fizjo ćwiczenia na poprawę tych bioder. Na dłuższą metę bieganie z taką wadą może trochę namieszać w zdrowiu.
anecia-77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, 17:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Nieprzeczytany post

Witam,
jestem po wizycie u ortopedy.Stwierdzona dysplazja prawego biodra,lekarz twierdzi,ze mogę biegac ale po miękkim terenie,fizjoterapeuta twierdzi, ze lepsze dla mnie będzie nording wolking czy jakos tak.Moze ktos z forumowiczöw wie cos wiecej w tym temacie.Na necie nie wiele piszą o dysplazja u dorosłych osób.Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
Aneta
ODPOWIEDZ