Ból kolan po przebiegnięciu ponad 5 km.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
szczalpi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2016, 19:34
Życiówka na 10k: 58 minut
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam
Mam problem z kolanami. Kiedy przebiegnę ponad 5 km ma bóle w kolanach. Szukałem na necie, że niby pomaga ostryż. Ale nie wiem jak do tego się ustosunkować. Co byście proponowali albo jakie badania można zrobić, aby stwierdzić co jest problemem.
Proszę o radę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zapytałbym sie raczej fizjoterapeuty lub ortopedy, jakie badanie oni sugerują, bo w pewnych sytuacjach moze byc usg, w innych rentgen a w innych rezonans, ale pewnie w większość oni są w stanie coś powiedzieć i bez tego.
szczalpi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2016, 19:34
Życiówka na 10k: 58 minut
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ewentualnie jakie środki można zażywać, aby wzmocnić kolana. Co jest najlepsze ??
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

USG.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

szczalpi pisze:Ewentualnie jakie środki można zażywać, aby wzmocnić kolana. Co jest najlepsze ??
Najskuteczniejsze są suplementy z grupy "ćwiczenia wzmacniające", od przysiadów zaczynając, jest trochę na bieganie.pl, fizjoterapeuta na pewno też jakieś zaleci.... :bum:
PawełSzostak
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:30
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:12:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

szczalpi pisze:Ewentualnie jakie środki można zażywać, aby wzmocnić kolana. Co jest najlepsze ??
Tak jak napisał kolega wyżej, najlepiej wzmacniać ciało ćwiczeniami. Jeszcze niestety nie wymyślili takich pigułek, które by je zastąpiły ;) Nie szukaj dróg na skróty tylko ćwicz, to będziesz mógł cieszyć się bieganiem dłużej. No i oczywiście jeżeli boli to nie ma co się czaić, tylko najlepiej wybrać się do fizjoterapeuty.
RUN_for_FUN
Wyga
Wyga
Posty: 118
Rejestracja: 05 kwie 2016, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ja podpiszę się pod tym co napisał Adam - zacznij od sprawdzonego fizjo.

Ból kolan wcale nie musi oznaczać, że coś się z nimi dzieje. Równie dobrze problem może być w stopie, udzie, czy też gdzieś w górnej części korpusu. W kolanach mógł po prostu znaleźć swoje ujście.

Ćwiczenia wzmacniające na pewno nie zaszkodzą ale.. Mogą nie rozwiązać problemu.
Tu jestem:
Tomi205
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 20 maja 2015, 09:15
Życiówka na 10k: 49,49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.Ból kolan jest mi dobrze znany.Nie będę tu się rozpisywał co,jak,kiedy i dlaczego ale powiem Ci że po wizycie u najlepszego,polecanego ortopedy zostałem poinformowany że nie mam żadnych zmian,schorzeń ani przeciwwskazań do biegania.Ale to sprawy bólu kolan nie rozwiązało.Dopiero wizyta dobrego ortopedy i zestaw ćwiczeń na wzmocnienie nóg prawie rozwiązało problem.A czemu prawie?Bo człowiek to takie dziwne zwierzę:)Jak przestały kolana boleć(a do tego zlikwidowałem ITBS kolana prawego) to co tam,będę ćwiczył??Po co?Przecież nie boli.I tak koło się zamyka.Po miesiącu bez bólu(i bardzo nieregularnych ćwiczeniach)ból powraca!Ale lekki,nie przeszkadzający w bieganiu.Do czasu!Lepiej ćwiczyć regularnie i nie ponosić bólowych konsekwencji własnego lenistwa.
Moja rada:wizyta w dobrego fizjo i wzmacniać,wzmacniać.Gdyby wywiązał się stan zapalny to na początku przez tydzień stosowałem maść przeciwzapalną.Pomaga ale ćwiczeń nie zastąpi.
Khonorata
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

domowe pomysły, to jeszcze okład z kapusty ale takiej rozdrobionej, działa kojąca gdy pojawi się zapalenie
Biegam, biegam i zrzucić nie mogę:(
Mój sklep
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

RUN_for_FUN pisze:Ból kolan wcale nie musi oznaczać, że coś się z nimi dzieje. Równie dobrze problem może być w stopie, udzie, czy też gdzieś w górnej części korpusu. W kolanach mógł po prostu znaleźć swoje ujście. Ćwiczenia wzmacniające na pewno nie zaszkodzą
dokładnie miałem to napisać.

Zaczynając biegać to normalne że coś pobolewa-układ ruchu nie jest przyzwyczajony skoro wcześniej tego nie robił. Nie napisałeś nic o butach, nawierzchni, ilości tych wybiegań itp. Wzmocnienie układu ruchu zajmuje amatorowi dużo czasu, rok i więcej.

W dobrych butach, na miękkiej nawierzchni problem będzie mniej odczuwalny, no i też z każdym kolejnym miesiącem regularnego ćwiczenia ciało staje się coraz mocniejsze. Preparaty chemiczne raczej nie są rozwiązaniem, musiz wzmocnić te partie ciała które są za słabe.
Awatar użytkownika
tarantula
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 23 wrz 2016, 23:01
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Południe Polski

Nieprzeczytany post

Ja bym poszedł do do dobrego lekarza rehabilitacji lub ortopedii. Fizjoterapeuta to już jak będzie wiadomo w czym jest problem. Opowiem Wam moją historię z przed jakiś 5 lat jak to mnie leczyli na ból kolana i ramienia. Pieprzone znachory! Zmarnowałem 2 lata na eksperymenty a pomogło kilka porad. Ale to jutro albo pojutrze bo dzisiaj idę się już relaksować. I nie sugeruj się opinią jednego specjalisty. Bo małą szansa że się nie myli.

A od czego zrobił Ci się ten ból? Może po prostu odstaw to czym zwiększasz stan zapalny i zamień np bieganie na luźne koło w rowerze i tylko wzmacniaj kolana ale bez obciążania.
5 km ~ 20'
10 km ~ 47.30' (ale pracuje nad 45' :))
ODPOWIEDZ