Nietypowy ból uda podczas biegania i chodzenia

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kala_86
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2015, 18:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, przygodę z bieganiem zaczęłam od marca. Obecnie biegam 5-8km 2-3 razy w tygodniu + jeden dzien poswiecam na silowni w celu ogolnorozwojowym. Miesiac temu podczas biegania poczułam dyskomfort w prawym udzie, nie był to ból ostry i uniemozliwiajacy bieganie. Kolejnego dnia było gorzej, po 3 dniach bolalo przy chodzeniu. Nie bylam w stanie stanąć na prawej nodze bo bol byl taki jakby mial mi rozerwac udo. Przy zadnych innych ruchach jak odwodzenie, zginanie itp nie pojawil sie ten bol. Nie bylo zadnej bolesnosci dotykowej mięśni, przy rozciaganiu tez nie czulam zadnych dolegliwosci. Przy jezdzie rowerkiem rowniez nic. Zrobilam 3 tyg przerwy w treningu, smarowalam mascią p/zapalna i wydawaloby sie ze jest juz dobrze. 2 dni temu zdecydowalam sie o rozpoczeciu ponownie treningu. I znowu pojawil sie ten dyskomfort. Nie taki jak poprzednio, ale przy obciazaniu prawej nogi nie czuje ze jest dobrze, jest inaczej. I znowu nie moge dokladnie zlokalizowac tych dolegliwosci.
Czy moze ktos z Was miał taki problem?
New Balance but biegowy
kris61
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że odpowiesz. Mam podobny problem i nie wiem co jest tego przyczyną. Czy dolegliwości, które opisałaś ustąpiły ?
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Udo to pojécie sosc obszerne... gdzie dokladnie pojawia sié bòl?
przednia czésc? od wewnàtrz, zewnàtrz czy po srodku?
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Kala_86 pisze:Witam, przygodę z bieganiem zaczęłam od marca. Obecnie biegam 5-8km 2-3 razy w tygodniu + jeden dzien poswiecam na silowni w celu ogolnorozwojowym. Miesiac temu podczas biegania poczułam dyskomfort w prawym udzie, nie był to ból ostry i uniemozliwiajacy bieganie. Kolejnego dnia było gorzej, po 3 dniach bolalo przy chodzeniu. Nie bylam w stanie stanąć na prawej nodze bo bol byl taki jakby mial mi rozerwac udo. Przy zadnych innych ruchach jak odwodzenie, zginanie itp nie pojawil sie ten bol. Nie bylo zadnej bolesnosci dotykowej mięśni, przy rozciaganiu tez nie czulam zadnych dolegliwosci. Przy jezdzie rowerkiem rowniez nic. Zrobilam 3 tyg przerwy w treningu, smarowalam mascią p/zapalna i wydawaloby sie ze jest juz dobrze. 2 dni temu zdecydowalam sie o rozpoczeciu ponownie treningu. I znowu pojawil sie ten dyskomfort. Nie taki jak poprzednio, ale przy obciazaniu prawej nogi nie czuje ze jest dobrze, jest inaczej. I znowu nie moge dokladnie zlokalizowac tych dolegliwosci.
Czy moze ktos z Was miał taki problem?
Ciężko powiedzieć co może Ci dolegać. Zastosuj ćwiczenia rozciągające takie jak przy itbs i roluj udo.
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krzys1001 pisze:
Kala_86 pisze:Witam, przygodę z bieganiem zaczęłam od marca. Obecnie biegam 5-8km 2-3 razy w tygodniu + jeden dzien poswiecam na silowni w celu ogolnorozwojowym. Miesiac temu podczas biegania poczułam dyskomfort w prawym udzie, nie był to ból ostry i uniemozliwiajacy bieganie. Kolejnego dnia było gorzej, po 3 dniach bolalo przy chodzeniu. Nie bylam w stanie stanąć na prawej nodze bo bol byl taki jakby mial mi rozerwac udo. Przy zadnych innych ruchach jak odwodzenie, zginanie itp nie pojawil sie ten bol. Nie bylo zadnej bolesnosci dotykowej mięśni, przy rozciaganiu tez nie czulam zadnych dolegliwosci. Przy jezdzie rowerkiem rowniez nic. Zrobilam 3 tyg przerwy w treningu, smarowalam mascią p/zapalna i wydawaloby sie ze jest juz dobrze. 2 dni temu zdecydowalam sie o rozpoczeciu ponownie treningu. I znowu pojawil sie ten dyskomfort. Nie taki jak poprzednio, ale przy obciazaniu prawej nogi nie czuje ze jest dobrze, jest inaczej. I znowu nie moge dokladnie zlokalizowac tych dolegliwosci.
Czy moze ktos z Was miał taki problem?
Ciężko powiedzieć co może Ci dolegać. Zastosuj ćwiczenia rozciągające takie jak przy itbs i roluj udo.
Czasami ćwiczeniami rozciągającymi można narobić wiecej szkód niż pożytku.
Jeżeli zrobiłaś przerwę, smarowałaś maścią i nie pomogło to zalecał bym kontakt u specjalisty, mozesz tez probowac sluchac roznych, czasami dziwnych rad tutaj i probowac sama cos z tym zrobic, ale przeciagniesz tylko w czasie to co nieuniknione.
analogoey
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2016, 19:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam to samo, może ktoś pomoże?
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

rozciągasz się ?
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Clin Biomech (Bristol, Avon). 2014 Jun;29(6):636-42. doi: 10.1016/j.clinbiomech.2014.04.013. Epub 2014 May 10.
Increased range of motion after static stretching is not due to changes in muscle and tendon structures.
Konrad A1, Tilp M2.


FINDINGS:
Mean range of motion increased significantly from 30.9 (5.3) to 36.3 (6.1) in the intervention group, but other functional (passive resistive torque, maximum voluntary contraction) and structural (fascicle length, pennation angle, muscle stiffness, tendon stiffness) parameters were unaltered.
INTERPRETATION:
The increased range of motion could not be explained by the structural changes in the muscle-tendon unit, and was likely due to increased stretch tolerance possibly due to adaptations of nociceptive nerve endings
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

i co z tym?
bo wklejasz to wszędzie
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

To jeden z kolejnych artykulòw medycznych o niepotrzebnosci rozciàgania.
Podac ci tlumaczenie?
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Ale według mnie to bzdura.... To, że ktoś napisał artykuł nie znaczy, że to jest zgodne z prawdą. Po za tym na pewno więcej przytoczyć artykułów mówiących, że rozciąganie jest potrzebne...
Do tego ja i nie tylko sprawdziłem na sobie, że rozciąganie jest potrzebne biegaczowi a jego brak przyczynia się do powstawania kontuzji.
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

Jak się ciągnie na chama to wszystko się urwie...
ODPOWIEDZ