Pęcherze na stopach ? [co robić, żeby nie robiły się]

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
smutny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2015, 14:32
Życiówka na 10k: 48:52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na tym forum i wogóle jakikolwiek na forum o bieganiu.

Biegam od roku z czego regularnie od stycznia tego roku. Dwa razy w tygodniu na bieżni tartanowej (wtorek, niedziela), i raz w terenie mieszanym (leśne ścieżki,beton, asfalt itd.). Do tej pory moje trasy to głównie 5cio kilometrówki ale jakoś tak wyszło z przypadku, że przebiegłem pierwsze dziesięć kilometrów i czas był poniżej godziny z w miarę równym tempem biegu.

Zacząłem biegać ponieważ chciałem zrzucić trochę zbędnych kilogramów. W zeszłym roku zszedłem z 90 kg do 80 kg a potem na zimę znów zacząłem łapać kilogramy i w styczniu ważyłem jakieś 83kg, obecnie na totalne pusto waga wskazuje 78.5 kg więc jestem mega zadowolony z efektów. Wracając do meritum tematu. Po ostatniej trasie z południa na północ Łodzi zrobiły mi się pęcherze na obu stopach. Bolało przeokropnie więc przebiłem je i przewlokłem bawełnianą nitkę żeby ciecz wypływała. Teraz co zmienić (skarpetki, buty kurde sam już nie wiem) żeby nie mieć tego problemu ? Z racji tego, że widzę efekty biegania nie tylko na wadze ale i też w drugiej dyscyplinie sportowej którą uprawiam nie chcę rezygnować z tej formy spędzania wolnego czasu (mimo tego, że jest momentami nudna :sss: ).

Zdjęcia efektów...na moich stopach.

Lewa stopa -> http://i.imgur.com/hqdPdNa.jpg

Prawa stopa -> http://i.imgur.com/9pmlt2E.jpg
New Balance but biegowy
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Takie pęcherze to nie pęcherze, nawet bym ich nie zauważył ;-)
A tak poważnie, to zacznij od skarpetek, jak nie pomoże, to musisz zacząć szukać przyczyny w butach. Może wymiana wkładki Ci pomoże. Może inne wiązanie a może inne lub bardziej dopasowane buty.
Awatar użytkownika
smutny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2015, 14:32
Życiówka na 10k: 48:52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzisiaj robię dychę ale mieszam teren, pięć po chodniku, potem jakieś 500 metrów parkiem i wbijam na tartan żeby dokręcić dychę - obkleić się plastrami w tych miejscach ? Obsypać stopy zasypką ?
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Plaster może się zwinąć i zrobić jeszcze większy odcisk. - ale nie musi.
Na posypkach się nie znam. Ja bym ubrał dobre skarpetki, w miarę obcisłe i spróbował inaczej zawiązać buty. Kiedyś w necie widziałem filmik 7 sposobów wiązania butów do biegania, może tam coś znajdziesz.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Zakleić prewencyjnie compedem (jeszcze nigdy mi się nie zwinął a 100km biegi w cieżkich warunkach w nich robiłem). A potem jeszcze Sudokrem i będzie git. Jeżeli coś się pojawi wtedy bym szukał przyczyny w obuwiu.
asiula74
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Twoje pęcherze przypominają moje :) co robię? przyklejam plaster i na trening.
Warszawianka90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2015, 02:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aj tam ja miałam dużo gorsze kupiłam lepsze wkładki do butów problem ustąpił :spoczko:
Awatar użytkownika
smutny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2015, 14:32
Życiówka na 10k: 48:52
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W niedzielę po południu przed dychą założyłem po dwie pary skarpetek - problemu nie ma. Dziękuję wszystkim za dobre rady. Życzę kilometrów.
philll
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2013, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie zdecydowanie pomogła wymiana butów z Ascicsów i Nike Free na szersze Brooks Pure Flow 3. Odkąd w nich biegam, skończyły się problemy z pęcherzami i odciskami. Skarpetki takie za 15 zł ze sklepu biegowego też są ok, w porównaniu z tymi lidlowymi, w których moje stopy mają jakiś dyskomfort
Obrazek
ODPOWIEDZ