Powrót do treningu po ponad miesiącu ??

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
lis_ek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Mam następujący problemik. Ostatni trening zaliczyłem dokładnie 38 dni temu .... :(
Nie będę sie za bardzo rozpisywał, wiec wspomnę tylko, że jednymi z czynników które to spowodowały była grypa i zapalenie oskrzeli :/
Teraz czuję sie już na siłach by wrócić do treningu. I rodzi się pytanie, jak wracać do formy ? Zanim doszło do tego ,,tragicznego" ciągu zdarzeń, biegałem 4 razy w tygodniu po 7-8 km ze średnim czasem +/-5 min/km. Teraz moja forma jest pewnie w stanie tragicznym, wiec nie wiem jak sie zabrać za treningi, żeby w jak najmniejszym czasie dojść chociaż do stanu, w którym byłem przed tą przerwą. :/
Pomożecie ? Jest to w ogóle możliwe :P ?

Ps. proszę, nie wspominajcie tylko o ilości bez treningowych dni, bo jestem tym MEGA wkurzony, że straciłem taaaki kawał czasu :(
Pozdrawiam ;) !!!
New Balance but biegowy
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Zacznij od spokojnego truchtania 5 km w tempie około 6:00 i stopniowo zwiększaj dystans. Nie Biegaj szybko ale regularnie, robiąc takie BS przez 2 tygodnie możesz później dodawać przebieżki. Sam ocenisz jak będziesz się czuł czy pora już zwiększać tempo czy nie.
lis_ek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, dzięki !!! ;) Zacznę od truchtania !! ;) ;)
Pozdrawiam ;) !!!
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

dlaczego traktować to jako strata pomyśl ,ze odpocząłeś a teraz będziesz trenował z większą siłą [chęcią] spokojnie nie możesz się spieszyć wszystko będzie szlo swoim tempem a i w tym sporcie niczego nie przyspieszysz .
Jeśli biegałeś 8 km to teraz pierwsze dni pobiegnij 3 km spokojniej i tempo twoje wolne czyli nie pisze ,że tyle a tyle tylko na twoje wyczucie wolny oddech a jeśli pulsometr posiadasz to będzie też pomocny
lis_ek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, dzięki !! ;)
Pozdrawiam ;) !!!
ODPOWIEDZ