Co mogłem zerwać ???

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć

co mogłem naciągnąć ??
boli mnie jakiś mięsień , już dłuższy czas ;/ środek lewego poślada tak mnie ciągnie od połowy pośladka do 1/4 podudzia ;/ rociągam i rozciągam i nic ;/
Biegasz czy trenujesz ????
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jeśli naciągnąłeś/naderwałeś, to rozciąganie nie jest najszczęśliwszym pomysłem...
był jakiś uraz, gwałtowne zdarzenie czy coś takiego?

poszłabym do jakiegoś dobrego fizjo...
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

charm pisze:jeśli naciągnąłeś/naderwałeś, to rozciąganie nie jest najszczęśliwszym pomysłem...
był jakiś uraz, gwałtowne zdarzenie czy coś takiego?

poszłabym do jakiegoś dobrego fizjo...
nic nie było, biegałem jak zawsze wróciłem do domu i od 2 miesięcy mnie boli, nie jest to ból straszny ale może mi popsuć plany na zawodach ;/
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

podstawowy problem, to rozróżnienie, czy coś jest naciągnięte/naderwane/nadwyrężone... czy spięte
jak spięte, to rozciągać, rolować, itd., jak naciągnięte/.. to dać spokój żeby się zregenerowało...

zakładam, że mięsień gruszkowaty itd. rozciągasz? jesteś w stanie określić dokładniej "źródło" bólu?
ale naprawdę odwiedziłabym fizjo...
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ból po środku pośladka że tak powiem taki pionowy , najgorzej jak siedzę a już najgorzej jak zakładam nogę na nogę ;/
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:ból po środku pośladka że tak powiem taki pionowy , najgorzej jak siedzę a już najgorzej jak zakładam nogę na nogę ;/
Nerw kulszowy?

U mnie od bólu przy zakładaniu nogi na nogę zaczęły się problemy z kręgosłupem.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bacio pisze:
Pyth0n pisze:ból po środku pośladka że tak powiem taki pionowy , najgorzej jak siedzę a już najgorzej jak zakładam nogę na nogę ;/
Nerw kulszowy?

U mnie od bólu przy zakładaniu nogi na nogę zaczęły się problemy z kręgosłupem.
ale ja nigdy nie zakładam nogi na nogę ;]
tylko zawsze jak mnie coś boli to staram się wyszukać w którym momencie najgorzej i znalazłem właśnie że jak założę nogę na nogę
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
aro05
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 329
Rejestracja: 20 cze 2012, 14:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jesli bol przebiega wzdluz nerwu kulszowego, jesli nie ma przepukliny krazka kregowego, moze byc spowodowany przez miesien gruszkowaty. Miesien gruszkowaty zbyt napiety moze powodowac podraznienie nerwu kulszowego.
TESTOWANIE: Poloz sie na plecach i rozluznij, popros zeby ktos popatrzyl czy stopa po stronie z ktorej czujesz bol jest skrecona bardziej na zewnarrz. Poniewaz m. Gruszkowaty powoduje rotacje stawu biodrowego na zwnatrz, stopa po stronie zbyt napietej tez bedziebardziej skrecona.
Jesli tak, mozesz zaczac od masazu pilka tenisowa. Kladziesz ja na podlodze, noge po stronie napietej zakkadasz na droga i masujesz wrazliwe miejsce, wlasciwie m. Gruszkowaty jest bardzo wrazliwy wiec poczujesz. Masuj ok . 3 minut. Poszukaj na untternecie cwiczen rozciagajacych.
Skuteczniejsza jest praca z fizjoterapeuta, ktory moze stosowac mobilizacje i rozciaganie typu «napiecie_rozluznienie».
Moze sie tez okazac ze to uraz miesniowo sciegnisty ale to juz inna bajka.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

aro05 pisze:Jesli bol przebiega wzdluz nerwu kulszowego, jesli nie ma przepukliny krazka kregowego, moze byc spowodowany przez miesien gruszkowaty. Miesien gruszkowaty zbyt napiety moze powodowac podraznienie nerwu kulszowego.
TESTOWANIE: Poloz sie na plecach i rozluznij, popros zeby ktos popatrzyl czy stopa po stronie z ktorej czujesz bol jest skrecona bardziej na zewnarrz. Poniewaz m. Gruszkowaty powoduje rotacje stawu biodrowego na zwnatrz, stopa po stronie zbyt napietej tez bedziebardziej skrecona.
Jesli tak, mozesz zaczac od masazu pilka tenisowa. Kladziesz ja na podlodze, noge po stronie napietej zakkadasz na droga i masujesz wrazliwe miejsce, wlasciwie m. Gruszkowaty jest bardzo wrazliwy wiec poczujesz. Masuj ok . 3 minut. Poszukaj na untternecie cwiczen rozciagajacych.
Skuteczniejsza jest praca z fizjoterapeuta, ktory moze stosowac mobilizacje i rozciaganie typu «napiecie_rozluznienie».
Moze sie tez okazac ze to uraz miesniowo sciegnisty ale to juz inna bajka.

ok dzięki dzisiaj postaram się to sprawdzić
Biegasz czy trenujesz ????
ODPOWIEDZ