Rzepka przeskakuje.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
kabuki8888
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 01 gru 2015, 14:47
Życiówka na 10k: jeszcze brak
Życiówka w maratonie: jeszcze brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Biegam od września. Max 15km, ale zazwyczaj 10km 3x tyg. Moje tempo to 4:50. Codziennie jeżdżę rowerem 8km. Ostatnio zauważyłem, że gdy położę rękę na rzepce to czuć delikatny przeskok gdy prostuję nogę. Tylko prawa noga. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Raz tylko jakieś 3 miesiące temu uderzyłem się w rzepkę o kant biurka tak centralnie w jej środek z mocą taką, że zobaczyłem w oczach tysiąc słońc. Bolało 3 dni i przeszło. Przez te 3 dni nie biegałem. Czy to może być teraz tego skutek?

Druga sprawa. W trakcie biegu czasem zaboli kolano i boli przez 1km czasem kostka przez 500m boli, a czasem łydka czy udo przez jakiś krótki dystans. To normalne? Nie są to mocne bóle.

Dodam tylko, że 3 maja mam półmaraton i nie wiem czy się obawiać tego biegu przy tych objawach.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Pavel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2015, 13:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie jestem lekarzem i nie traktuj tego jako porady medycznej.
Ja miałem podobne objawy i okazało się, ze to są problemy z łąkotką. Rehabilitacja .. raz, drugi ... a później miałem króciutki zabieg w szpitalu i jestem jak nowy :D
Pavel
mka5
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 mar 2016, 15:20
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ortopeda/ RTG
Awatar użytkownika
synergia_mj
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 26 sty 2014, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Witaj!

Przebiegłeś bez bólu:)?

Może ten artykuł rozwieje Twoje pytania, wątpliwości
http://www.fizjologika.pl/najczestsza-przyczyna-bolu-kolana-podczas-biegania-funkcjonalna-koslawosc-stawu-kolanowego/

jeśli nie proponuję udać się do ortopedy sportowego lub fizjoterapeuty który zbada kończyny dolne.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ