ból na wewn. stronie pięty

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
piotr27
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 12 wrz 2012, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

od dłuższego czasu rano i po długim chodzeniu w pracy 12-13 h i po bieganiu a najwiekszy ból jest przy ucisku palcem w tej części stopy, pulsujący palący bół z 10 sekund

http://zapodaj.net/dca6b1549c8d7.jpg.html
New Balance but biegowy
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

piotr27 pisze:od dłuższego czasu rano i po długim chodzeniu w pracy 12-13 h i po bieganiu a najwiekszy ból jest przy ucisku palcem w tej części stopy, pulsujący palący bół z 10 sekund

http://zapodaj.net/dca6b1549c8d7.jpg.html
Poczytaj o zapaleniu rozcięgna podeszwowego i roluj stopy piłką tenisową.
Widgetos
Wyga
Wyga
Posty: 107
Rejestracja: 22 sie 2012, 23:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozcięgno w tym miejscu? A nie raczej po środku? Nie wiem czy są odmiany rozcięgna ale mnie rozcięgno bolało na pięcie od strony środka stopy. Inaczej niż pokazane na zdjęciu.
choinkar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 161
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Może po prostu zbicie stopy? Jest dość bolesne, a niekoniecznie musisz mieć jakieś ślady. Wystarczyło, że wcześniej na kamyk depnąc mocniej naprzykład :bum:
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
piotr27
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 12 wrz 2012, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

trwa to z 1,5 roku :hej:

boli mnie tylko w tym miejscu, nie na środku wzdłuż stopy :) jakby jakieś obicie ale nie wiem skąd mogło się wziąć

może też wina butow? ja ogólnie chodzę w niezbyt dobrych butach, nigdy nie chodziłem nawet w markowych, zawsze jakieś 40-70 zl

od dziecka jak biegałem np po boisku itp, to najczęściej trampki, zawsze miałem buty byle jakie

wcześniej w drugiej nodze dokuczał achilles ale jakoś przeszło
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

piotr27 pisze:trwa to z 1,5 roku :hej:

boli mnie tylko w tym miejscu, nie na środku wzdłuż stopy :) jakby jakieś obicie ale nie wiem skąd mogło się wziąć

może też wina butow? ja ogólnie chodzę w niezbyt dobrych butach, nigdy nie chodziłem nawet w markowych, zawsze jakieś 40-70 zl

od dziecka jak biegałem np po boisku itp, to najczęściej trampki, zawsze miałem buty byle jakie

wcześniej w drugiej nodze dokuczał achilles ale jakoś przeszło
Nic nie wspomniales w pierwszym poscie ze to trwa półtora roku myślę ze juz chyba nadszedl czas by poszukac gdzie indziej pomocy niz internet.
Awatar użytkownika
Grzes_PL
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 24 lip 2015, 18:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Możliwe, że uszkodzone masz rozcięgno (piszesz, że ból nasila się przy ruchach palcem) i do tego doszedł jeszcze stan zapalny. Raczej powinieneś iść z tym do ortopedy, zwłaszcza że już od 1,5 roku tak masz.
piotr27
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 12 wrz 2012, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie nie :D chodziło mi, że jak uciskam wewnętrzną stronę pięty palcem to jest największy ból, takie właśnie jakby obicie itp
najgorzej jest po bieganiu i całym dniu pracy na nogach.

Ostatnio myślę sobię, że może coś w tym jest, że mam lekką skoliozę i ta lewa noga właśnie ma większy nacisk na podłoże
Wcześniej nosiłem 1 cm wkładkę w prawym bucie no ale już sam nie wiem.
Ogólnie zauważyłem, że przy bieganiu jak biegam bardziej na palcach to jest jakby trochę lepiej.
No ale to tylko przy bieganiu a w pracy chodzić na palcach to raczej nie ma jak
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Widgetos pisze:Rozcięgno w tym miejscu? A nie raczej po środku?
Na środku jest środek rozcięgna.
Rozcięgno przyczepia się na kości piętowej i tam najczęściej w wyniku notorycznych przeciążeń powstaje zapalenie, a z kolei w wyniku długotrwałego zapalenia powstają zwapnienia tkanek i może się nabudować ostroga piętowa.
Ja bym radziła nie tyle do ortopedy - ortopeda albo zapisze środki p-zapalne albo wyśle na operację - co do dobrego fizjoterapeuty. Możesz mieć jakieś tam struktury ponapinane/ponaciągane, trzeba o rozmasować i rozluźnić. Możesz mieć (i zazwyczaj każdy ma) nierównomierne obciążenie obu nóg - może trzeba dobrać wkładki, itp. Mi na przewlekłe zapalenie przyczepów rozcięgna pomogła dość bolesna terapia manualna - rozmasowywanie ponapinanych tkanek nawet nie tylko w stopie, ale w całej łydce, bo to przecież wszystko pracuje razem.
ODPOWIEDZ