Elongacja ACL

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Dawid1111
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej, czy może mi ktoś podpowiedzieć czy każda elongacja nadaje się do rekonstrukcji?
Miałem już jedną rekonstrukcje, niedawno miałem ponowną artoskopie bo uszkodziły mi się łąkotki i mam wydłużone ACL.
Lekarze chyba sami nie wiedzą co i jak, mówią, że jak kolano będzie uciekać to rekonstrukcje jak nie to nie. W internecie mało jest o elongacji, nie wiem czy mam jakieś szanse zeby nie robić ponownej rekonstrukcji. Miał ktoś z Was styczność z takim przypadkiem?
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
Kravis
Wyga
Wyga
Posty: 100
Rejestracja: 29 gru 2011, 21:14
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 3:12:31
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jak to się stało że masz elongacje ACL?
Dawid1111
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie mam pojecia, nie mialem zadnego urazu ani nic. Pewnego pieknego dnia sobie biegalem, cos mi przeszkoczylo ale stwierdzilem, ze to normalne. Potem kolano napuchlo, pobrali plyn i powiedzieli, ze przemeczylem. 3 tygodnie pozniej podczas lekkiego truchtu kolano jakby sie zablokowalo i lipa. Teraz pauzuje a w nastepnym tygodniu mam sprawdzic czy kolano wylatuje. Nie mialem zadnego halasu ani nic w kolanie, bolu, wywrotki itp.
Awatar użytkownika
synergia_mj
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 26 sty 2014, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Podaj z jakiego rejonu Polski jesteś, może uda się skierować Cię do dobrego ortopedy.
Każda kolejna artoskopia osłabi kolano. Powinieneś mieć fachowo przebadany staw kolanowy przed ewentualnym , kolejnym zabiegiem.

Pozdrawiam
Dawid1111
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

z wlkp

Miałem 3 artoskopie przed 3 mialem rezonans tam wyszlo, ze mam zerwane wiezadlo ale w artoskopii jest rozciagniete
Mialem oderwany niewielki fragment lakotki i zostal usuniety i uszkodzony fald (resekcja)

Kiedy moge wrocic do sportu?
ODPOWIEDZ