Komentarz do artykułu Ankieta - wygraj TomTom Runner 2 Cardio + Music z nowymi funkcjami

Konkursy lub plebiscyty realizowane przez forum.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
władca wszechświata
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 lip 2015, 20:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jeśli w pierwszym pytanieu zaznaczy się "nie posiadam", to czy jest sens dalej wypełniać? może w takiej sytuacji lepiej by było sformułować kolejne pytania np. zamiast "Jakie cechy charakteruzuja Twój zegarek?" to "Jakie cechy powinien wg Ciebie mieć zegarek?".
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale tam chyba tylko dwa kolejne pytania dotyczą Twoich relacji z Twoim zegarkiem później są to pytanie bardziej ogólne. I jeżeli ciebie to nie dotyczy to nie musisz ich wypełniać .
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

cholera, ale się umęczyłam z tymi pytaniami :bum:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Albo jestem tępa, albo nie znam japońskiego, ale na ostatnie pytanie nie znalazłam odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dla ułatwienia dodaliśmy nazwę maratonu. :) Ale japoński chyba nie jest potrzebny? Przecież to i tak tylko szacunek przyszłości.
Awatar użytkownika
Marcin_Karchut
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2016, 11:22
Życiówka na 10k: 55.35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Powiem, że sobie jaja robicie. Wklejam ręcznie do exela wyniki zawodników z maratonu i na 843 już mam dość. A gdzie teraz obliczyć medianę?? Odpuszczam konkurs bo on jest jakiś ustawiony jak dla mnie. Dwie godziny obliczania to do magisterki robiłem a nie by podać odpowiedź na durne pytanie. Powiedzcie, że się wam liczyć nie chce. I jeszcze by podsycić mój nerw - NIGDY NIE BĘDĘ UŻYWAŁ TOM-TOMA!!! Sorry ale przesada.
Marcin
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 11:58 przez Marcin_Karchut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Marcin_Karchut pisze:Powiem, że sobie jaja robicie. Wklejam ręcznie do exela wyniki zawodników z maratonu i na 843 już mam dość. A gdzie teraz obliczyć medianę?? Odpuszczam konkurs bo on jest jakiś ustawiony jak dla mnie. Dwie godziny obliczania to do magisterki robiłem a nie by podać odpowiedź na durne pytanie. Powiedzcie, że się wam liczyć nie chce. I jeszcze by podsycić mój nerw - NIGDY NIE BĘDĘ UŻYWAŁ TOM-TOMA!!! Sorry ale przesada.
Marcin
Marcinie. To co napisałeś, jest tak dziwne, że albo nie rozumiem co Ty robisz, albo Ty nie rozumiesz o co chodzi w zadaniu. Po pierwsze co Ty wklejasz? Z jakiego maratonu? O czym Ty w ogóle mówisz ? :) A po drugie - mediana to jest coś, gdzie NIC nie potrzeba liczyć (poza numerem środkowego zawodnika). Zadanie jest tak proste, że nawet magisterka nie jest potrzebna.
Awatar użytkownika
Marcin_Karchut
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2016, 11:22
Życiówka na 10k: 55.35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Wczytałem się w pytanie jeszcze raz bo mi to spokoju nie dawało. Czyli wróżymy co będzie? Jeśli tak to wróżę.
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.
Awatar użytkownika
Marcin_Karchut
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2016, 11:22
Życiówka na 10k: 55.35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Mediana to w tym wypadku czas zawodnika który był w samym środku, racja. Gdzie przed nim i za nim jest tyle samo zawodników. Sorry za mą irytację ale na japońskiej stronie maratonu, gdzie to wszystko jest średnio czytelne, chciałem to zrobić "po bożemu". Czyli wziąć wszystkie czasy, obliczyć to exelem albo SPSSem i podać różnicę z wygranym. Mój błąd, że się nie wczytałem w pytanie ze zrozumieniem. A chodziło o czas szacowany. Więc odwołuję, przepraszam i zwalam to na na to, że mi zależało na wygranej :)
A najlepiej to usuńcie ten hejt z mojej strony bo to głupie jest i hejciarzy nie brakuje na tym świecie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Marcin_Karchut pisze:Wczytałem się w pytanie jeszcze raz bo mi to spokoju nie dawało. Czyli wróżymy co będzie? Jeśli tak to wróżę.
Tak, wróżymy. A na dodatek przecież w pytaniu jest podpowiedź, ile ta różnica wynosiła w zeszłym roku, czyli absolutnie NIC nie trzeba liczyć. Cytuję całe pytanie:

7 lutego w Japonii odbywa się ciekawy maraton: Beppu-Oita Mainichi Marathon. Jedna z jego cech jest wymagający limit czasowy: 3h30. I tylko Ci, którzy potrafią udowodnić, że stać ich na tyle mogą wystartować. Pytanie: jaka będzie różnica czasu, pomiędzy wynikiem środkowym (mediana) a zwycięzcą biegu
Podpowiedź: W roku 2015 ta różnica wyniosła 00:56:42, podczas kiedy np w Maratonie Warszawskim 2015 było to 01:51:16
władca wszechświata
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 lip 2015, 20:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ale tam chyba tylko dwa kolejne pytania dotyczą Twoich relacji z Twoim zegarkiem później są to pytanie bardziej ogólne. I jeżeli ciebie to nie dotyczy to nie musisz ich wypełniać .
dzięki. niepotrzebnie się zatrzymałem na początkowych pytaniach.
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Dla ułatwienia dodaliśmy nazwę maratonu. :) Ale japoński chyba nie jest potrzebny? Przecież to i tak tylko szacunek przyszłości.
Nazwę znalazłam, ale nie doczytałam pytania. Zrozumiałam, że mam podać średnią za 2015 rok. Czyli tępa ^^
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jesteś juz druga osobą, która miała problem ze zrozumieniem tego pytania. Zastanawiam się, czy ja jakos to niewyraźnie napisałem ? Poważnie się pytam. Zależy mi na tym, żeby pytania były zrozumiałe.
oneironauta
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2016, 16:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

to pytanie z japonią zadaliście naprawdę idiotycznie. niby podchwytliwie, ale jest wyraźnie napisane "jaka będzie różnica czasu" czyli jaka będzie w 2016 roku, bo w 2015 roku już była. a konkurs kończy się 6 lutego czyli 1 dzień przed maratonem w związku z czym prawidłową odpowiedzią na pytanie jest niewypełnienie go w ogóle. bo skąd mam wiedzieć jaka będzie skoro go jeszcze nie było?

napisałem się, wszystko wypełniłem, a to ostanie "zwalone" pytanie przekreśliło mi szansę na zegarek. kaszana!
ODPOWIEDZ