Komentarz do artykułu 2 lipca, Z biegu, odc 14, KONKURS z SOFIĄ ENNAOUI

Konkursy lub plebiscyty realizowane przez forum.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

duży talent,pięknie pobiegła ostanie zawody<będę trzymał kciuki>

na treningu chociaż był krótki filmik widać ,że prace wykonuje można od razu przenieść to do nas amatorów ,że podstawa to ćwiczenia!!! :hej: :hej: :hej:
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Świetny kierunek, Adam.

To jest właśnie to, czego dla mnie akurat najbardziej brakowało. Trening siły dla długasa. Liczę, że ten odcinek mi trochę ujawni. Już widzę dwie fajne rzeczy; wieloskok z przejściem w przebieżkę i kilka specyficznych ćwiczeń na siłowni.

Pokładam w tym duże nadzieję, bo mnie nie miał nigdy kto tego nauczyć i muszę nadrabiać :hahaha:

Temat wałkowany wielokrotnie, a nigdy tak naprawdę mnie nie zadowolił.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sylweq, film będzie mam nadzieję ciekawy. Ale to co robi w tym momencie Sofia (tzn to co potrafi zrobić) to jest kosmos i raczej odradzam wszystkim. Tzn każdy sam zdecyduje, ale weź pod uwagę, że to jest jedna z najleszych zawodniczek może na świecie, i próbowanie kopiowania jej treningu siłowego a zwłaszcza dynamicznego to jest droga baaardzo ryzykowna. Dlaczego? Nie przejście z wieloskoku w przebieżkę jest tu wg mnie wskaźnikiem kosmicznego poziomu Sofii. Zamieszczam kadr z tego zajawkowego filmiku. Na tym odcinku Sofia powoli mnie wyprzedza, mimo, że ja usilnie próbuję utrzymać jej tempo, zapierdzielając na maksa. Tyle tylko, że ja biegnę jak mogę najszybciej - a Sofia w tym momencie wykonuje ćwiczenie - kto wie jak się to ćwiczenie nazywa i kto potrafi robić to ćwiczenie biegnąc naprawdę szybko ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Po samej płynności ruchów widać, że ja sobie z czymś takim bym nie poradził. Co nie znaczy, że nie mogę spróbować. Ale na pewno nie na bieżni, nie starając się tego robić za szybko i nie na 100 metrach. Czekam na publikacje.

Nawet te głupie siady ze sztangą już mi trochę pokazały. Robiła to czysto "eksplozywnie" i na coś takiego ja już np mogę sobie pozwalać. Czekam, czekam.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8789
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

2tyg temu w środę biegałem na stadionie lekkoatletycznym (Szczecin ul.Litewska) i akurat Sofia miała tam trening. Ja lecąc kolejny interwał tempem 03:54 byłem już u skraju swoich możliwości a ona przemykała sobie leciutko na pierwszym torze.
Wstyd się przyznać, ale wtedy nie wiedziałem kim ona jest, jednak podziwiałem jej lekkość biegu. Dodatkowo wyglądała na zdecydowanie młodszą - myślałem, że to dziewczyna max 16 lat.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No i co ? Pytania łatwe czy trudne ? :)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Szkoda, że nie da się od razu na 20 odpowiedzieć. Tylko 20 razy wysyłać po jednym.
Wg mnie trzeba mieć szczęście z odpowiedziami :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Szczerze kibicuję, by zainteresowanie portalu sportem wyczynowym, w tym bieżnią, nie było chwilowe. Pamiętam dyskusję sprzed dosłownie miesiąca o tym, że na bieżni się nic nie dzieje, że "może się tym zajmiemy, jak się okaże, że to będzie interesujące", i że "wyczynem zajmujemy się, o ile wyczyn oznacza relacjonowanie imprez wyczynowych, nie relacjonowanie treningu wyczynowego czy życia wyczynowca" . Teraz okazuje się, że jakby przyłożyć się do tematu, co ewidentnie robicie aktywnie poszukując kontaktu z zawodnikami poza zawodami, to jednak coś ciekawego można jednak znaleźć. Pozdr
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kuba, no prosze Cie, czy kiedykolwiek przestaliśmy sie zajmować wyczynem? Jeszcze raz powtarzam. Że wyczyn w rozumieniu treningu interesujący wydawał mi sie zawsze. W rozumieniu zawodów - już nie bardzo. Są wyjątki - jeśli widzę kogoś na treningu to interesuje mnie jak sie ta praca którą robi przełoży na zawody.

Z drugiej strony lubie się zajmować "amatorstwem" w każdym przejawie, co dla jakiejś części zawodników wyczynowych (lub byłych wyczynowych) jest pewnie dziwne, gdyś wydaje im sie, że tylko wyczyn jest godny zajmowania się.

Z tego co pamiętam, to nasza "wymiana" zdań była konsekwencją tego, że nie wystarczająco dobrze zajęliśmy się wg Ciebie Pucharem Europy na 10000m. Nie zawsze będziemy zajmować się wszystkimi zawodami.
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Po pytaniu o chłopaka, to mógłbyś Adam zostać oskarżony przez pewne wojujące, postępowe kręgi o homofobie, faszyzm i zaściankowość. Tylko kotlet schabowy.

:hahaha:
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Kuba, no prosze Cie, czy kiedykolwiek przestaliśmy sie zajmować wyczynem? Jeszcze raz powtarzam. Że wyczyn w rozumieniu treningu interesujący wydawał mi sie zawsze. W rozumieniu zawodów - już nie bardzo. Są wyjątki - jeśli widzę kogoś na treningu to interesuje mnie jak sie ta praca którą robi przełoży na zawody.

Z drugiej strony lubie się zajmować "amatorstwem" w każdym przejawie, co dla jakiejś części zawodników wyczynowych (lub byłych wyczynowych) jest pewnie dziwne, gdyś wydaje im sie, że tylko wyczyn jest godny zajmowania się.

Z tego co pamiętam, to nasza "wymiana" zdań była konsekwencją tego, że nie wystarczająco dobrze zajęliśmy się wg Ciebie Pucharem Europy na 10000m. Nie zawsze będziemy zajmować się wszystkimi zawodami.
Adam, ale ja Was chwalę! Nie za zajęcie sie tematem w ogóle, ale za fajne zajęcie sie tematem. Dyskusja nie polega na tym "czy", tylko "jak" - przecież wiesz dobrze, o co chodzi. Za podanie wyników ja osobiście: nie, dziękuję, za zapytanie zawodnika, jak dokładnie było albo próbę własnej analizy sytuacji: tak, proszę. Powtarzasz teraz, że interesuje Cie bardziej trening niż zawody, ok, też fajnie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Powtarzasz teraz, że interesuje Cie bardziej trening niż zawody, ok, też fajnie.
No przecież zawsze to mówiłem. :) Tzn nic nie zmieniam.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zwycięzcę poznamy może jeszcze dzisiaj wieczorem.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Słyszę, że jest deklaracja dla klubu 45 :)
Trzymam kciuki za Adama :) no i czekam na video z treningu Zośki :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
ODPOWIEDZ