10. PKO Poznań Półmaraton - elita

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12347
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tomrun pisze:Rekordu świata kobiet by nie uznano, gdyż bieg kobiet odbywał się razem z biegiem męższczyzn, a to wyodrębnienie jest zawarte w przepisach IAAF od 2012roku. Byłby on uznany tylko za najlepszy wynik w historii na tym dystansie.
Zapewne prawo nie działa wstecz, bo gdyby działało, to rekord Radcliffe również byłby tylko najlepszym wynikiem w historii.

Jeżeli chodzi o różnego rodzaju ułatwienia na trasie, to gdyby padł tam rekord Polski, również można by mieć do niego podejrzenia w związku z osłanianiem przed wiatrem. Jeżeli ktoś daje dupy i zaczyna mu się to ostro wypominać, to ramach riposty bardziej dupy dał sztab Kowalskiej, bo dał się nagrać, a firmowane to jest przez maraton warszawski.
New Balance but biegowy
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Tomrun pisze: "Dla zatwierdzenia rekordu Polski(...) trasa musi być certyfikowana przez mierniczego upoważnionego przez PZLA. Dystans biegu rozgrywanego na trasie należy mierzyć odpowiednio przed zawodami, metodą „kalibrowanego koła rowerowego”. Niedokładność pomiaru nie może przekroczyć wartości 1‰. Certyfikat pomiaru trasy jest ważny przez 5 lat.

Ponadto zawody muszą być wcześniej zgłoszone do kalendarza PZLA, co umożliwia Komisji Sportowo-Technicznej PZLA wyznaczenie delegata technicznego. Jego zadaniem jest dopilnowanie, aby zawody były przeprowadzone zgodnie z przepisami IAAF i PZLA. Komisję sędziowską muszą stanowić sędziowie z ważnymi licencjami PZLA. Po uzyskaniu wyniku lepszego od rekordu Polski należy wypełnić wniosek o jego zatwierdzenie". - J.Rozum

Z tego co można wyczytać w sieci to organizatorzy z Poznania będą próbowali zgłosić do PZLA dokumentację o uznanie rekordu, więc musimy teraz cierpliwie czekać, miejmy nadzieje, że z pozytywnym dla Karoliny skutkiem.
Ja caly czas mam na mysli tego "jednego delegata" PZLA. Ale jesli podczs polmaratonu poznanskiego nie bylo wogole sedziow, to nie ma o czym mowic. Ciezko mi jednak w to uwierzyc tym bardziej, ze Tomrun pisze dalej, iz jest przygotowywana dokumentacja do zgloszenia rekordu, no chyba nie robi tego ochroniarz?
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
Tomrun pisze:Rekordu świata kobiet by nie uznano, gdyż bieg kobiet odbywał się razem z biegiem męższczyzn, a to wyodrębnienie jest zawarte w przepisach IAAF od 2012roku. Byłby on uznany tylko za najlepszy wynik w historii na tym dystansie.
Zapewne prawo nie działa wstecz, bo gdyby działało, to rekord Radcliffe również byłby tylko najlepszym wynikiem w historii.

Z wynikami Radcliffe poradzono sobie w ten sposób, że ma dwa aktualne rekordy świata w maratonie 2:15:25Mx (mixed gender race) i 2:17:42Wo (women only race).

https://www.iaaf.org/records/by-discipl ... door/women
Tomek Walerowicz
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12347
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak, już sobie to doczytałem, dzięki.
Mam nadzieję, że z wynikiem z Poznania też sobie poradzą. Bez względu na prefiksy, czy inne postfiksy, to jest rekord Polski.
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

google pisze: Organizatorzy Maratonu (i Półmaratonu) Warszawskiego po prostu pieją ze szczęścia.

A niby czemu pieją skoro tych imprez też nie ma w kalendarzu PZLA??? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Chyba, że masz na myśli Orlen Marathon i BMW Półmaraton Praski to faktycznie te imprezy widnieją w tym kalendarzu :ble:
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
dtr
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem jaką formalną wartość mają etykiety IAAF, ale zarówno
Półmaraton Warszawski, jak też Maraton Warszawski mają IAAF Bronze Road Race Label

Maraton Warszawski IAAF Bronze Label

Półmaraton Warszawski IAAF Bronze Label
KRZYSIEKBIEGA
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 512
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Życiówka na 10k: 31.16
Życiówka w maratonie: 2:23;47

Nieprzeczytany post

Obecnie mamy dwa rekordy: rekord federacji PZLA Katarzyny Kowalskiej, i rekord Polski ustanowiony przez Karoline Nadolską. Można by powiedzieć że za rekord trzeba płacić, żeby być w kalendarzu PZLA to trzeba kilka setek zapłacić....
Żyje po to, by biegać
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

a jakby biegła za granicą to też by nie uznali bo nie było ich sędziego?
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chyba po to PZLA jest częścią IAAF, żeby takie rzeczy rozwiązywać :)
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

KRZYSIEKBIEGA pisze:Obecnie mamy dwa rekordy: rekord federacji PZLA Katarzyny Kowalskiej, i rekord Polski ustanowiony przez Karoline Nadolską. Można by powiedzieć że za rekord trzeba płacić, żeby być w kalendarzu PZLA to trzeba kilka setek zapłacić....
Ja w tym wypadku będę bronił regulaminów. Organizator z Poznania ewidentnie moim zdaniem zaniedbał kilku kwestii związanych z przygotowaniem imprezy. Przy zapewne kilkumilionowym budżecie zapłacenie opłaty licencyjnej i zapewnienie sędziów ze związku nie powinno być problemem. Żeby uznać rekord, trzeba znać zasady i ich przestrzegać. Wynik Karoliny może być nazywany najlepszym wynikiem uzyskanym przez Polkę, ale Rekord Polski zatwierdza związek. Kropka.

Pamiętam w ubiegłym roku w Warszawie, kiedy jechałem w samochodzie z zegarem koło czołówki jechał z nami sędzia PZLA, który sprawdzał, czy wszystko przebiega jak należy. Organizator zapewniając swoich sędziów nie daje gwarancji, że przeszli oni kursy i wiedzą, na co zwrócić uwagę. Jeśli jest atest i dobry pomiar czasu wynik nie powinien budzić wątpliwości, ale ktoś musi się pod tym podpisać, bo inaczej do kogo mieć potem pretensje, jeśli coś było np. nieprawidłowo?

Sam mam licencję sędziego PZLA i patrząc z tej perspektywy uważam, że nieznajomość tych reguł nie zwalnia z ich przestrzegania. Z tego co wyczytałem w internecie, na rekord nie ma niestety szans. Szkoda w tym momencie zawodniczki i jej trenera.
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12347
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Organizator zawinił i nie ma co do tego wątpliwości. Poznaniacy umieją robić imprezy i ta była tego dowodem, ale nie umieją jeszcze robić imprez z rozmachem. Kwestie proceduralne to jedno, ale są jeszcze kwestie obsady czołówki. Benedek jest hurtownikiem i zajmuje się hodowlą intensywną Kenijczyków (u niego startuje się dzień po dniu, a jak są biegi popołudniowe to i dwa razy dziennie). Korzystanie z jego usług jest właśnie przykładem takiego braku rozmachu. Mamy naprawdę blisko do naszych południowych sąsiadów. Warto brać z nich dobre przykłady, i co do organizacji, i co do obsady. Na pewno zainteresowanie się czymś takim jak odznaki jafoskie będzie sprzyjać rozwojowi naszych imprez. Czesi na to postawili i dobrze im to wychodzi.
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

snail75 pisze:
google pisze: Organizatorzy Maratonu (i Półmaratonu) Warszawskiego po prostu pieją ze szczęścia.

A niby czemu pieją skoro tych imprez też nie ma w kalendarzu PZLA??? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Bo od lat, faktyczną jedyną konkurencją dla Warszawy jest Poznań, zarówno w przypadku maratonu i półmaratonu.
I może Warszawa tego tak wprost nie pokazuje, ale bardzo jej na rękę taka wpadka Poznania, bo mogą powiedzieć: "Proszę, zapraszamy do nas, nie biegajcie w tak nieprofesjonalnie zorganizowanych biegach".

Z tego samego powodu, wypowiadający się tutaj kolega Jelon może mówić, że "będzie bronił Regulaminów" ale on (razem z Przemysławem Iwańczykiem) był komentatorem dla Półmaratonu Warszawskiego w ich internetowej transmisji i oczywiście jest bardziej z Warszawą związany i na pewno jakoś przesiąkł ichnią wewnętrzną propagandą. :)

Co do regulaminów.
Rekord Polski jednak chyba nie to samo co Mistrzostwo Polski PZLA. To jest coś bardziej obiektywnego niezwiązanego z taką czy inną przynależnością klubową. Ale oczywiście IAAF pewnie będzie stał po stronie regulaminu, bo Warszawa postarała się o ich Label a Poznań nie.
pozdrawiam
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Moze za malo cierpliwy jestem, ale nie udalo mi sie znalezc przepisow na stronie PZLA dotyczacych regulacji w sprawie weryfikacji/ uznania rekordu Polski.
Moze ktos podrzucic cos bardziej konkretnego niz slowa ktore padaja tu: https://festiwalbiegowy.pl/biegajacy-sw ... wyjasniamy
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Moze za malo cierpliwy jestem, ale nie udalo mi sie znalezc przepisow na stronie PZLA dotyczacych regulacji w sprawie weryfikacji/ uznania rekordu Polski.
Moze ktos podrzucic cos bardziej konkretnego niz slowa ktore padaja tu: https://festiwalbiegowy.pl/biegajacy-sw ... wyjasniamy
Poniżej znajdziesz troche informacji na ten temat:
http://pzla.pl/zdjecia/zal_ak/terminarz ... 070642.pdf
http://www.pzla.pl/zdjecia/zal_ak/formu ... 011450.pdf
Tomek Walerowicz
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Moze za malo cierpliwy jestem, ale nie udalo mi sie znalezc przepisow na stronie PZLA dotyczacych regulacji w sprawie weryfikacji/ uznania rekordu Polski.
Moze ktos podrzucic cos bardziej konkretnego niz slowa ktore padaja tu: https://festiwalbiegowy.pl/biegajacy-sw ... wyjasniamy
Wszystko jest opisane w Przepisach zawodów w lekkoatletyce, mam najnowsze wydanie 2016-2017. Tutaj pewnie najistotniejsze są przepisy dotyczące wyników rekordowych (oczywiście z rekordem świata są osobne wytyczne). Tutaj (chyba) najważniejsze rzeczy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
ODPOWIEDZ