Komentarz do artykułu Czy w piątek rano będziemy mieli nowego Rekordzistę Świata w maratonie?

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co ty powiesz? No faktycznie.
...że też tego nie sprawdziłem wcześniej. Dzięki za info.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yacool, aż chce się z tobą rozmawiać...
Powodzenia
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie odbierz tego osobiście.
Od głupoty gorsze jest tylko lenistwo poznawcze. W artach znajdziesz wszystko o tym czym się zajmuję. Zadaj konkretne pytanie. Odpowiem. Nie każ mi streszczać moich artykułów, bo mi się po prostu nie chce.
Co do zawodnika, to nie jestem zadowolony z szybkości pracy ekscentrycznej (bo tak to sobie nazwałem). Żeby próbować to poprawić powinienem być tam na miejscu, a nie mogę.
Awatar użytkownika
HeavyPaul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 489
Rejestracja: 09 wrz 2010, 13:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yacool, ale ja nie każę Ci niczego streszczać. Jeżeli pytam o coś, o czym pisałeś w swoich tekstach i nie chce Ci się po raz kolejny tłumaczyć, to po prostu olej... Ja też nie mam aż tyle czasu, żeby tak dokładnie śledzić Twoją twórczość.
A nie myślałeś, żeby prowadzić jakiegoś zawodnika z Polski? Młodego, którego mógłbyś od podstaw ukształtować?
Mój BLOG: Heavy Runs Light
Aktualne informacje o testach + duża dawka zdjęć na moim profilu na FACEBOOKU
Dla spragnionych zdjęć INSTAGRAM :)
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

HeavyPaul pisze:Yacool, ale ja nie każę Ci niczego streszczać. Jeżeli pytam o coś, o czym pisałeś w swoich tekstach i nie chce Ci się po raz kolejny tłumaczyć, to po prostu olej... Ja też nie mam aż tyle czasu, żeby tak dokładnie śledzić Twoją twórczość.
A nie myślałeś, żeby prowadzić jakiegoś zawodnika z Polski? Młodego, którego mógłbyś od podstaw ukształtować?
o to, to.. z tym młodym zawodnikiem to dobry pomysł :D :D
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Myślę o tym od ponad dekady, bo taki jest ostateczny cel tego przedsięwzięcia, żeby nowe pokolenie polskich wyczynowców zaczęło biegać bardziej świadomie.
Na miejscu mam kilku bystrych chłopców, którzy zaczęli myśleć o tym jak biegają. W kwietniu przyjedzie do mnie młody Amerykanin, z którym robiłem eksperymenty biegowe w Iten. Chciałem żeby zabrał ze sobą Keniola na warsztaty, ale nie zdawałem sobie sprawy jakie problemy są z wizami. Szkoda, bo nie ma lepszej nauki jak bieg za dobrze technicznie biegnącym czarnym.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No dobra, to reasumując. Bekele ma szanse na te 2 godziny dzięki temu, że jest świetnym technikiem?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gdybyś zadał to pytanie dekadę temu, a ja wtedy wiedziałbym to co dzisiaj, to powiedziałbym, że tak.
KRZYSIEKBIEGA
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 512
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Życiówka na 10k: 31.16
Życiówka w maratonie: 2:23;47

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Myślę o tym od ponad dekady, bo taki jest ostateczny cel tego przedsięwzięcia, żeby nowe pokolenie polskich wyczynowców zaczęło biegać bardziej świadomie.
Na miejscu mam kilku bystrych chłopców, którzy zaczęli myśleć o tym jak biegają. W kwietniu przyjedzie do mnie młody Amerykanin, z którym robiłem eksperymenty biegowe w Iten. Chciałem żeby zabrał ze sobą Keniola na warsztaty, ale nie zdawałem sobie sprawy jakie problemy są z wizami. Szkoda, bo nie ma lepszej nauki jak bieg za dobrze technicznie biegnącym czarnym.

Podobnie jak w każdej dziedzinie trzeba ruszyć głową. Problemy są z wizami u osób które próbują sami coś osiągnąć. Są jednak podmioty które bez problemu zdobywają wizy dla swoich zawodników..:)
Żyje po to, by biegać
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Chciałem żeby zabrał ze sobą Keniola na warsztaty, ale nie zdawałem sobie sprawy jakie problemy są z wizami
Problem z uzyskaniem wizy jest jedyną przeszkodą w ukształtowaniu człowieka na zwycięstwo maratonu / rekord kraju / kwalifikacje IO / sub2 ?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie idźmy w tak dramatyczne tony. Spokojnie.
Kryje się za tym moja niechęć do bycia pseudomenedźerem, organizatorem i biznesmenem w jednym, bo żeby sobie tak funkcjonować i dobierać materiał z dostawą do domu, to musiałbym spiąć dupę. Dużo taniej i przede wszystkim mniej absorbująca jest opcja wyjazdów tam. No chyba, że...
Zacząłbym organizować seminaria, prelekcje i inne wykłady za kasę, której pułap wyznaczył mój prekursor, dr R. Na przykład w nowym centrum Adidasa w Wawie. Poczyniłem krok w tę stronę, ale jak na razie kontakt się urwał, gdy zapytałem o zwrot kosztów podróży. Tymczasem poważnym partnerom wysyłam jasny sygnał finansowy, że potrzebuję 25 tysięcy dolarów rocznie na konkretną zabawę w sub 2.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To proponuję, żebyśmy ustalili datę w Warszawie i ogłosimy, że udział kosztuje "bilet" - np 10 ? 15 zł ? Z tego zakładam, że zbierze się jakaś grupa, która to sfinansuje.
Kurilp
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2016, 05:21
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:47:04

Nieprzeczytany post

Trudno nadążyć mi nad tym co się dzieje w tym wątku. Zdążyłem się zorientować, że yacool ma jakąś "twórczość do czytania" i bardzo duże ambicje trenerskie. Czy mogę prosić jakieś namiary na tę rewolucyjną twórczość?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nic tak nie przeszkadza, w tym co robię i we współpracy z innymi, jak ambicja. To od niej się zaczyna, na jej punkcie odpierdala i na niej się kończy..
Poszukaj, wtedy masz za darmo, albo zapłać wtedy dostaniesz na tacy.
Awatar użytkownika
Balachowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2016, 13:23
Życiówka na 10k: 35:03
Życiówka w maratonie: 2:40:03
Lokalizacja: Rheda-Wiedenbrück Niemcy, Krapkowice Polska
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Tymczasem poważnym partnerom wysyłam jasny sygnał finansowy, że potrzebuję 25 tysięcy dolarów rocznie na konkretną zabawę w sub 2.
A może tak Crowdfunding spróbować https://wspieram.to/kategoria/16/sport albo https://polakpotrafi.pl/sport
ODPOWIEDZ