Komentarz do artykułu Czy w piątek rano będziemy mieli nowego Rekordzistę Świata w maratonie?

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Daniel M
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2016, 23:08
Życiówka na 10k: 38:05
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sam nie pobije rekordu, potrzebuje pace dobrego pace który go rozpędzi. Dodatkowo nie wiem czy ktoś z pozostałych chłopaków mógłby mu dać kopa motywacji jakby miał kryzys. Choć nic nie wiadomo, będę oglądał :)
__kamil__
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 22 lut 2016, 23:42
Życiówka na 10k: 75
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Pionki/Londyn

Nieprzeczytany post

Dobra szpryca i da rade ! :-) W koncu dla takiej kasy warto stracic troche zdrowia :-)
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

1. Zależy, czy poważnie jest przygotowany, czy to tylko PR-owe gadanie. Jeśli jest w formie jak Berlin - to możliwe.
2. Pogoda: dużo zależy od warunków, bieg trwa ok. 2h, jeśli nawet zacznie się o 6:30 to kończy się o 8:30. Jeśli o 6:30 będzie bliżej 12-13 i pod koniec będzie podchodzić do 20 to jeszcze w miarę ok, gorzej jak już na starcie będzie 16 i szybko poleci powyżej 20.
3. Grupa prowadząca. Mocna czołówka to jedno, ale czy bieg jest ustawiony pod Bekele i będzie wraz z kilkoma zawodnikami wieziony równym tempem przez pejsów, czy będzie szaleństwo i wolna amerykanka jak w Berlinie? Bo ja uważam, że gdyby w Berlinie bieg był równy i bez wariactwa, to WR by tam padł i to mocno -> okolice 2:02:30. Ale to tylko moja subiektywna opinia na podstawie transmisji TV.
biegam ultra i w górach :)
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raczej nie, ale chciałbym się mylić. To byłaby piękna historia.
Na pewno zdaje sobie sprawę, że to dla niego jedyna szansa żeby zostać rekordzistą świata na 3 dystansach więc jest zmotywowany (w 2017 Kipchoge biegnie w projekcie NIKE sub 2h, raczej nie złamie 2h ale wyśrubuje mocno obecny rekord).
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Okazało się, że nie trzeba było czekac do piątku: http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... zycia.html :)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:Bo ja uważam, że gdyby w Berlinie bieg był równy i bez wariactwa, to WR by tam padł i to mocno -> okolice 2:02:30. Ale to tylko moja subiektywna opinia na podstawie transmisji TV.
Też tak myślę, ale wydaje mi się, że pobiłby go wtedy Kipsang. Bekele cholernie stresował Kipsanga swoimi zmianami tempa.
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

próbowałem na szybkiego znaleźć źródło, ale chyba trochę mi to zajmie. Na razie możecie wierzyć na słowo, albo nie :hahaha:
Jakieś kilka tygodni temu widziałem tekst (pośrednio przez Letsrun to znalazłem, ale o ile pamiętam to nie było na tamtejszym forum) w którym Canova odniósł się do tego, że Bekele planuje start w 2 maratonach w tak krótkim odstępie czasowym:
Styczeń - Dubai, kwiecień - Londyn.
Normalnie jako trener by się na to nie zgodził, przecież on kiedyś pisał, że np. jak ktoś biegnie na wiosnę maraton, to nie zdąży
z dobrym przygotowaniem na maraton na imprezie mistrzowskiej (IO/MŚ). Tutaj mamy większy przedział czasowy bo:
Kwiecień - sierpień.

Skąd więc zgoda na to, aby Bekele wystartował w tych dwóch maratonach? Skoro zanim zaczął go trenować, to uważał, że to go
"rujnuje" (nie mam odpowiedniego słowa na tę chwilę).
Bo Bekele jest takim typem biegacza, którego motywują tylko najwyższe cele. Jeżeli nie ma w bliskiej perspektywie jakiś ważnych
zawodów, jakiegoś znaczącego celu, to można powiedzieć, że staje się leniwy i brak mu motywacji.

Tutaj dodam od siebie:
taki cytat Canovy z innego postu, to jeszcze z przed kilku lat: gdzieś z ok 2005/2006:
Kenenisa is absolutely a phenomenon out of every rule. Gebre was not a phenomenon, but a top runner with a phenomenal brain. He was the first Ethiopian able to understand the modern athletic, very different from the past, when athletes can prepare and compete only for 2-3 events during a season.
I z jego późniejszych postów wynika, że on cały czas "odkrywa na nowo" ten fenomen Kenenisy, podkreślając, że to jest taki
sportowiec co się rodzą raz na "dziesiąt lat".

Wracając do tematu: z tego co mówił (pisał) Canova bieg w Dubaju ma być traktowany jako
"specyficzny bieg ciągły"... ott.. takie "treningowe" 42 km.
Więc raczej bym się nie spodziewał rekordu, chociaż z drugiej strony... Bekele to Bekele - i
po nim można się wszystkiego spodziewać.
Przecież w Londynie czy Berlinie nie był w 100 % dysponowany, a wyniki zrobił świetne
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

majas
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:18
Życiówka na 10k: 36:12
Życiówka w maratonie: 3:02,14
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Z jednej strony dwa maratony w krótkim odstępie czasu styczeń-kwiecień, ale miedzy berlinem a Dubajem tez sa 4 miesiące
Awatar użytkownika
rusolis
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 268
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Może myśli już o zakończeniu kariery i ryzyko zajechania się aż tak mu nie straszne. A zawsze jedna szansa więcej na rekord.
hansel pisze:w 2017 Kipchoge biegnie w projekcie NIKE sub 2h, raczej nie złamie 2h ale wyśrubuje mocno obecny rekord
Z tego co gdzieś mi mignęło, te biegi nie będą się kwalifikować pod oficjalny rekord.
Hulk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 11:35
Życiówka na 10k: 47.30
Życiówka w maratonie: 4.50

Nieprzeczytany post

Witam
Panie Adamie
A gdzie jakiś konkurs nr obstawiania wyniku. Chętnie bym obstawił 2.02.10
Pozdrawiam
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

zawsze można zrobić "nieformalny" konkurs wśród użytkowników :D :D
to chyba jest legalne jak się ustali jasno regulamin? :taktak: :taktak:
Hulk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2016, 11:35
Życiówka na 10k: 47.30
Życiówka w maratonie: 4.50

Nieprzeczytany post

No właśnie też może być.
Ja już obstawiłem 2.02.10.
A co tam. Jeżeli to treningowy maraton to cóż, jeżeli marketingowe zabiegi to też trudno. Natomiast jeżeli Bekele jest w formie to ..???
filips11
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2016, 07:53
Życiówka na 10k: 39:01
Życiówka w maratonie: 3:20

Nieprzeczytany post

Witam . Czy jest transmisja z przebiegu maratonu ?
ODPOWIEDZ