Mistrzostwa Świata w LA, Pekin 2015

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Yahoo pisze:Wyglądało jak Farah cierpi na 2 ostatnich okrążeniach a ostatnie metry imponujące, zaskakująco przyspieszył
Kenijczycy i Etiopczycy chyba się tego nigdy nie naucza. Tchórze!!!
Że co?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
New Balance but biegowy
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Tak zainteresowalem się przejrzalem kraj Antigua i Barbados, mała wysepka, i tam są atleci, niesamowite

****

Przypomniało mi się ją Bekele też miał szybkość i zaskakiwal rywali w końcówce
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
Rolli pisze:
Yahoo pisze:Wyglądało jak Farah cierpi na 2 ostatnich okrążeniach a ostatnie metry imponujące, zaskakująco przyspieszył
Kenijczycy i Etiopczycy chyba się tego nigdy nie naucza. Tchórze!!!
Że co?
Ze to była taktyka czysto pod zmęczonego Mo. Tak jakby chcieli żeby on wygrał. Pierwsze 3 kilometry w tempie maratońskim :niewiem: :niewiem:
Nikt nie miał odwagi pobiec z przodu.
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Z jednej strony na jakieś 150 metrów przed metą myślałem, że Farah może przegrać bo Keniol rzeczywiście biegł przed nim i wyglądał na mocnego. Potem jak go Farah wyprzedził i odsadził to już było po ptokach. Są dwie opcje. Albo Farah taki mocny albo rzeczywiście Kenijczyk i Etiopczycy bali się cierpieć. Na litość, Gość biega cały czas tak samo tzn. wolne tempo mu sprzyja i odsadza wszystkich na końcówce. Keniole i Etiopczycy zamiast narzucić szybkie tempo aby Faraha zmęczyć to truchtają. Ponoć jak ktoś nie ma w głowie to musi mieć w nogach. Keniole i Etiopczycy maja chyba problem z jednym i drugim :). Z drugiej strony na 10k trzech współpracujących Kenijczyków zostało ogranych jak dzieci... Brawo Farah. Bardzo się cieszę, że kopie tyłki Keniijczykom i Etiopczykom :).
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

radslo1 pisze:Brawo Farah. Bardzo się cieszę, że kopie tyłki Keniijczykom i Etiopczykom :).
:taktak:
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Szkoda że Farah nie jest białej rasy...i nie urodził się w Europie
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
grabarz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:42
Życiówka na 10k: 39:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ja tęsknię za polską sztafetą 4x400.
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Szkoda że Farah nie jest białej rasy...i nie urodził się w Europie
Szkoda to czytać taki komentarz.
Obrazek
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

ijon pisze:
Yahoo pisze:Szkoda że Farah nie jest białej rasy...i nie urodził się w Europie
Szkoda to czytać taki komentarz.
Ale to prawda...znajdz białego dobrego biegacza który może równać się z Farahem, tylko Rupp jest na podobnym poziomie, ale on jest Amerykaninem...

Może trochę pojechałem po nim, i wydawać się mogło ze komentarz mój bym rasistowski, ale tak nie jest i nie jestem rasista :) nic nie mam do czarnych, białych, czy czerwonych
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

ijon pisze:
Yahoo pisze:Szkoda że Farah nie jest białej rasy...i nie urodził się w Europie
Szkoda to czytać taki komentarz.

+1
Awatar użytkownika
toxic
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 12 lis 2011, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bo teraz jest przewrażliwienie na punkcie rasizmu, antysemityzmu i innych podobnych. Może Yahoo niefortunnie się wypowiedział, ale wiem o co mu chodzi.

Walczący biały jak równy z równym z najlepszym to nadzieja dla innych białych. Że to nie Afryka, ani tajemnicze geny czarnych ze wschodniej Afryki dają hendikup w bieganiu (to jest dopiero rasizm). Bo jak każdy biały ma stawać na starcie z przekonaniem, że nie wygra to od dna ani Europa ani Ameryka się nie odbije.

Jak ktoś zobaczy, że Farah pochodzi jednak ze wschodniej Afryki, a nie z Europy, to utwierdza się w tezie o niepokonanych biegaczach pochodzących właśnie z tamtych stron.
"Niesamowite, jak mało wiesz o grze, w którą grasz całe życie."
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
ijon pisze:
Yahoo pisze:Szkoda że Farah nie jest białej rasy...i nie urodził się w Europie
Szkoda to czytać taki komentarz.
Ale to prawda...znajdz białego dobrego biegacza który może równać się z Farahem, tylko Rupp jest na podobnym poziomie, ale on jest Amerykaninem...

Może trochę pojechałem po nim, i wydawać się mogło ze komentarz mój bym rasistowski, ale tak nie jest i nie jestem rasista :) nic nie mam do czarnych, białych, czy czerwonych
Po 1 Farah nie mieści się w 10 najlepszych na świecie
Po 2 komentarz jest "niżej wora"
Po 3 cała masa ludzi reprezentowała kraje inne, niż ojczyste
Po 4 Sofia Ennaui też "nie jest białej rasy" a jakoś nie narzekasz, że reprezentuje Polskę
Po 5 geny to jedno, ale na swoją formę musiał zapierdzielać tak samo jak wszyscy inni, także biali - a może i bardziej, kto wie? Znikąd się nie wzięła.

i tak dalej...
Awatar użytkownika
toxic
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 12 lis 2011, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po 1. A jak mierzyć topy ? Suchymi cyferkami ? A może zdobytymi trofeami ? A może tym, że od X lat jest ktoś niepokonany ? Dla mnie rekordy to nie jest jedyna miara. Mistrzostwem można uznać to, że Farah ostatni km pobiegł w 2:19 i stać go było jeszcze na taki kop na ostatnich 100m.

Po 4. Yahoo nie napisał w jakim kontekście "żałuje". A może być ich kilka. Chociażby ten o którym pisałem wcześniej.

Po 5. Nie wiem skąd ten wywód, ale nikt nie kwestionował pracy Faraha.
"Niesamowite, jak mało wiesz o grze, w którą grasz całe życie."
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

uebq pisze: Po 1 Farah nie mieści się w 10 najlepszych na świecie
A to jest bardzo odważne stwierdzenie. Fakt, na dychę i na piątkę jego czasy nie są może wśród najlepszych wyników wszechczasów. Coś mi się jednak widzi, że ci co to pewnie teraz są lepsi, nie chcieli poprowadzić biegu w szybkim tempie, powiedzmy na te marne :) 26:40. Bo gdyby ci "Mocarze" chcieli to dopiero by było, że ho ho :hahaha: . Widziałem jedno podczas dychy w Pekinie. Trzech Kenijczyków współpracowało cały czas, i jak tylko Farah chciał wyjść na czoło, aby "odciążyć" brać biegową w prowadzeniu biegu, to po paru sekundach koledzy dawali mu do zrozumienia, że dadzą sobie radę :). Zluzował ich dopiero Farah na ostatnim okrążeniu aby chłopcy odpoczęli trochę, bo prowadzić cały bieg we trzech, zmieniając się co chwila, to musi być doprawdy męczące.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziś za to mieliśmy już bieg maratoński kobiet, w którym "Mare Dibabowa" pięknie odstawiła na stadionie "Kipropową" z Kenii :-)
Jak to dobrze być w zasięgu czeskiej telewizji ;-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
ODPOWIEDZ