Komentarz do artykułu Co się wydarzyło na International Elbrus Race

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Ale żenada. ..
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Piotr Łobodziński
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 23 kwie 2009, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od początku nie podobał mi się ten emerytalny projekt Pani Izy Zatorskiej. Ale żeby takie wałki. Dzięki Monika Strojny za informacje
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:44
Życiówka na 10k: 32:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panią Izę spotkałem tylko raz, w 2010 roku na 2 Biegu Baców w Jaworkach. Pierw dosłownie zrzucała ludzi ze ścieżki, zbiegając z Wysokiej, kiedy zorientowała się że pomyliła trasę, nie szczędząc wyszukanych komentarzy dla plebsu, który przecież nie walczył o 1000 zł, tak jak ona. Na szczęście ową nagrodę otrzymała, choć nikt nie wie jak, bo na mecie pierwsza nie była :)
Widzę nic się nie zmieniło w tym temacie.
10km- 32:26
21.097km- 1:12:03
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zachowanie słabe. Jeśli zawodniczka miała kłopoty to powinna zejść z trasy, albo po prostu zwolnić. Jeśli się bała ekspozycji to powinna się nauczyć działać w ekspozycji bez sznurków. Bo to element takiego ścigania (nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby mieć szczególną asekurację np. na eksponowanych odcinkach zawodów skyrunning). Sport - normalny sport. Jak Ci źle to robisz wycof, a nie wspierasz się holem.
Już samo branie holu w takiej sytuacji źle pachnie. Pamiętam, że kiedyś przed Transalpine Run - już na starcie dowiedzieliśmy się, że hol jest zabroniony, to odpięliśmy go od plecaka i zostawiliśmy kibicowi. Bo po co ma ciążyć. Jedynym uzasadnieniem mania w plecaku takiego sprzętu jest ratowanie zawodniczki w przypadku zagrożenia. Ale to już poza klasyfikacją, poza ściganiem.
A tu kupa - gość biegnie od początku jako wsparcie.
Brzydkie to. Fuj.

Organizator "wycenił" to przewinienie dosyć łagodnie - na 30 minut. Jego prawo. Bardzo dobrze, że pojawił się protest. Inaczej takie zachowanie by przeszło bez echa i by się wydawało, że taka mocna.

A Iza Zatorska (z całym szacunkiem dla dorobku), to w tym sezonie wcale nie błyszczała. W lidze biegów górskich nawet nie jest pierwsza w kat. wiekowej...

Co do Piotrka Hercoga: sam pisze na FB, że nie podawała noga i że był przemęczony. Szkoda :-( Na Piku Lenina też mu się nie udało :-( Mam nadzieję, że miał przynajmniej fajny wyjazd.
napieraj.pl
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

„Co się dzieje? No o co chodzi? Przecież miało być tak pięknie. Wywiady miały być…”

Jak mawia mlodziez - macki opadaja.
majkelfm
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 49:56
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Keri pisze:Jak mawia mlodziez - macki opadaja.
ja słyszałem, że "witki opadają" ;-)

po przeczytaniu tego tekstu już wiem jak robić kolejne życiówki - na holu :)

żenada.....
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Przeczytałem tekst i zastanawiam się w którym to miejscu nie było poręczówek a mogły lub powinny być,... nie wiem po co na Elbrusie komuś potrzebne są poręczówki.
Podczas podejścia nie ma też takiej ekspozycji która, wg mnie wymaga asekuracji. Nawet dla osób które mają problem z ekspozycją,...
Przed imprezą była medialna zadyma. Odciąłem się od tego gdy proszono o wpłatę na pieniędzy na ten projekt. Uważam, że każdy powinien uprawiać sport i starować w różnych ekstremalnych biegach ma własny koszt.
Wejście z uwagi na duży deficyt tlenu nie jest łatwe a co dopiero wbiegnięcie. Jadnak różnica pomiędzy naszą ekipą a Rosjanką była kolosalna,... Co ona je na śniadanie,...
agali
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2016, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Takie sytuacje są smutne, jednak zdarzają się i na naszym podwórku, nie trzeba wcale jechać na Elbrus. Można tu przywołać choćby tegoroczny Silesia Highland Marathon - zawodniczka z tytułem Mistrzyni Polski 2016 w biegach górskich ukarana karą czasową (sic!) za to, że podwieziono ją samochodem na trasie biegu. Dyskwalifikacji nie było, temat zamieciono pod dywan.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z ciekawości zajrzałem na fanpage tego projektu:
w kilku relacjach z biegu m.in biegigorskie, tvpsport, wyborcza rzeszów ani słowa o czasie 5.30. Nie mówię nawet o wspomaganiu na holu...

Wystarczy spojrzeć na świeży txt http://www.biegigorskie.pl/izabela-zato ... brus-race/
jest o czasie 5h - oki, taki miała czas ale zero słowa o wsparciu na trasie i o dodatkowych 30 minutach.
Gdyby nie ten tekst u Was to nie wiedzielibyśmy, bo jak widać sama zawodniczka nie potrafi się przyznać.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
sebbor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1186
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:52
Życiówka na 10k: 33:38
Życiówka w maratonie: 2:38
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

agali pisze:Takie sytuacje są smutne, jednak zdarzają się i na naszym podwórku, nie trzeba wcale jechać na Elbrus. Można tu przywołać choćby tegoroczny Silesia Highland Marathon - zawodniczka z tytułem Mistrzyni Polski 2016 w biegach górskich ukarana karą czasową (sic!) za to, że podwieziono ją samochodem na trasie biegu. Dyskwalifikacji nie było, temat zamieciono pod dywan.
Seeerio??!! Może ktoś powiedzieć coś więcej jak to wyglądało?? Przecież jeśli to prawda to afera większa od Zatorskiej...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

w wynikach Edyta Lewandowska ma doliczona karę, więc to pewnie o nią chodzi, ale ja nie znam żadnych szczegółów zajścia.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
monika.team
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2010, 17:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Widzę po różnych forach i FB, że mój tekst żyje już własnym życiem. Może to i dobrze, choć mi nadal brakuje dyskusji o etyce w biegach (a właściwie w relacjach z nich). Może w tym kierunku pójdzie coś w rodzaju post scriptum, ale na spokojnie. Nadal czekam na reakcję drugiej strony, choć patrząc na to, co publikują na swoim fanpejdżu, mogę się nie doczekać...
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Czy dobrze rozumiem, że artykuł miał byc przyczynkiem do dyskusji o uczciwości w sporcie (w wyczynowym bieganiu)?

Po przeczytaniu odebrałem go raczej jako osobistą wycieczkę w kierunku konkretnej osoby.

Opisana sytuacja stawia biegaczkę w dośc niekorzystnym świetle, jednak fakt doliczenia 30min zamiast dyskwalifikacji daje do myślenia.
Pełne uzasadnienie decyzji sędziów i ich ocena wpływu postępowania zawodniczki na wynik końcowy mogłoby rzucic nowe światło na całą sytuację.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Organizatorzy chyba nie wiedzieli co począć.
ODPOWIEDZ