KUT Keufelskopf-Ultratrail 2016

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
rufuz

Nieprzeczytany post

Zapisałem sie juz na moj debiut w ultra. Jak myślicie na jaki czas sie nastawiać ? Da rade sie zmieścić w 11 godzinach ? kompletnie nie mam pojecia ile mi to zajmie czasu.
Bral ktos udzial w tym biegu ? bede wdzięczny za wszelkie informacje.
New Balance but biegowy
rufuz

Nieprzeczytany post

wczoraj kupilem buty trialowe i 2 litrowy wklad do "camelbacka" na debiut. Pierwsze testy butow wypadly pozytywnie. Sporo teraz biegam z "camelbackiem" zeby sie przyzwyczaic. Treningi tez robie juz pod ultra. Mocne krossy, dlugie podbiegi. Po drodze zyskam moze nieco wiecej sily biegowej do zwyklych maratonow :bleble:
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem, czy masz konto na fb, ale jeśli tak - skontaktuj się z Lukas Wlodec Pawlowski. 2 lata temu brał udział w tej imprezie i jak go znam - chętnie odpowie Ci na pytania na ten temat :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A dlaczego akurat ta impreza? Co Cię głownie do niej przekonało?
rufuz

Nieprzeczytany post

dlaczego KUT ? Hmmmmm... termin, niemieckie "ordnung muss sein", dojazd w sumie z lotem ok 3-4 godzin, w wiekszosci pozytywne recenzje imprezy no i dystans 85km trial.
rufuz

Nieprzeczytany post

włączyłem do treningów bieg z opona w terenie pagórkowatym. Niedawno przeczytałem, ze ten trening wykorzystuje Piotr Kuryło. Ale jest "ogień" 12-14 km z opona :ble: Jeszcze do biegu z opona dołączę plecak "camel back".
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak tą oponę podpinasz pod sobie?
rufuz

Nieprzeczytany post

cos w tym stylu

http://2.bp.blogspot.com/-3eHcw-m65dI/U ... /opona.jpg
rufuz

Nieprzeczytany post

zostały dwa tygodnie do debiutu :ble: Duzo siły biegowej robię ostatnio. Kazdy trening z plecakiem 4-5kg. Taktyka oszczędzania sił na ostatnim maratonie w Hamburgu okazała sie słuszna bo dzięki temu mogłem znacznie szybciej wrócić do normalnych treningów. Moze uda sie zlamac 11 godzin :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

T tą oponą to "kit" , ale powodzenia!!!!
rufuz

Nieprzeczytany post

Ta opona to jest ogien na maksa. Przed Hamburgiem robilem pare razy opone na pagorkowatych szutrach. Genialny trening.
dzis zrobilem trening 5 goodzina WB, wyszlo 53km. Niestety za szybkie tempo. Srednio wyszlo mi 5:30/km. Momentami bieglem 5:20. Nie potrafie biec w tempie 6:00 a gorskiego ultra raczej nie pokonam w 5:30/km. Zobaczymy, co wyjdzie to wyjdzie. Buty jednak zdecydowalem sie na Salomon Speed Cross 3, najbardziej mi pasuja. Takie ładne niebieskie :hahaha: :hahaha:
Jak mi sie spodoba to w przyszlym sezonie "polece" jakiegos triala na 100km.
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

rufuz ale ty teraz mocny , abys tylko nie przecholowal!!!
rufuz

Nieprzeczytany post

A co, ultra to chyba nie przelewki (nie wiem bo to bedzie moj debiut). Nie zamierzam schodzić z trasy po 50km.
spoko jutro pojde na saune, jakies jacuzzi i bedzie git :bleble:
akurat teraz wypada, jak co roku, okres startowy, potem lipiec, sierpień nieco lżej.
MtRun
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 31 gru 2015, 19:57
Życiówka na 10k: 38:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jesteś z Warszawy (prawy brzeg)? Często widuję gościa z wypchanym plecakiem :P

Co do Speed Cross'ów. To są buty agresywne, szczególnie na kamienisty teren (+błoto/śnieg). Na mniej techniczne bieganie poleciłbym Ci coś innego. W SC3 podeszwa jest bardzo twarda. Na debiucie możesz mieć uczucie ciężkości.
rufuz

Nieprzeczytany post

Dzieki za wszelkie rady. Kupilem te salmony bo generalnie na pierwszy raz chcialem pobiec w zwyklych butach treningowych. Ostatnio zauważyłem, ze po wbiegnięciu w błoto te buty robia sie strasznie ciezkie. Te treningowe odpadaja. Poza tym chcialem miec jeszcze pare dni na testy. Po wczorajszym 53km treningu dzis jest ok. Zaliczylem saune w tym rzymska parowa.
co najlepiej jesc na trasie ultra ?
dzis dostalem maila od orgow ze szczegolowymi informacjami.
ODPOWIEDZ