porady dla początkującego górala

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
kliniasty
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: B-B

Nieprzeczytany post

lama 71 jeśli chodzi o okolice BB to każda trasa na jaką się wybieram ma takie swoje sekretne miejsca z których jest piękny widok albo unikalny klimat. Dzisiaj np. leciałem na Czupel to Beskid Mały no i grzechem byłoby nie przebiec przez Rogacz ... malutka chatka z boskim widokiem na Beskid Śląski i Żywiecki... Pięknie nasłonecznione stoki Skrzycznego i Klimczoka dziś zapierały dech... I tak by można o każdym treningu Zresztą uwieczniam wszystko na zdjęciach :ble:
Świat jest za duży, żeby być małym...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

kliniasty pisze:Dzisiaj np. leciałem na Czupel to Beskid Mały no i grzechem byłoby nie przebiec przez Rogacz ... malutka chatka z boskim widokiem na Beskid Śląski i Żywiecki...
to proste pytanie, gdzie np. postawić samochód, którym szlakiem biec. Nawet tyle bardzo pomaga. Właśnie dlatego tak lubię trasy Anny Celińskiej, jest gdzie startują, którędy biegną itd. Ale wiadomo, nie każdemu się chce tyle pisać i jeszcze zdjęcia...

Ale nawet tak prozaiczne pytanie, gdzie najlepiej postawić auto, żeby nie było problemu albo z jakimiś menelami, albo policją czy kim tam. A to, że każda trasa ma jakieś swoje "coś", naprawdę to doskonale rozumiem, właśnie dlatego tak lubię góry, można być zupełnie sam ze sobą i przyrodą, widokami... Jak masz trudną pracę, nic tak dobrze nie robi jak taki bieg. CHoć niestety nie mam wiele czasu na takie biegi, ale nawet kilkanaście km czy więcej po lasach...
Widzisz, ja w Gliwicach znam masę naprawdę fajnych miejsc, umiem omijać asfalt, choć kiedyś bym wyśmiał kogoś, kto by mi powiedział że w Gliwicach można. A można. Podobnie z ludźmi mieszkającymi w górach, wiecie gdzie warto skręcić. Normalni turyści, którzy łażą szlakami raczej z tego nie przeczytają, albo nie skorzystają.
Mój wpis był taką w sumie luźną myślą, to forma porady komuś, kto nie zna szlaków.
Awatar użytkownika
kliniasty
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: B-B

Nieprzeczytany post

To jeśli zdecydujesz się na jakieś konkretne miejsce, albo chociaż okolice daj znać , jeśli będę mógł ,to podpowiem. Nie ma problemu.
W samym BB są cztery takie główne miejsca z których się startuje ... to parking w wapienicy pod zaporą. Pod Dębowcem... koło dawnej knajpy u Gucia ... Cygański Las i ze Straconki.... w każdym z tych miejsc zostawiasz bez problemu auto na parkingu i zawsze przed startem albo po biegu możesz sobie zrobić jakieś małe zakupy :) Oczywiście to było takie uogólnienie ...
Świat jest za duży, żeby być małym...
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

bardzo dziękuję. Na pewno skorzystam.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kliniasty pisze:Jeśli macie ochotę na mocniejsze treningi to w weekendy zapraszam. Pewnie się mijamy czasem nawet nie zdając sobie sprawy :hahaha:
pomyślę, u mnie różnie w weekendy, często wybywamy w jakieś góry na wędrówki
pewnie się mijamy nie raz :)
lama71 pisze:przeczytałem sobie wątek, bo uważam się za kogoś właśnie początkującego. Może nie w sensie biegania, czy biegania po górach, a raczej chyba jakiejś praktyki. I przyznam, że fajny pomysł z nim był.

JA z racji, że mam do Bielska czy jakichkolwiek innych górek kawałek, staram się jakoś tam planować taki wyjazd. I tu moje pytanie - skoro piszecie o różnych treningach, miejscach gdzie trenujecie podbiegi, zbiegi, albo po prostu biegacie - a gdzie warto biegać (np. z racji widoków, urozmaicenia, trudności) - moglibyście czasem wrzucić jakąś mapkę z treningu, z choć krótkim opisem?
hej, fajnie, że wątek przydatny :)

mapka z endomondo Ci wystarczy na początek?
z tras mam opisane plus fotki rekonesans tras Breńskie Kierpce, Bieg o Szyszkę (Bystra-BB)
plus sporo w głowie.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kliniasty pisze:To jeśli zdecydujesz się na jakieś konkretne miejsce, albo chociaż okolice daj znać , jeśli będę mógł ,to podpowiem. Nie ma problemu.
W samym BB są cztery takie główne miejsca z których się startuje ... to parking w wapienicy pod zaporą. Pod Dębowcem... koło dawnej knajpy u Gucia ... Cygański Las i ze Straconki.... w każdym z tych miejsc zostawiasz bez problemu auto na parkingu i zawsze przed startem albo po biegu możesz sobie zrobić jakieś małe zakupy :) Oczywiście to było takie uogólnienie ...
tak, a przy Straconce można zostawić auto pod kościołem, jeśli chce się uderzyć w stronę Hrobaczej Łąki.
Kawałek ulicą i w las.
Zresztą parkowanie przy kościołach to standard przy górskich wędrówkach, choć bardziej dotyczy to wsi i małych miasteczek.

lama71, jak coś to także mogę pomóc
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

dziękuję że chcecie pomóc.
Jak się do końca wyleczę, na pewno się odezwę. Do BB mam stosunkowo niedaleko, choć na początek mam już zaplanowane dwie trasy.
Mapka z endomondo, albo nawet krótki opis co warto zobaczyć. Jak gdzieś szlak ginie, takie sprawy. Choć mi często wychodzi, że trasę modyfikuję w czasie biegu, powodów chyba nie trzeba wyjaśniać ;) . Właśnie pomocna jest informacja gdzie postawić auto. Bo nie sztuka gdzieś, gdzie potem mam z 5 km do szlaku asfaltem (którego mam wystarczająco u siebie).
Jeszcze raz dziękuję.
ODPOWIEDZ