Aplikacja do generowania opisów panoram górskich

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
kliniasty
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: B-B

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie http://mapa-turystyczna.pl/ wersja mobilna jest bardzo dobra ...jak nie najlepsza ... korzystałem wiele razy planując trasy . Raz też z kumplem lecieliśmy setkę w oparciu o zapisaną trasę w tej aplikacji i bez zarzutu Polecam
Świat jest za duży, żeby być małym...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

wost79 pisze:świetna sprawa, żałuję że nie mam jak przetestować na Windows Phone.
Dziękuję :usmiech: Myślałem o stworzeniu aplikacji na inne platformy, ale to na razie w fazie planów. Może wybierz się na wycieczkę górską z kimś, kto ma Androida? :oczko:
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Czy ta aplikacja ma jakieś ograniczone pokrycie w terenie? Skierowałem kiedyś Panorunę z Pszczyny na Beskidy i nic nie chciała pokazać.
Aplikacja działa w całej Polsce oraz za naszą górską granicą. Automatycznie dobiera najbliższe pasmo górskie w promieniu 150 km. Poza tym obszarem zaznacza najwyższe wzgórza/budynki/kominy w wybranych polskich miastach. W Pszczynie powinna wybrać Beskidy Zachodnie - widoczne są stamtąd szczyty Beskidu Małego i Śląskiego. Jeżeli ich nie widziałeś, to prawdopodobnie trafiłeś na jeden z problemów opisanych na stronie Polskie Góry. Być może nie masz kompasu w telefonie i panoramę trzeba wtedy przesuwać ręcznie. Możesz też sprawdzić w Ustawieniach, czy nie zmieniłeś domyślnie automatycznego doboru pasma górskiego.
mobiline
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2014, 21:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dobra apka Roberto :)

dotąd korzystałem z czegoś takiego ( nie na telefonie OFC ) :

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panor ... mas_en.htm
Obrazek
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Dzięki :usmiech: Tak, to świetna strona Ulricha Deuschle. Też się nią kiedyś bawiłem. Ma wprowadzone dokładne dane topograficzne oraz nazwy wielu szczytów. Moja baza 1000 polskich szczytów to przy tym ziarenko w piaskownicy ;-) Poniżej porównanie mojego zdjęcia i panoramy wygenerowanej z tego samego miejsca przy pomocy tej strony (można kliknąć o oba zdjęcia, żeby powiększyć):
Obrazek
Obrazek
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kliniasty pisze:Jak dla mnie http://mapa-turystyczna.pl/ wersja mobilna jest bardzo dobra ...jak nie najlepsza ...
Jak dla mnie jest strasznie uboga w ... ścieżki górskie. Sprawdzam teraz połączenie niektórych szlaków wlasnie takimi ścieżkami i nic na nie nie jest zaznaczone. Jednak mapa papierowa póki co jest najlepsza choćby takich Gorców.
Awatar użytkownika
kliniasty
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: B-B

Nieprzeczytany post

Masz rację Manfred... ale osoba obyta z górskimi szlakami bez problemu sobie dzięki niej poradzi z dotarciem z pkt A do pkt B :)
W mojej okolicy zaznaczone są tylko te główne szlaki. Myślę ,że nawet na tych papierowych nie masz po zaznaczanych dzikich szlaków, takich którymi np. ściągają drzewo z gór... u mnie jest takich dziesiątki. I muszę przyznać ,że nawet się cieszę ,że ich nie ma na mapach... bo by rozdeptali :orany:
Świat jest za duży, żeby być małym...
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Roberto Celinho pisze:
Kangoor5 pisze:Czy ta aplikacja ma jakieś ograniczone pokrycie w terenie? Skierowałem kiedyś Panorunę z Pszczyny na Beskidy i nic nie chciała pokazać.
Aplikacja działa w całej Polsce oraz za naszą górską granicą. Automatycznie dobiera najbliższe pasmo górskie w promieniu 150 km. Poza tym obszarem zaznacza najwyższe wzgórza/budynki/kominy w wybranych polskich miastach. W Pszczynie powinna wybrać Beskidy Zachodnie - widoczne są stamtąd szczyty Beskidu Małego i Śląskiego. Jeżeli ich nie widziałeś, to prawdopodobnie trafiłeś na jeden z problemów opisanych na stronie Polskie Góry. Być może nie masz kompasu w telefonie i panoramę trzeba wtedy przesuwać ręcznie. Możesz też sprawdzić w Ustawieniach, czy nie zmieniłeś domyślnie automatycznego doboru pasma górskiego.
Nawet nie wiem, gdzie bym to mógł w Panorunie zmienić. Mój telefon ma GPS i działający kompas. Zainstalowałem właśnie Polskie Góry. Rzeczy mają się tak, że Panoruna nie działa a Polskie Góry działają.
Interesuje mnie jedna rzecz: czy dane wszystkich szczytów znajdują się domyślnie w telefonie, czy za pierwszym (albo za każdym) razem trzeba mieć włączaną transmisję danych, żeby się wczytały?
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
Roberto Celinho pisze:
Kangoor5 pisze:Czy ta aplikacja ma jakieś ograniczone pokrycie w terenie? Skierowałem kiedyś Panorunę z Pszczyny na Beskidy i nic nie chciała pokazać.
Aplikacja działa w całej Polsce oraz za naszą górską granicą. Automatycznie dobiera najbliższe pasmo górskie w promieniu 150 km. Poza tym obszarem zaznacza najwyższe wzgórza/budynki/kominy w wybranych polskich miastach. W Pszczynie powinna wybrać Beskidy Zachodnie - widoczne są stamtąd szczyty Beskidu Małego i Śląskiego. Jeżeli ich nie widziałeś, to prawdopodobnie trafiłeś na jeden z problemów opisanych na stronie Polskie Góry. Być może nie masz kompasu w telefonie i panoramę trzeba wtedy przesuwać ręcznie. Możesz też sprawdzić w Ustawieniach, czy nie zmieniłeś domyślnie automatycznego doboru pasma górskiego.
Nawet nie wiem, gdzie bym to mógł w Panorunie zmienić. Mój telefon ma GPS i działający kompas. Zainstalowałem właśnie Polskie Góry. Rzeczy mają się tak, że Panoruna nie działa a Polskie Góry działają.
Interesuje mnie jedna rzecz: czy dane wszystkich szczytów znajdują się domyślnie w telefonie, czy za pierwszym (albo za każdym) razem trzeba mieć włączaną transmisję danych, żeby się wczytały?
Teraz rozumiem problem :usmiech: W przypadku RunCalc Panoruna, dane szczytów nie znajdują się domyślnie w telefonie. Wybrane pasmo trzeba sobie najpierw zaimportować zgodnie z INSTRUKCJĄ:
Na portalu RunCalc dostępnych jest ponad 1000 polskich szczytów. Można je zaimportować z bazy na portalu do aplikacji. Import odbywa się podobnie jak w przypadku treningów: należy wybrać menu Historia, tam w menu kontekstowym (przeważnie przycisk w prawym lub lewym dolnym rogu, czasem trzeba go chwilę przytrzymać, w niektórych przypadkach jest to ikona z trzema kółeczkami) kliknąć Import (konieczne połączenie z Internetem, żeby przycisk był dostępny), po czym wprowadzić identyfikator grupy pasm górskich. Szczyty mogą być potem wyświetlane na mapie lub w opcji Panoruna.
Po zaimportowaniu wybranego pasma, jest ono trwale zapisywane w telefonie. Jeżeli chcesz oglądać inne pasmo, trzeba je zaimportować - ono nadpisuje poprzednie.
W przypadku aplikacji Polskie Góry, cała baza ponad 1000 szczytów jest dostępna i nie trzeba niczego importować. Nie ma zresztą takiej opcji, bo aplikacja w ogóle nie łączy się Internetem. Najbliższe pasmo górskie jest dobierane na podstawie aktualnego położenia, ale można to zmienić i wymusić, żeby np. z Babiej Góry aplikacja opisywała dokładnie tatrzańskie szczyty.
Awatar użytkownika
Nom
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 22 cze 2009, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale jestem matoł. Wczoraj wbiegałem przez Szyndzielnię na Klimczok, a potem do Błatni. Mogłem przetestować, pogoda widokowo była wyśmienita i była widać Tatry (z Klimczoka).
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Nom pisze:Ale jestem matoł. Wczoraj wbiegałem przez Szyndzielnię na Klimczok, a potem do Błatni. Mogłem przetestować, pogoda widokowo była wyśmienita i była widać Tatry (z Klimczoka).
To jedna z moich ulubionych tras :usmiech: Może następnym razem uda Ci się przetestować :usmiech: Z Klimczoka zobaczyłbyś taki widok, jak kilka postów wyżej. Z Błatniej dobrze widać zachodnią część Beskidu Śląskiego oraz Łysą Górę w Czechach.
Obrazek
Dobry punkt obserwacyjny w tych okolicach jest też na Magurze, niedaleko schroniska pod Klimczokiem.
Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Przez ostatnie pół roku aplikacja Polskie Góry uzyskała wiele nowych funkcji. Ogłosiliśmy też konkurs wakacyjny na najlepsze zdjęcia panoram górskich wykonane przy pomocy aplikacji. Szczegóły na stronie: polskiegory.byledobiec.pl
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nom pisze:Ale jestem matoł. Wczoraj wbiegałem przez Szyndzielnię na Klimczok, a potem do Błatni. Mogłem przetestować, pogoda widokowo była wyśmienita i była widać Tatry (z Klimczoka).

też tamtędy czasem biegam, rzecz w tym, że nie zabieram telefonu ze sobą...
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ