1 bieg Ultra. Pytania nowicjusza.

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
-MANY-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2013, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

Witam
Chciałbym wystartować w Ultra Maratonie Bieszczadzkim, który odbędzie się 11 października.
Mam kilka pytań jak się przygotować do takiego biegu, głównie pod względem sprzętowym i ew. strategią. Może znajdzie się kilka osób chętnych podzielić się wiedzą :ble:

1. Zastanawiam się jakie buty kupić (do ok. 300 pln), głównie na tą imprezę, potem przydałyby się na biegi CityTrail i ew. inne górskie zawody.
2. Niektórzy organizatorzy w regulaminie podają listę wymaganych rzeczy w jakie zawodnik powinien być wyposażony (ciuchy, czołówki, folie NRC itp.). W tym przypadku tego nie ma. Co zatem warto ze sobą zabrać?
3. Mam taki plecak Kalenji http://www.decathlon.pl/plecak-trail-sm ... 12248.html pojemność 8L z bukłakiem 1L. Nada się? Kupiłem go jakiś czas temu głównie na długie wybiegania w upały, nigdzie nie obcierał, jak dla mnie był wygodny.


Pozdrawiam,
New Balance but biegowy
Crazyfly
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 01 paź 2008, 15:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

-MANY- pisze:Witam
Chciałbym wystartować w Ultra Maratonie Bieszczadzkim, który odbędzie się 11 października.
Mam kilka pytań jak się przygotować do takiego biegu, głównie pod względem sprzętowym i ew. strategią. Może znajdzie się kilka osób chętnych podzielić się wiedzą :ble:

1. Zastanawiam się jakie buty kupić (do ok. 300 pln), głównie na tą imprezę, potem przydałyby się na biegi CityTrail i ew. inne górskie zawody.
2. Niektórzy organizatorzy w regulaminie podają listę wymaganych rzeczy w jakie zawodnik powinien być wyposażony (ciuchy, czołówki, folie NRC itp.). W tym przypadku tego nie ma. Co zatem warto ze sobą zabrać?
3. Mam taki plecak Kalenji http://www.decathlon.pl/plecak-trail-sm ... 12248.html pojemność 8L z bukłakiem 1L. Nada się? Kupiłem go jakiś czas temu głównie na długie wybiegania w upały, nigdzie nie obcierał, jak dla mnie był wygodny.


Pozdrawiam,
ad 1 Buty - najwazniejsza w butach na te pore roku - bloto to wg mojego doswiadczneia trakcja
nie wiem czy do czy zł cos ci sie uda - i nie mysle tu o zwyklych butach trail tylko o taki z porzadna kostaka na spodzie
ja uzywam X talon 212 inov8 / albo rocklite 298 tez inov8 - działaja. Sprawdz na napieraj.pl byly ostatnio promocje cenowe lub trailrock
http://sklepnapieraj.pl/product-pol-841 ... rwone.html
http://sklepnapieraj.pl/product-pol-997 ... -SS13.html
i moj faworyt - uzywam i działaja
http://sklepnapieraj.pl/product-pol-164 ... roka-.html


ad. folia // i kurtka na pewno sie przyda, wziałbym czapke i buff koniecznie
ad 3 plecak moze sie nada - ale rozwaz ten - jest tani i dobrze działa sprzedawany z buklakiem
http://www.decathlon.pl/plecak-mountain ... 00110.html

No i przetrenuj zarcie - bo to jest kluczowe, generalnie człowiek musi jesc normalne rzecxy w takich biegach, nie zawsze batoniki i zele dzialaja a moze byc zimno
pzdr
andrzej/gdy

1316km/2012 ( 400 km boso)
1420 km/2013( 350 km boso)
42,195 3H58' na bosaka po plazy ( 2014)
66 km B7D Krynica 9:58
65 km TUT ( Trójmiejski ULTRA Trail ) 8:41
65 km B7D Krynica 9:21
Run for Fun - Gdynia No.1
-MANY-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2013, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź.
Podobają mi się te buty, ale z tego co wiem to w Lublinie nie dostane nigdzie Inov-8.

Odnośnie rozmiaru butów, to o ile większe kupić.
Wiadomo w górach długie, strome zbiegi to ten zapas miejsca na palce musi być.
Moje stopy mają długość ok. 27,7-8 cm. Normalne buty do chodzenia biorę zawsze z wkładką 28,5 cm. Obecne buty do biegania miałem dość dobrze spasowane i też były w rozmiarze 28,5 cm, chodź ostatnio przy zbiegach najdłuższym palcem zaczepiałem o przód butów.

Punkty odżywcze mają być na 12, 26, 30, 38 km.
Planowałem kupić sobie bukłak 2L, albo do kupić jakiś bidon, ew. 2 małe. Przy najbliższej okazji obejrzę sobie i ten plecak.
Crazyfly
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 01 paź 2008, 15:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

-MANY- pisze:Dzięki za odpowiedź.
Podobają mi się te buty, ale z tego co wiem to w Lublinie nie dostane nigdzie Inov-8.

Odnośnie rozmiaru butów, to o ile większe kupić.
Wiadomo w górach długie, strome zbiegi to ten zapas miejsca na palce musi być.
Moje stopy mają długość ok. 27,7-8 cm. Normalne buty do chodzenia biorę zawsze z wkładką 28,5 cm. Obecne buty do biegania miałem dość dobrze spasowane i też były w rozmiarze 28,5 cm, chodź ostatnio przy zbiegach najdłuższym palcem zaczepiałem o przód butów.

Punkty odżywcze mają być na 12, 26, 30, 38 km.
Planowałem kupić sobie bukłak 2L, albo do kupić jakiś bidon, ew. 2 małe. Przy najbliższej okazji obejrzę sobie i ten plecak.
Ja biore wieksze 1 numer inov8 maja szeroki przod wiec jest w miare komfortowo - Moze podejdz na B7D do Krynicy pewnie napieraj bedzie mial stoisko jak w zeszlym roku w czasie festiwalu biegowego - zreszta inni tez wiec poprzymiezasz co chcesz jedyna taka okazja.
Punkty czesto - ale sprawdz co beda mieli do jedzenia jak ciepla zupe to spoko - to wchodzi najlepiej.
I masz jeszcze troche czasu to cwicz miesnie głebokie - na pewno sie przydadza szczegolnie na zbiegach
pzdr
andrzej/gdy

1316km/2012 ( 400 km boso)
1420 km/2013( 350 km boso)
42,195 3H58' na bosaka po plazy ( 2014)
66 km B7D Krynica 9:58
65 km TUT ( Trójmiejski ULTRA Trail ) 8:41
65 km B7D Krynica 9:21
Run for Fun - Gdynia No.1
-MANY-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2013, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

Kupiłem dzisiaj buty Brooks Cascadia 10. Tak jak wspominałem w Lublinie nie ma za wielkiego wyboru butów terenowych. Wolałem kupić coś w sklepie stacjonarnym gdzie mogę przymierzyć, niż w ciemno z neta.

Jakiś czas temu zauważyłem w bukłaku z mojego plecaka dwa małe przetarcia. Te przetarcia się "pogłębiały", a że dziś byłem nie daleko decathlonu to spróbowałem złożyć reklamację na bukłak. W sklepie nie robili problemu przyjęli reklamacje, wzięli plecak wraz z bukłakiem i oddali gotówkę.
Długo nie czekając poszedłem na sklep po przymierzać inne i wziąłem ten plecak http://www.decathlon.pl/plecak-do-biego ... 12245.html

Plecak jest pojemniejszy, ma więcej kieszonek, bukłak 2L i jest wygodniejszy oraz lepiej przylega do pleców.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

-MANY- pisze:Plecak jest pojemniejszy, ma więcej kieszonek, bukłak 2L i jest wygodniejszy oraz lepiej przylega do pleców.
Ale kieszonki są za wysoko i jak wsadzisz butelkę to przeszkadza ;)
-MANY- pisze:Kupiłem dzisiaj buty Brooks Cascadia 10
Rozmawiałem z pewną osobą i mieli zwroty do sklepów, podobno nie udany model w przeciwieństwie do wcześniejszych. Sam mam 9 i jestem zadowolony.
-MANY- pisze:2. Niektórzy organizatorzy w regulaminie podają listę wymaganych rzeczy w jakie zawodnik powinien być wyposażony (ciuchy, czołówki, folie NRC itp.). W tym przypadku tego nie ma. Co zatem warto ze sobą zabrać?
Nie zaszkodzi w plecak wrzucic tabletki przeciwbólowej czy małej tubki sudocremu na otarcia. Żele, telefon, kurtka.
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Podepnę się pod temat.
Chciał bym na wiosnę pobiegać trochę po górach i może wystartować w jakichś zawodach (na początek myślałem o Rzeźniczku). Mam okazję kupić w dobrej cenie buty The North Face Ultra MT. Czy nadadzą się do biegania w Bieszczadach i Tatrach? Jak z rozmiarówką i trwałością? Mogę je mieć za 220PLN. Może macie jakieś inne propozycje w tej cenie?
Ważę 84kg.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

przeczytaj proszę test, który ostatnio ukazał się na naszym portalu, znajdziesz tam szczegółowy opis butów :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dzięki za info. Na codzień biegam w Mizuno Wave Rider więc te są raczej dla mnie za twarde. Szukam dalej.
-MANY-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2013, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

kuczi pisze:...
-MANY- pisze:Kupiłem dzisiaj buty Brooks Cascadia 10
Rozmawiałem z pewną osobą i mieli zwroty do sklepów, podobno nie udany model w przeciwieństwie do wcześniejszych. Sam mam 9 i jestem zadowolony.

...
Kolega kuczi miał racje.
Buty Brooks Cascadia 10 mają jakiś defekt .
Na obu butach w tych samych miejscach ta "siatka" uległa przetarciu. Na jednym bucie, powoli puszcza klej na łączeniu podeszwy z butem. Przebieg butów ok. 500 km.
Są to moje jedne z droższych butów biegowych, a za razem najkrócej używane.


Na pewno już nie kupię Brooksów.
Na asflat mam którąś z kolei parę Sauconów przebiegi ponad 1000 km (jedne ponad 1500 km) i wszystko się kupy trzyma. Jedyne co w Cascadia 10 było spoko to wewnętrzna wyściółka buta.

Także NIE POLECAM.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017, 11:39 przez -MANY-, łącznie zmieniany 3 razy.
-MANY-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2013, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

C.D.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zareklamuj. Ja do Brooksa nie mogę się przyczepić, ale mam zupełnie inny but - nie terenowy. Wg mnie Brooks to właśnie synonim jakości - no ale Cascadia 10 widać im nie wyszła.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przeskoczyłem ostatnio z 9 na 11 i jestem zachwycony. 9 przetarła się (tylko lewa) w podobnym miejscu, po zewnętrznej stronie na zgięciu buta za palcami, ale jednak trwało to zdecydowanie dłużej niż w opisywanych przypadkach z 10-tkami. 11 za to ma taką ilość naklejanych wzmocnień wokół palców i właśnie miejscach gdzie miękka cholewka nad palcami łączy się z klatką wokół śródstopia, że głowa mała! A nadal but jest lekki i przewiewny, śmiem nawet twierdzić, że jest lżejszy i mniej "kanapowy" w wykończeniu cholewki niż 9-tka.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
-MANY-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2013, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Zareklamuj. Ja do Brooksa nie mogę się przyczepić, ale mam zupełnie inny but - nie terenowy. Wg mnie Brooks to właśnie synonim jakości - no ale Cascadia 10 widać im nie wyszła.
Niestety sklep w którym kupiłem buty został zlikwidowany...
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:...- no ale Cascadia 10 widać im nie wyszła.
Mi się w podobny sposób poprzecierały, :-( ale wytrzymały trochę więcej, jakieś 1000km.
Mimo wszystko dalej je lubię. Podkleiłem od wewnątrz plastrem i biegam dalej. :-)

pzdr :usmiech:
ODPOWIEDZ