Seminarium z Yacoolem

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Znacie Jacka z eksplorowania tematu: rytmu, luzu, sprężystości, obrazów mentalnych i różnych dziwnych ćwiczeń koordynacyjnych i innych. Wiem, że wiele osób chciałoby zadać Jackowi pytania wprost. Część chciałoby posłuchać co odpowie na pytanie innych, część chciałoby się osobiście dowiedzieć, czy może on rzeczywiście ma dla nich jakiś nowy pomysł który można w treningu wykorzystać.
A część może chciałaby powiedzieć mu w twarz, że pierdzieli bo nie ma żadnych dowodów na to, że jego pomysły miałyby jakiekolwiek pozytywne przełożenie na wynik.
Ja bym wziął na siebie moderowanie, gdyby się okazało, że to jest potrzebne.

Dlatego proponuję ściągnąć go do Warszawy na imprezę "biletowaną".
Ten temat zacząłem dlatego, żeby ustalić cenę biletu.
Wstęp mieliby tylko Ci, którzy zapłacą za bilet.
Ale w internecie spotkanie mogliby oglądać wszyscy.

Koszt obliczyłem na 1300 zł (transport, hotel, wynagrodzenie Yacoola wynegocjowałem minimalne ;) )
Kosztów miejsca nie liczę, bo liczę na to, że adidas runners się zgodzą.

Czy Warszawiaków na to "stać" ?
(Wiem, że stać, Romanov kosztował 600 USD na głowę )
Ile powinien kosztowac bilet, żeby się to sfinansowało?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może to też wyglądac zupełnie inaczej.
Tzn Yacool robi wykład-szkolenie a słuchacze poprostu słuchają i ewentualnie potem zgłąszają pytania.
Ale wtedy to musiałoby być dłuższe, nie dostępne w sieci i droższe bo już w adidas runners sie np 4 czy 5 godzin raczej nie zrobi.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Średnia kalkulacja. Powinno przyjść minimum 30 osób, 1300zł/30=43.3 ~ 50zł to koszt uczestnictwa w takim seminarium.

Osobiście byłbym zainteresowany takim seminarium w Trójmieście, ale może rozważyłbym wycieczkę do Warszawy :-)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pomysł fajny, tylko dwie rzeczy do przemyślenia: w jakiej formie i jaki temat.

Pierwszy pomysł, aby zrobić to w formie debaty z ewentualną moderacją to może być IMO za ambitnie na pierwszy raz.
Bo powstaje pytanie o takie dobranie tematu, aby był atrakcyjny dla tej X ilości uczestników,(takiej liczby X aby się opłacało to organizować.)
Wydaje mi się, że to będzie za niszowe, nie wszyscy nawet tutaj na forum znają treści Yacoola i ciekawi mnie, czy pokonaliby lenistwo i przed debatą z Y. w pewien sposób przygotowali się do niej.

Bardziej jestem za drugą opcją czyli wykładu aka seminarium (oczywiście nie w formie: wychodzę i gadam 4h ciurkiem).

Z drugiej strony transmisja w necie to fajna rzecz ;)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12339
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To trochę jak z wykładami Romanova. Warto najpierw przeczytać jego książkę i przejrzeć materiały filmowe, żeby zadawać mu potem konkretne pytania. Jestem gotowy na, powiedzmy sobie, "pracę u podstaw", czyli rozmowę z początkującymi, ale żeby to też nie wyszedł z tego kolejny poranek na śniadanie, gdzie będę rozwodził się o tym, czy kawkę wypić przed czy po dźogingu.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

yacool pisze:To trochę jak z wykładami Romanova. Warto najpierw przeczytać jego książkę i przejrzeć materiały filmowe, żeby zadawać mu potem konkretne pytania. Jestem gotowy na, powiedzmy sobie, "pracę u podstaw", czyli rozmowę z początkującymi, ale żeby to też nie wyszedł z tego kolejny poranek na śniadanie, gdzie będę rozwodził się o tym, czy kawkę wypić przed czy po dźogingu.
Ja to widzę tak:

Wchodzisz przedstawiasz co rozumiesz poprzez ideał kroku biegowego, czym się charakteryzuje i co za nim przemawia, że to akurat ten model. Krótko i zwięźle.

Następnie przedstawiasz jak wg Ciebie można dochodzic do takiego modelu kroku, czyli ćwiczenia itp. najlepiej poparte przykładami działania tych ćwiczeń. (głowna część)

Krótkie podsumowanie.

Dyskusja

Zaproszenie do współpracy i koniec imprezy :-)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

to niestety po pierwsze szkolenie musiałoby kosztować 500, a nie 50 złotych, poza tym musielibyście dopłacić za nocleg, ponieważ jednego dnia nie dałoby się nie spłycić i nie zbanalizować tematu.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12339
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przedstawienie głównych założeń techniki, to podstawa. Potem uzależnię dalsze zagłębianie się w zagadnienia od aktywności sali. Myślę, że można zaprezentować kilka praktycznych elementów nawet w sali wykładowej w celu podkreślenia czemu służą. Konkretna praca nad ruchem biegowym to już raczej indywidualna praca z zawodnikiem. Raczej wykracza to poza klasyczny wykład, ale już sama wymiana informacji, spostrzeżeń i opis w jaki sposób pracuję z zawodnikiem da jakiś tam obraz.
Niezwykle przydatna byłaby pomoc jakiegoś biegacza, z którym pracuję. To jednak rozbudowuje logistykę.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ja bym się tam do Wawy przejechał... :P
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

to co, będzie to seminarium? może małe tourne po kraju ? seria wykładów ?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Musimy ustalić jakiś "program". Yacool, przyślij mi coś, zaproponuj termin (początek
Marca?) i zobaczymy jak pójdą zgłoszenia. Spotkałem ostatnio u siebie "na wsi" gościa, ktory wiedział skąd jestem i powiedział, że Cię czyta i przemyśliwuje, wiec jest pewnie jakaś grupa zainteresowanych.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12339
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To może być trzeci lub czwarty tydzień/weekend lutego lub drugi tydzień/weekend marca.
W programie będą omówione zagadnienia:
- rytmu oraz ćwiczenia praktyczne na zobrazowanie pojęcia rytmu
- bezwładności ruchu i jego proksymalności z prostymi propozycjami ćwiczeń na ich zobrazowanie
- dynamicznej stabilizacji i wprowadzenia do treningu funkcjonalnego
- elastyczności i rozluźnienia z konkretną propozycją treningu funkcjonalnego

Celem tego spotkania będzie oczywiście przekazanie jak najwięcej informacji, które można by wykorzystać w swoim bieganiu. Moim celem jest też rozmowa z ludźmi, którzy interesują się i działają w wyczynie oraz promowanie nowego podejścia do zagadnienia szkolenia zawodników z zagadnienia biomechaniki ruchu. Im więcej informacji zacznie przenikać do tego środowiska tym większe szanse na szybszy rozwój tej dziedziny.

Dodatkowo dla zainteresowanych Kenią możemy rozwinąć ten temat w aspekcie podróży, zwiedzania, zakwaterowania i trenowania.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

wreszcie coś się dzieje.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

yacool pisze:To może być trzeci lub czwarty tydzień/weekend lutego lub drugi tydzień/weekend marca.
W programie będą omówione zagadnienia:
- rytmu oraz ćwiczenia praktyczne na zobrazowanie pojęcia rytmu
- bezwładności ruchu i jego proksymalności z prostymi propozycjami ćwiczeń na ich zobrazowanie
- dynamicznej stabilizacji i wprowadzenia do treningu funkcjonalnego
- elastyczności i rozluźnienia z konkretną propozycją treningu funkcjonalnego

Celem tego spotkania będzie oczywiście przekazanie jak najwięcej informacji, które można by wykorzystać w swoim bieganiu. Moim celem jest też rozmowa z ludźmi, którzy interesują się i działają w wyczynie oraz promowanie nowego podejścia do zagadnienia szkolenia zawodników z zagadnienia biomechaniki ruchu. Im więcej informacji zacznie przenikać do tego środowiska tym większe szanse na szybszy rozwój tej dziedziny.

Dodatkowo dla zainteresowanych Kenią możemy rozwinąć ten temat w aspekcie podróży, zwiedzania, zakwaterowania i trenowania.
Pięknie :-)
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
Celem tego spotkania będzie oczywiście przekazanie jak najwięcej informacji, które można by wykorzystać w swoim bieganiu. Moim celem jest też rozmowa z ludźmi, którzy interesują się i działają w wyczynie oraz promowanie nowego podejścia do zagadnienia szkolenia zawodników z zagadnienia biomechaniki ruchu. Im więcej informacji zacznie przenikać do tego środowiska tym większe szanse na szybszy rozwój tej dziedziny.

Dodatkowo dla zainteresowanych Kenią możemy rozwinąć ten temat w aspekcie podróży, zwiedzania, zakwaterowania i trenowania.
Nie działam i działać nie będę w wyczynie, ale chętnie bym posłuchał :)
ODPOWIEDZ