Komentarz do artykułu Ile zapłacisz za życiówkę ? [badanie]

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wezme udzialu w badaniu bo jest strasznie wydumane, ale ciekawi mnie ile za taka gwarancje progresu bylby sklonny zaplacic Henio Szost. Mialby supef zyciowke w maratonie :hej:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jeżeli mamy tu na forum zdolnych analityków, potrafiących robić analizy w których będzie potwierdzona lub wykluczona korelacja jakichś czynników to prosiłbym o sygnał. Szczerze mówiąc w obecnym momencie mamy sporo różnych prac przy bieganie.pl i tę analize chętnie komuś w dobre ręce przekażemy kiedy juz uznamy, że nie ma więcej przyrostu liczby odpowiedzi.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nowa zyciowka albo zwrot kasy. Haha. Można nie robić nic tylko czekać na efekt. A to umowa o dzieło by była? :/)
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Nic bym nie zapłacił :ble: Z tej przyczyny, że życiówki mnie cieszą nie tylko dlatego, że są zrobione własnymi nogami, ale też własną głową ;)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Anonimowa ankieta przez Google forms? Tiaa.
Komuś, kto obiecuje poprawę o 10% w 3 miesiące, mogę zaoferować pół funta kłaków.
Na zarobki chwilowo nie narzekam.
Jeśli poprawił bym się o 10%, złamałbym 3. w maratonie oraz zszedł poniżej 4:00 na tym dystansie.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
piotrek90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Admin

Nieprzeczytany post

ehh żenada.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam, ale to pytanie bez kontekstu jest bez sensu. Co to znaczy "zapłacić za życiówkę"? Dostajesz plan treningowy na maila i radź sobie sam, plan na maila + co tydzień konsultacje czy też w ogóle mówimy o regularnych treningach pod okiem trenera kilka razy na tydzień?

W zależności od sytuacji, ma moim przykładzie: jeśli mowa o jakimś cudownym planie, który tylko dostanę na maila i mam klepać bez zrozumienia - nic bym nie zapłacił. Ale jeśli była by mowa o "opiece trenerskiej", stałym monitowaniu postępów, bieżących korektach planu + analizach treningów i startów kontrolnych, udziale w treningach + pracy nad techniką np. na bieżni - no to wtedy możemy rozmawiać. Skoro ktoś poświęca mi tyle czasu, no to sorry - ale on też z czegoś żyć musi i coś mu się za to należy.

Nie wiem też jaki jest cel tej ankiety, ale te 10% to tak trochę z czapki bo weź gościa biegającego 60 minut na 10km to o 10% poprawić w 3 miesiące zakładając regularne treningi i brak przeciwwskazań zdrowotnych będzie względnie łatwo. Ale weź na warsztat gościa z maratonem na poziomie 2:30 albo połówką 1:12-1:13 i jego spróbuj w 3 miesiące poprawić... 10% :) ?
biegam ultra i w górach :)
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84, ale scenariusz z gościem o czasie 1.12 na połówkę nie ziści się :oczko:

temat jest pod tych raczej z 60' na 10k ewidentnie - idzie lato, ktoś chce się dowiedzieć, ile może maksymalnie wyciągnąć z uczestników obozu czy jakiegoś cyklu treningów. Po prostu tym , którzy mają swój czas jak na siebie już wyżyłowany, po prostu ię odmówi udziału w programie :bum:

swoją drogą, chciałbym zobaczyć wzór takiej umowy między organizatorem a uczestnikiem , która gwarantuje bezwarunkowo zwrot kasy przy braku realizacji progresu o 10% :spoczko:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

póki co w komentarzach najciekawsze jest to, jak daleko niektórzy odjechali w swoich schizach.

marek, ja nie uważam,ze pytanie jest bez sensu. ono jest bardzo konkretne - płacisz za to, żeby po 3 miesiącach na zawodach poprawić życiówkę o 10%. i tyle - co będzie po drodze nie ma znaczenia.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

uebq pisze:marek84, ale scenariusz z gościem o czasie 1.12 na połówkę nie ziści się
Dlaczego? Nie ma warunku, że nie dotyczy gościa z 1:12 w HM.
Qba Krause pisze:marek, ja nie uważam,ze pytanie jest bez sensu. ono jest bardzo konkretne - płacisz za to, żeby po 3 miesiącach na zawodach poprawić życiówkę o 10%. i tyle - co będzie po drodze nie ma znaczenia.
Kuba - to nie jest konkretne pytanie, bo nie ma zdefiniowanego zakresu usług, za który płacisz. Jest tylko efekt końcowy. To trochę tak, jakby zapytać: "Ile jesteś w stanie zapłacić, żeby za 3 miesiące być w Pradze ?" - tyle że nie wskazano warunków ani czasu jazdy (samolot, rower, czy "z buta"?) etc.
biegam ultra i w górach :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie no, marek, trochę wydziwiasz. jestem ciekaw komentarza Adama, ale ja rozumiem, że w tym eksperymencie myślowym to ma być normalna usługa trenerska, ewentualnie dietetyczna może? w każdym razie i tak biegasz, i tak trenujesz, i tak jesz, i ta tajemnicza usługa nie może być wydziwiona. prosta sprawa.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kuba bardzo dobrze rozumuje, też nie wiem z czym macie problem. Tu chodzi raczej o to ile jesteśmy w stanie wydać za znakomity postęp. Chcemy zbadać np czy chęć do wydania większych pieniędzy rośnie wraz ze wzrostem poziomu sportowego, czy wraz z poziomem dochodu, czy wraz z dystansem. Mi to się wydaje ciekawe, szczególnie w kontekście tego, że teraz jest na rynku mnóstwo trenerów, o których skuteczności często nic nie wiadomo poza tym, że "fajny chłopak". A tutaj jest gwarancja. Próbujemy zmierzyć złotówkami ile jest warta gwarantowana życiówka (i nie mówcie, że nie może być gwarantowana, zrozumcie, że staramy się modelować sytuację).
Awatar użytkownika
wrestler
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 08 kwie 2015, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Opieka trenerska wychodzi w granicach 100 zl/mc tutaj jest o tyle ciekawiej że jest wspólny cel i ew. zwrot kasy. Na etapie na którym jestem radze sobie sam z pomocą forum i książek ale gdybym utknął sądze że w/w kwota jest akceptowalna. I nie rozumiem jaka to ujma na honorze że trener układa plan? To Szost to cienias bo ma trnera a nie sam wymyśla sobie co pobiec?
Per aspera ad aspra
BLOG
KOMENTARZE
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Płacisz kasę, przez 3 miesiące sumienie trenujesz a na zawodach robisz wszystko, żeby się poprawić, ale nie o 10%, a tylko o 8-9%. To raczej żaden problem pobiec poniżej swoich możliwości...
Zwrócone pieniądze inwestujesz w kolejny cudowny trzymiesięczny kurs i tak da capo al fine
Obrazek
ODPOWIEDZ