Jak wyznaczyć poprawnie dystans na stadionie 400m?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

Jak wyznaczyć poprawnie dystans na stadionie 400m? Np 133m bądź 138m ? Da się to zrobić np metrówką ? I mierzyć od najbliższej krawędzi czy 20-30cm od krawędzi ?
Ktoś biega takie nie typowe interwały ? Np mógłbym znaleźć długość 120m, bo chyba wiem gdzie jest, i potem odmierzyć krokrami bądź metrówką resztę dystansu ?

A czy jest jakaś stronka/zdjęcie z opisem gdzie jaki metr się znajduje na tartanie, jakie to są oznaczenia np co 10 bądź co 20m bądź 150m etc.. mógłbym zapytać jeśli ktoś tam biega, ale też nie wiadomo czy ta osoba będzie wiedziała ile jest tam czy tam metrów.

Ostatnio chciałem biegać 60m, ale nie wiem czy tam przypadkiem nie było 50m. :/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Interwał 133 m. A może 138. Ciebie powinni stąd usunąć, za kreowanie takich idiotycznych tematów i stwarzanie pozorów, że Ty cokolwiek rozumiesz. Swoimi debilnymi postami przynosisz tylko ujmę temu forum i obniżasz jego poziom. Nie powinieneś mieć prawa w ogóle się wypowiadać nie mówiąc już o udzielaniu jakichkolwiek rad.
pozdrawiam
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie kuś, nie kuś :) a tak serio, dawno nie było jakiegoś szalonego elementu. tompoz ciągle sam się banuje, buki przepadł, dawniej byli jeszcze tacy entertejnerzy, jak spider i jeszcze jeden, kurczę nie pamiętam, santiago? czasami za nimi tęsknię.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Powiedzcie, proszę, że ten temat i pierwszy wpis to spóźniony żart prima-aprilisowy. :lalala:
Taki nowy swojski polski humor absurdalny. :ojnie:
Bo tracę resztę szacunku dla ludzkiego rozumu. :ble:
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

google pisze:Interwał 133 m. A może 138. Ciebie powinni stąd usunąć, za kreowanie takich idiotycznych tematów i stwarzanie pozorów, że Ty cokolwiek rozumiesz. Swoimi debilnymi postami przynosisz tylko ujmę temu forum i obniżasz jego poziom. Nie powinieneś mieć prawa w ogóle się wypowiadać nie mówiąc już o udzielaniu jakichkolwiek rad.
Ej koleżko, słuchaj mnie uważnie, nie chcesz to idź stąd, pytam poważnie, jak wyznaczyć na stadionie dystans, a co ciebie to obchodzi jak mam biegać i jak to nazywam. Mi jest to potrzebne, nie rozumiesz czegoś to zmiataj...I proszę mnie nie obrażać, możesz się nie wypowiadać, jak nie wiesz jak odpowiedzieć na pytanie.

To nie żaden żart, tylko chciałbym wiedzieć jak wyznaczyć dystans i czym to zrobić?
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 21:54 przez Sacre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biegowyninja
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 09 lip 2014, 14:19
Życiówka na 10k: 47:03
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Geodetę zatrudnij.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

biegowyninja pisze:Geodetę zatrudnij.
A inny sposób? Nie będę płacił za amotorskie bieganie.

Może jest jakaś strona/zdjęcie obrazująca gdzie jaki jest metr na stadionie ? I jakie linie tam są ?
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wez linijke i mierz, albo takie cos

Obrazek
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

DZięki

A takie kółko chyba na zawodach, gdzie trasa jest atestowana się używa.
adku
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2014, 23:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sacre, może Ty jesteś botem AI, stworzonym przez wojsko albo jakiś uniwersytet, a my przechodzimy właśnie test Turinga?
Awatar użytkownika
biegowyninja
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 09 lip 2014, 14:19
Życiówka na 10k: 47:03
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za głupi na robota. To analogowy troll.
Awatar użytkownika
krzychooo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 22 mar 2014, 07:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

google pisze:Interwał 133 m. A może 138. Ciebie powinni stąd usunąć, za kreowanie takich idiotycznych tematów i stwarzanie pozorów, że Ty cokolwiek rozumiesz. Swoimi debilnymi postami przynosisz tylko ujmę temu forum i obniżasz jego poziom. Nie powinieneś mieć prawa w ogóle się wypowiadać nie mówiąc już o udzielaniu jakichkolwiek rad.
wreszcie ktoś się odważył to napisać :taktak:
5k.....19:16- IV 2015
10k.....39:40 - IX 2018
21,1k.....1:29:31 - IX 2018
42,2k.....3:17:19 - X 2019
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:nie kuś, nie kuś :) a tak serio, dawno nie było jakiegoś szalonego elementu. tompoz ciągle sam się banuje, buki przepadł, dawniej byli jeszcze tacy entertejnerzy, jak spider i jeszcze jeden, kurczę nie pamiętam, santiago? czasami za nimi tęsknię.
1. Po pierwsze to podobno jesteś redaktorem portalu www.bieganie.pl i podajesz nie prawdziwe informacje np. te o mnie w cytowanym właśnie poście.
2. Jak jesteś tak pewny swej opinii o mnie proszę podaj błędna merytorycznie moją wypowiedź na temat metodyki treningu wytrzymałościowego, bądź odpowiedź szkodzącą niby innym użytkownikom forum.
3. Teraz co do ciebie pozwoliłem sobie przejrzeć znaczną część twych wypowiedzi na tym forum................. wniosek nasuwa się jeden jak odejdziesz z tego forum .............. na pewno nikt za tobą nie zatęskni.


Tompoz
Tompoz
Awatar użytkownika
mirass
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Wszyscy zamiast pomóc zmienili temat. Ja znam super metodę. Jest o wiele tańsza od tego kółka mierzącego metry.

Rozkładasz metr i ustawiasz stopy tak żeby złapać długość metra. Od tyłu stopy do czubka palców drugiej stopy musi być metr. Dodatkowo wiążesz sobie średniej wielkości kamyk na sznurku i idziesz. Jak tylko zrobisz 1 krok to kładziesz kamyk (dzięki sznurkowi nie musisz się schylać), przechodzisz o kolejny metr, zabierasz kamyk i znowu kładziesz przed sobą. Nie wiem jak się sprawdzi przy 138m, ale przy 60 sprawdza się wyśmienicie. Oczywiście żeby złapać idealny dystans trzeba dojść do perfekcji, ale na początku różnica przy 138m powinna wyjść maks 2m, więc powinno Cię to zadowolić.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Jak masz taśmę mierniczą to sprawa jest prosta.
Od lini start ( np 400m )/ mety do znacznika 300 metrowego ( powinna być linia narysowana przez wszystkie tory na końcu pierwszego łuku ) masz na pierwszym torze 100 metrów.
Potem od tej lini po pierwszym torze lecisz sobie odpowiedni odcinek ( w tym przypadku 33 metry ). Na poniższym obrazku 100 metrów po 1 torze jest między zaznaczonymi na czarno liniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
ODPOWIEDZ