moje 10 Km

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
michal171
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2012, 07:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie dzisiaj przebiegłem swoje 10 km nie pierwsze ale pierwsze z mierzonym czasem, który pokazał 45m8s :) i w związku z tym chciałbym poznać wasze obiektywne opinie i komentarze, czy ten czas jest to dużo czy mało jak na amatora biegającego regularnie od ok 6 miesięcy.
New Balance but biegowy
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Napisz najpierw jak i gdzie był zmierzony ten czas. Czy były to zawody,czy trasa to dokładnie 10km itd? Ogólnie opinii będzie pewnie tyle ilu użytkowników. Niektórzy biegają o wiele dłużej od ciebie i tyle nie wykręcą a niektórzy nigdy nie biegając mają czas sporo lepszy.
5km-16:48
10km - 35:46
michal171
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2012, 07:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie, nie startuje w żadnych zawodach a 10 km zrobione na stadionie, bieżnia tartanowa 400m.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kolega powyżej Ci odpowiedział.
maciej65
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poszukaj w internecie wyników z jakiegoś biegu na 10km, najlepiej z atestowaną trasą, i zobacz gdzie byś był z tym czasem (zakładając, że nie pomyliłeś się przy liczeniu okrążeń)
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

michal171, wystartuj w najbliższym biegu ulicznym. Powinieneś pobiec o jakieś 3 i pół minuty szybciej niż w samotnym biegu na stadionie.
Powodzenia
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
watan9
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2012, 15:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja również zaczynam jednak mój czas to+5min do Twojego, braki kondycyjne spore ale już nad tym pracuję:)
Awatar użytkownika
ŁoBoG
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 25 lut 2008, 09:19
Życiówka na 10k: 37:50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Szczęściarze :), ja po kilku latach przerwy wróciłem na ścieżki i biegam ok 10 miesięcy. Jak 11 listopada połamię 55 min na 10km to będę zadowolony. Bardzo ciężko mi się na nowo buduje formę :smutek: A jakieś 5-6 lat temu kręciłem nawet przyzwoite czasy :) Jednak nie poddaję się. Liczę , że po dobrze przepracowanej jesieni i zimie będę miał zadowalający progres. :sss: :hej:
Majkel - Buszmeni Team
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 51:44:00
Życiówka w maratonie: 05:07:00
Lokalizacja: Łomianki

Nieprzeczytany post

Witam,

co do 10 km, moja życiówka to 51:44 w zoo w tym roku :)
chciałbym zejść poniżej 50 minut w Biegu Niepodległości.. i moje pytanie jest takie:
czy to jest "szybki bieg" ? jest szansa na życiówkę?
biegam od stycznia i nie bylo mi dane w nim pobiec ;)

jak najlepiej zbudować szybkość? poprzez podbiegi czy są może jakieś inne sztuczki?

Majkel
chwała wszystkim tym, którzy są ode mnie szybsi.. mam kogo gonić
Karlito
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 268
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:43
Życiówka na 10k: 42:14
Życiówka w maratonie: 3:28:34

Nieprzeczytany post

Nie jestem profesjonalistą, ani doświadczonym amatorem, ale może to i lepiej dla kogoś, kto dopiero zaczyna i chce prostych rad. Czy to szybko? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale jak dla mnie poniżej 50 minut zaczyna się szybsza dycha. Życiówka zależy od programu treningowego, a o tym nic nie napisałeś Majkel. Generalnie, aby zwiększyć szybkość, polecam podbiegi, skipy, bieg interwałowy w II zakresie, np 4x400m i sprinty w III zakresie. Choć przygotowuję się pod maratony, często biegam dyszki, również "na czas", ot tak, aby się sprawdzić i stosuję podobny trening do zwiększenia szybkości i siły.
Majkel - Buszmeni Team
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 51:44:00
Życiówka w maratonie: 05:07:00
Lokalizacja: Łomianki

Nieprzeczytany post

mój plan treningowy jest czysto amatorsko - autorski :)

do połówki przygotowywałem się Galloweyem ale w koncu przebiegłem nie maszerowałem, do maratonu po swojemu 40 km tygodniowo.. z elementami podbiegów i akcentów ale jakoś nigdy nie byłem bardzo dokladny co do ilości powtórzeń itp.. teraz chce mocno popracować przez miesiąc aby zrobic życiówkę.
mam jeszcze pytanie co z długimi wybieganiami? warto śmigac po 15 km w niedzielny poranek w ramach wytrzymałości? czy np skupic się się na crossie po pagórkach?

majkel
chwała wszystkim tym, którzy są ode mnie szybsi.. mam kogo gonić
tomekstm
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 sty 2010, 12:03

Nieprzeczytany post

Według mnie warto robić jeden stosunkowo dłuższy ale i wolniejszy bieg w tygodniu, właściwie w każdym planie takie biegi się znajdują. Zajrzyj do planów na bieganie.pl
Obrazek
Majkel - Buszmeni Team
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 51:44:00
Życiówka w maratonie: 05:07:00
Lokalizacja: Łomianki

Nieprzeczytany post

nie omieszkam sprawdzić :)

dzieki,
m
chwała wszystkim tym, którzy są ode mnie szybsi.. mam kogo gonić
Kipketer_1987
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, 13:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czas całkiem zgrabny jak na 1x :bleble:
ODPOWIEDZ