trening co drugi dzien?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

trening co drugi dzien czy to ma sens,bardziej mnie to ciekawi czy ktos tak trenuje.
Wychodzimy na trening co drugi dzien i zawsze na taki jaki fabryka pozwoli,zmieniamy tylko teren np: gorki las pozniej teren plaski nastepnie od 8-12km a raz w tygodniu dluzsze wybieganie od 18-25km,,co myslicie,,-pozdrawiam :szok:
New Balance but biegowy
kazp
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 03 lip 2011, 22:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To zależy jak rozumiemy pojęcie treningu. Od kilku lat w podobny sposób organizuję sobie rekreację, ale nie nazwałbym tego treningiem tylko aktywnym spędzaniem czasu ;-)
Rożnica jest taka, że zamiast za każdym razem "ile fabryka pozwoli", w zależności od chęci i samopoczucia, biegam z narastającym tempem lub spokojną przebieżkę.
Pewnie jest to mniej efektywne niż plany treningowe, na które brakuje mi chęci i cierpliwości, a na wynikach aż tak mi nie zależy.
Awatar użytkownika
Iwan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1161
Rejestracja: 23 mar 2004, 11:36
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ja od lat biegam co drugi dzień.
Wszystko zależy od celu jaki chcesz osiągnąć. Wtedy taki trening ma sens albo nie.
"Nie żyję, by lepiej biegać. Biegam, by lepiej żyć" R.W.
Raff
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 27 wrz 2011, 11:11
Życiówka na 10k: 42:43
Życiówka w maratonie: 3:47
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

W tym co napisałeś brakuje mi interwałów, a to nie to samo, co "ile fabryka pozwoli" :) I nie jestem pewien, czy górki to to samo co regularne podbiegi, powtarzane 8-10 razy w ciągu jednego treningu. Wierzę, że obydwie rzeczy to ważne elementy treningu, a w dodatku fajne urozmaicenie...
5km 19:36 | 10km 42:43 | 21.1km 1:35:49 | 42.2km 3:47:01
Awatar użytkownika
krasnoludek6
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 825
Rejestracja: 13 gru 2010, 20:59
Życiówka na 10k: <40
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

Raff pisze:W tym co napisałeś brakuje mi interwałów, a to nie to samo, co "ile fabryka pozwoli" :) I nie jestem pewien, czy górki to to samo co regularne podbiegi, powtarzane 8-10 razy w ciągu jednego treningu. Wierzę, że obydwie rzeczy to ważne elementy treningu, a w dodatku fajne urozmaicenie...
bardzo dzieki zawsze to inne spojrzenie na filozofie treningu i trenowania zgadzam sie ze to nie to samo ,ale moze wlasnie po takim bieganiu cos sie zmieni nie koniecznie na lepsze wyniki
ODPOWIEDZ