Miesiąc do Półmaratonu - Bieg testowy

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Alex9321
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 01 gru 2016, 00:09
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie :)

21 maja startuje w półmaratonie , biegam od września tamtego roku w listopadzie zaliczyłem bieg niepodległości 47:50 , a następnie skupiłem się na zrzucaniu kg i bieganiu bardzo spokojnym od miesiąca zwiększyłem prędkość i zmniejszyłem lekko kilometraż.
Dzisiaj zdecydowałem pobiec kontrolnie dystans półmaratonu , na + dobra temperatura na - dość mocny wiatr oraz dużo podbiegów mieszkam w Anglii więc cały czas góra , dół i na zmiane ...

Dzisiejszy trening :
https://flow.polar.com/training/analysis/1311811592

Półmaraton odbywa się w Tarnowie Podgórnym jedna z bardziej płaskich tras , także nie muszę się martwić ciągłym wbieganiem .
Proszę was o opinie na jaki czas waszym zdaniem mogę startować uzwględniając właśnie tą zmiane terenu , prawdopodobnie mniejszy wiatr oraz jeszcze miesiac przygotowań.

Jeśli macie jakieś sugestie na czym powinienem się skupić przez ten miesiąc śmiało każda pomoc sie przyda :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Tak jakoś obstawiałem, że 1:45 powinieneś nabiegać. I jak spojrzałem na Twój trening, i zobaczyłem 1:50 to te 5 min powinieneś spokojnie na zawodach urwać.
Tym miesiącem do startu się aż tak nie podniecaj, bo masz raptem 2 tyg. Pozostałe 2 tyg. warto byłoby przeznaczyć już na luzowanie by ten docelowy start pobiec na świeżo. Tak więc jeszcze jakieś mocne akcenty rób teraz a potem już luzuj.
Alex9321
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 01 gru 2016, 00:09
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odp :)

Spojrzałeś niedokładnie , na wykresie jest 22,1 km w czasie 1:50 h ale jeden kilometr był na rozgrzewkę :)

Półmaraton - 21,100 km jest w czasie 1:45:06 :)

Mój błąd zapomniałem dopisać :)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Profilem trasy nie musisz się martwić, ale temperaturą jak najbardziej ( biegałem 4 razy - to wiem ;)).

W optymalnych warunkach mógłbyś uderzać w 1h40, ale takowych na pewno nie będzie, może się zdarzyć, że nawet 1h45 nie powtórzysz.
Taki mamy klimat. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Alex9321
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 01 gru 2016, 00:09
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jak wygląda sytuacja z podbiegami faktycznie bardzo płaska trasa ?

Biegniesz też w tym roku ? :)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Alex9321 pisze:jak wygląda sytuacja z podbiegami faktycznie bardzo płaska trasa ?

Biegniesz też w tym roku ? :)
W tym roku po raz pierwszy będą dwie pętle a nie trzy, większość trasy będzie się jednak pokrywała, są minimalne i krótkie podbiegi, ale generalnie profil nie stanowi problemu, bardziej płaskiego trzeba by długo szukać.

Nie będę biegł, bo tydzień wcześniej lecę ultra. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Alex9321
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 01 gru 2016, 00:09
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzięki za informacje !

W takim razie powodzenia w ultra ! :)
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Alex9321 pisze:Spojrzałeś niedokładnie , na wykresie jest 22,1 km w czasie 1:50 h ale jeden kilometr był na rozgrzewkę :)
No widzisz :) To 1:45 już masz. Celuj w takim razie na urwanie tych 5 minut i walcz o 1:40.
ODPOWIEDZ