Komentarz do artykułu Porównanie strategi 13 najszybszych maratonów Świata

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Godnym zauważenia jest również trzecia strategia Mistrza Olimpijskiego. Zaczął bardzo mocno, a skończył tylko 8 sekund gorzej od rekordu świata. Tu można zacząć spekulować, co by było gdyby .....
AFC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:23
Życiówka na 10k: 44.06
Życiówka w maratonie: 3.39.01

Nieprzeczytany post

Coś jest chyba nie tak z pozycjami zawodników na poszczególnych checkpointach w tej tabeli. Zwłaszcza jeśli chodzi o 42 kilometr.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, trzeba poprawić miejsca, przy Kipsangu 2016 powinna byc 4 zamiast 5.
A co do Kipchoge, to racja, był wtedy w niesamowitej formie (zresztą w calym sezonie 2016) i zmarnował szanse na Rekord Świata i to przecież na niełatwej trasie.
romsch
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2017, 18:04
Życiówka na 10k: 38:50
Życiówka w maratonie: 03:15:42

Nieprzeczytany post

Maraton wspaniale zorganizowany. Do tego idealna pogoda, zimno ale slonecznie. Na kilku odcinkach troche wietrznie. Sam zrobilem zyciowke.
szukajtego
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2016, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 2.40.14
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co do pogody - z Twittera sub2 -Speaking since the race, Kipsang said: "I really enjoyed it, I was going for a world record but I think it was a little bit windy." #sub2
Ja sam też w drugiej części biegu, zwłaszcza w końcówce odczuwałem mocne powiewy. Trasa - nie można powiedzieć, że jest płaska, kilka lekkich podbiegów jest. Gdyby to był Berlin i walka z kimś do ostatnich metrów, pewnie Kipsang zrobil by nowy rekord.
Jak dla mnie udane zawody 2.41.58 i wracam powoli do gry :)
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

AFC pisze:Coś jest chyba nie tak z pozycjami zawodników na poszczególnych checkpointach w tej tabeli. Zwłaszcza jeśli chodzi o 42 kilometr.
Adam Klein pisze:Tak, trzeba poprawić miejsca, przy Kipsangu 2016 powinna byc 4 zamiast 5.
A co do Kipchoge, to racja, był wtedy w niesamowitej formie (zresztą w calym sezonie 2016) i zmarnował szanse na Rekord Świata i to przecież na niełatwej trasie.
Ciekawe, bohater artykulu przybiegl jako 10 w Tokio?!? :bum:
A przynajmniej tak jest w tabeli (42 km).
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jego wynik jest na dziesiątym miejscu ( tak naprawdę chyba na dwunastym bo nie mogłem znaleźć między czasów z Chicago ) w tym wirtualnym wyścigów najlepszych osiągnięć historii Maratonu a co ciekawe po pierwszych 5 km był na pierwszym miejscu
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

szukajtego pisze:Jak dla mnie udane zawody 2.41.58 i wracam powoli do gry :)
Gratuluję ładny wynik !
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

W artykule jest napisane, że pierwsze km PM pobiegli za szybko i jedynie spadek terenu może ich tłumaczyć.
Jak zatem z tą strategią? Niby "wszyscy" chwalą NegativSplit. Ale to chyba w teoretycznie idealnych warunkach. Odnoszę się do swojego OWM2016. Pierwsza połowa trasy ogólnie była "lekko z górki" i z wiatrem, za to druga lekko pod górkę i pod wiatr. A ja sztywno trzymałem się NS i zwalniałem początkiem biegu do wymaganego tempa przez NS. Później już nie dało się wiele z tego wyciągnąć. Wyszedł brak doświadczenia. Jak się okazało na tym maratonie uogólniając czołówka biegła pierwszą część szybciej niż drugą.
Teraz planuje maraton w Krakowie - tam różnie, podbiegi też są. I jak? Trzymać się sztywno Negativa czy nie?
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jego wynik jest na dziesiątym miejscu ( tak naprawdę chyba na dwunastym bo nie mogłem znaleźć między czasów z Chicago ) w tym wirtualnym wyścigów najlepszych osiągnięć historii Maratonu a co ciekawe po pierwszych 5 km był na pierwszym miejscu
Ok, nieuwaznie przeczytalem artykul. Tabela to taki wirtualny byt. I raczej ciezko wyciagnac z tego wnioski, bo to byly inne dni, inne biegi, inni prowadzacy itd itp. A wniosek, ze Kimetto pobiegl zachowawczo chyba nie jest uzasadniony.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Dla mnie bardziej wartosciowe bedzie takie zestawienie (srednia predkosc na kilometr w ramach kazdych pelnych 5 km):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 16:27 przez Keri, łącznie zmieniany 1 raz.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

I teraz patrzac na tak uszeregowane dane (ta sama trasa - Berlin) widac, ze Kimetto wcale taki zachowawczy nie byl.
Przyjmujac, ze miara biegu zachowawczego jest przyspieszenie wzglednie utrzymanie wysokiej predkosci w koncowce biegu.

To zawodnikiem najbardziej "swiezym" na koncowce byl Kennenisa, ktore ostatnie 2.2km zrobil po 2:47,7. I tu mozna zadac pytanie, coby bylo, gdyby nie zwolnil tak na ostatniej pelnej piatce (2:58,8)?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Keri pisze:I teraz patrzac na tak uszeregowane dane (ta sama trasa - Berlin) widac, ze Kimetto wcale taki zachowawczy nie byl.
Przyjmujac, ze miara biegu zachowawczego jest przyspieszenie wzglednie utrzymanie wysokiej predkosci w koncowce biegu
To nie jest miara zachowawczości. Tempo (czas) pierwszej i drugiej piątki (w porównaniu z innymi), to jest miara zachowawczości. Tempo na końcówce to conajwyzej konsekwencja zachowawczości.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12426
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z tych parunastu wyników na <2:04 nie ma co wyciągać, bo każdy wniosek będzie naciągany. Gdybyś rozszerzył warunek na <2:05, to miałbyś już bazę kilkudziesięciu wyników do analizy.
ODPOWIEDZ