Szczegółowość planów treningowych

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

rodoif pisze:
Rolli pisze:
rodoif pisze: Nikogo nie oskarżam, ale pokaż mi gdzie dokładnie jest napisane w cytowanych przez Ciebie fragmentach o wzmacnianiu mięśni i stabilizacji? Ja tego nie widzę.
No i nie napisane ze przd kazdym bieganiem trzeba na kibelek. Skandal! Bo trzeba!
Roli teraz zaczynasz już trolować. Skoro ktoś pisze, że coś jest napisane to niech to pokaże.
Masz racje... ale temat sam sprowadziles do absurdu. Nie chcesz zrozumiec: Demo jest plytkie, a za wiecej trzeba zaplacic albo sobie zasłużyć.
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rodoif pisze:
marek84 pisze:
rodoif pisze:ale pokaż mi gdzie dokładnie jest napisane w cytowanych przez Ciebie fragmentach o wzmacnianiu mięśni i stabilizacji? Ja tego nie widzę.
To jest plan skierowany do
Oto wskazówki skierowane są do początkujących biegaczy, którzy są w stanie przebiec bez zatrzymania minimum 30-40 minut i myślą o ukończeniu na jesieni biegu na dystansie 10 km lub poprawieniu swojego wyniku.
Początkującym (którzy na starcie są w stanie przebiec 30-40 minut), trenującym według tego planu 3-4x w tygodniu zgodnie z jego założeniami!! (czyli jeden trening w tygodniu tylko większa intensywność, a reszta wszystko poniżej 75% HRmax, do tego rozgrzewka i schłodzenia) nic złego się nie stanie. Większość amatorów nie robi nawet tego.
Rozumiem Twoją argumentację, ale wcześniej poprosiłem abyś pokazał gdzie jest to o czym piszesz, że jest i mi tego nie pokazałeś, tylko przekonujesz że taki trening jest wystarczający. Czy jednak te dodatkowe ćwiczenia nie są takie ważne, skoro ten plan jest wystarczający?
Przecież masz tam wskazany szereg ćwiczeń (np. skipy, cwał, wymachy, itp). Jest opisane rozciąganie. To wszystko możesz traktować jako "co inne niż bieganie" i jest to zawarte w tym planie, na tym poziomie jest wystarczające. Nie mam zamiaru dalej tej absurdalnej dyskusji ciągnąć i udowadniać że nie jestem wielbłądem. Niektórym jednak trzeba palcem pokazać, że jak na skarpetce pisze L to na lewą nogę wkładamy. Albo że 10 minut przed treningiem nie pijemy pół litra wódki - no fakt, tego w planach faktycznie nie ma. Może jak zapłacisz, to Ci to ktoś powie i będziesz wiedział.

Trudno - każdy orze jak morze - jeśli Twoim zdaniem - rzeczy ogólnodostępne są niewystarczające, to nie jest mój problem.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Znajdź sobie inny sport, który nie wymaga planów.
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
rodoif pisze:
Roli teraz zaczynasz już trolować. Skoro ktoś pisze, że coś jest napisane to niech to pokaże.
Masz racje... ale temat sam sprowadziles do absurdu. Nie chcesz zrozumiec: Demo jest plytkie, a za wiecej trzeba zaplacic albo sobie zasłużyć.
Chyba nie czytasz tego co napisałem. Może być płytkie już wcześniej się z tym zgodziłem. Ja tylko podnoszę, że brakuje informacji o tym co jest zdaniem trenerów tak ważne. To że się nie zgadzasz ze mną nie znaczy, że możesz trolować
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Znajdź sobie inny sport, który nie wymaga planów.
Naprawdę uważasz że takie argumenty mają sens?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak.
rodoif
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 39:50
Życiówka w maratonie: 3:10:25
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Panowie,

zadałem proste pytanie dlaczego tak mało pisze się w planach o innych rzeczach niż bieganie. Odpowiedź generalna - bo to demo. Przyjmuję. Zwróciłem uwagę, że demo powinno jednak moim zdaniem zawierać więcej informacji, które uświadomią co jeszcze trzeba robić. Podniosłem też i to, że takie plany przyczyniają się do złych nawyków w treningu ograniczając go tylko do biegania. Nie zgadzacie się ze mną - wasza sprawa. Nie rozumiem jednak, że przyjęliście sobie za punkt honoru zjechać kogoś kto ma inne zdanie i zwyczajnie trolujecie i szydzicie. Ja wobec was tak się nie zachowuję i namawiam abyście też się tak nie zachowywali.

Każdy z nas inaczej coś widzi i tak się rozejdźmy.

pozdrawiam

P.S. Może yacoolowi trochę dogryzłem tym Paulo ;)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017, 16:21 przez rodoif, łącznie zmieniany 1 raz.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

rodoif pisze:
Rolli pisze:
rodoif pisze:
Roli teraz zaczynasz już trolować. Skoro ktoś pisze, że coś jest napisane to niech to pokaże.
Masz racje... ale temat sam sprowadziles do absurdu. Nie chcesz zrozumiec: Demo jest plytkie, a za wiecej trzeba zaplacic albo sobie zasłużyć.
Chyba nie czytasz tego co napisałem. Może być płytkie już wcześniej się z tym zgodziłem. Ja tylko podnoszę, że brakuje informacji o tym co jest zdaniem trenerów tak ważne. To że się nie zgadzasz ze mną nie znaczy, że możesz trolować
Ta decyzje pozostaw Admin.

Przeciez masz podane najwazniejsze. Biegac.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12404
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Uwaga ogólna i do przemyślenia dla każdego amatora.
Po co ci idealny plan, czyli rozpisany w najdrobniejszych szczegółach i uwzględniający zabiegi i ćwiczenia komplementarne, skoro nie znajdziesz na to czasu w swoim amatorskim życiu?
A jeżeli znajdziesz?
To przestajesz być amatorem i stajesz się wyczynowcem, który nie dostanie zaproszenia do Fukuoki. Lecz poza tym drobnym szczegółem twoje życie będzie podporządkowane bieganiu. Kilka miesięcy w roku będziesz spędzał na obozach wysokogórskich, będziesz miał do dyspozycji fizjoterapeutów, masażystów, fizykoterapię, dietetyka i pejsmejkera. Będziesz robił co miesiąc badania wydolnościowe, korzystał z konsultacji z biomechanikami oraz instruktorami innych dyscyplin sportowych. Dlaczego? Bo to będzie szczegółowo zalecane w twoim profesjonalnym planie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Uwaga ogólna i do przemyślenia dla każdego amatora.
Po co ci idealny plan, czyli rozpisany w najdrobniejszych szczegółach i uwzględniający zabiegi i ćwiczenia komplementarne, skoro nie znajdziesz na to czasu w swoim amatorskim życiu?
A jeżeli znajdziesz?
To przestajesz być amatorem i stajesz się wyczynowcem, który nie dostanie zaproszenia do Fukuoki. Lecz poza tym drobnym szczegółem twoje życie będzie podporządkowane bieganiu. Kilka miesięcy w roku będziesz spędzał na obozach wysokogórskich, będziesz miał do dyspozycji fizjoterapeutów, masażystów, fizykoterapię, dietetyka i pejsmejkera. Będziesz robił co miesiąc badania wydolnościowe, korzystał z konsultacji z biomechanikami oraz instruktorami innych dyscyplin sportowych. Dlaczego? Bo to będzie szczegółowo zalecane w twoim profesjonalnym planie.
Ja przypuszczam, ze kolega chce to wszystko dostac ale nic nie poswiecic.

Ja poczatkuajcym nawet radze: chlopie, najpierw naucz sie przebiec 30 minut i wtedy mozemy porozmawiac o innych rzeczach i daj sobie na razie spokuj z innymi pierdolami jak sila, przebizki i paski na HR.
ODPOWIEDZ