Bieganie - technika w szczególności rytm

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Może wypróbuj bieg sprinterski, biegniesz maksymalnie do 100m, bieg nie będzie szybki, lecz będziesz się przemieszczal do przodu, kolana bardzo wysoko, sylwetka pionowa (nie odchylasz się do tyłu) i stopami stapasz na przodostopiu (niektórzy by nazwali na palcach, ale nie jak baletnica)

Wysłane z mojego SM-T113 .
Ale te ćwiczenia to chyba na wydłużanie kroku właśnie - dobrze rozumiem?
New Balance but biegowy
alyjen
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 23 sie 2016, 09:02
Życiówka na 10k: 52:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Alyjen
Masz rzeczywiscie dosyć niską kadencję, ale zeby coś powiedzieć to trzebaby Cie zobaczyć.
Bez patrzenia widzę, że masz 10k niewspółmiernie słabe do 5k, wiec z wytrzymałością u Ciebie słabo.
Się wątek rozwinął ;)

10tka to był w moim odczuciu spokojny bieg, tempo na poszczególnych kilometrach waha się 5:05 do 5:27 i bardziej zależy od profilu danego odcinka, choć oczywiście drugie kółko było wolniejsze. Ale to nie był bieg na limicie.
24 minuty na 5km to jest moja życiówka po której chwilę do siebie dochodziłem.

Ta pętla przy każdym kolejnym kółku daje w kość przez podbiegi, na płaskim biegałem dwa razy w życiu w marcu i maju na startach.. Zresztą w zeszłym roku biegałem 5km w 28 minut a 10km w 58 więc progress jest i motywacja też.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:
Yahoo pisze:Może wypróbuj bieg sprinterski, biegniesz maksymalnie do 100m, bieg nie będzie szybki, lecz będziesz się przemieszczal do przodu, kolana bardzo wysoko, sylwetka pionowa (nie odchylasz się do tyłu) i stopami stapasz na przodostopiu (niektórzy by nazwali na palcach, ale nie jak baletnica)

Wysłane z mojego SM-T113 .
Ale te ćwiczenia to chyba na wydłużanie kroku właśnie - dobrze rozumiem?
Tak, i wzmocnienie zginaczy bioder, bo unosimy wysoko kolana'. XD.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:
Yahoo pisze:Może wypróbuj bieg sprinterski, biegniesz maksymalnie do 100m, bieg nie będzie szybki, lecz będziesz się przemieszczal do przodu, kolana bardzo wysoko, sylwetka pionowa (nie odchylasz się do tyłu) i stopami stapasz na przodostopiu (niektórzy by nazwali na palcach, ale nie jak baletnica)

Wysłane z mojego SM-T113 .
Ale te ćwiczenia to chyba na wydłużanie kroku właśnie - dobrze rozumiem?
A np Mo Farah robi tylko 160kr/min. I prosze jak biega.
A Meb Keflezighi laduje na piecie, a wygral maraton 2009 w nowym jorku i w 2014 w Bostonie.
A inny amerykanski biegacz Ryan Hall ma najwyzsza oscylacje pionowa, biegnie jakby podskakiwal.
I komu tu wierzyc, praciwac nad technika czy nie? Chyba nie, bo technika powinna sie sama zmienic podczas biegania rozluzniajac cialo i umysl.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ