Jak pobiec maraton?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
VO2max

Nieprzeczytany post

AdamWyr

3 tygodnie przed maratonem zaczołeś interwały 1 km na dużych prędkościach by po tygodniu start na maxa w półmaratonie i za kolejn e7 dni bieg na 5 km na zawodach i za 7 dni w maratonie dupa cięzkie nogi.................................................. zajechałeś sie chłopie.

druga rzecz a poco tak suplementacja z wody kokosowej ? dlaczego ograniczyłeś mięso ( białko ) ?
New Balance but biegowy
AdamWyr
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 29 lis 2012, 03:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: New Jersey

Nieprzeczytany post

Pracuje fizycznie 8h dziennie 5-6 dni w tygodniu. Nie jest to praca ciezka ale jednak caly dzien jestes na nogach. To byl moj 3 maraton. Pierwszy ukonczylem 4:05 ale od polowki to byly juz katusze.Drugi rowniez skonczyl sie po polowce, po niej szedlem do mety( 4:35). Za tydzien mam mozliwosc znow pobiec, wlasnie ten sam ktory ukonczylem w 4:35 ale nie wiem czy to dobry pomysl. Wczoraj zrobilem tylko rozbieganie 10km. Ambicja nie daje mi spokoju.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Pobiegnij na 3.45 i już. Może to jest kwestia głowy a nie wytrenowania...
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

Cześć,

ponad miesiąc temu zrobiłem sobie życiówkę na królewskim 3.28 h.
Jutro mam kolejny maraton ale nie zamierzam w nim szczególnie walczyć. Chce jak najszybciej rozpocząć treningi na sezon jesienny i pytanie jakim tempem go biec ? O ile wolniej 10 s. , 15s. ?
Tak jak wspomniałem celem jest możliwie szybkie rozpoczęcie kolejnych treningowych akcentów, ale nie wiem jaki znaleźć balans aby nie męczyć tego zbyt długo i jednocześnie być świeżym po ...
Dziękuję.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:Cześć,

ponad miesiąc temu zrobiłem sobie życiówkę na królewskim 3.28 h.
Jutro mam kolejny maraton ale nie zamierzam w nim szczególnie walczyć. Chce jak najszybciej rozpocząć treningi na sezon jesienny i pytanie jakim tempem go biec ? O ile wolniej 10 s. , 15s. ?
Tak jak wspomniałem celem jest możliwie szybkie rozpoczęcie kolejnych treningowych akcentów, ale nie wiem jaki znaleźć balans aby nie męczyć tego zbyt długo i jednocześnie być świeżym po ...
Dziękuję.
Po maratonie, a szczególnie po dwóch w ciągu miesiąca i tak nie będziesz "świeżym kroku". Będziesz musiał odpocząć. Jeśli jesteś przygotowany ja bym zaryzykował i spróbował poprawić życiówkę ;-) Po 6 tygodni bardzo luźno i od lipca spokojnie zaczynasz przygotowania na jesień ;-)
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

barcel pisze:
Daniell pisze:Cześć,

ponad miesiąc temu zrobiłem sobie życiówkę na królewskim 3.28 h.
Jutro mam kolejny maraton ale nie zamierzam w nim szczególnie walczyć. Chce jak najszybciej rozpocząć treningi na sezon jesienny i pytanie jakim tempem go biec ? O ile wolniej 10 s. , 15s. ?
Tak jak wspomniałem celem jest możliwie szybkie rozpoczęcie kolejnych treningowych akcentów, ale nie wiem jaki znaleźć balans aby nie męczyć tego zbyt długo i jednocześnie być świeżym po ...
Dziękuję.
Po maratonie, a szczególnie po dwóch w ciągu miesiąca i tak nie będziesz "świeżym kroku". Będziesz musiał odpocząć. Jeśli jesteś przygotowany ja bym zaryzykował i spróbował poprawić życiówkę ;-) Po 6 tygodni bardzo luźno i od lipca spokojnie zaczynasz przygotowania na jesień ;-)
Zadecydowałem już że jutro Cracovię biegnę na luz. Będzie za ciepło itp.
Pytanie o ile sekund wolniej ?
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:
barcel pisze:
Daniell pisze:Cześć,

ponad miesiąc temu zrobiłem sobie życiówkę na królewskim 3.28 h.
Jutro mam kolejny maraton ale nie zamierzam w nim szczególnie walczyć. Chce jak najszybciej rozpocząć treningi na sezon jesienny i pytanie jakim tempem go biec ? O ile wolniej 10 s. , 15s. ?
Tak jak wspomniałem celem jest możliwie szybkie rozpoczęcie kolejnych treningowych akcentów, ale nie wiem jaki znaleźć balans aby nie męczyć tego zbyt długo i jednocześnie być świeżym po ...
Dziękuję.
Po maratonie, a szczególnie po dwóch w ciągu miesiąca i tak nie będziesz "świeżym kroku". Będziesz musiał odpocząć. Jeśli jesteś przygotowany ja bym zaryzykował i spróbował poprawić życiówkę ;-) Po 6 tygodni bardzo luźno i od lipca spokojnie zaczynasz przygotowania na jesień ;-)
Zadecydowałem już że jutro Cracovię biegnę na luz. Będzie za ciepło itp.
Pytanie o ile sekund wolniej ?
Jeśli ma to być odczuwalny luz to przynajmniej 10 sek wolniej na kilometrze. Jesli dochodzi czynnik wyższej temperatury, to bym dodał jeszcze kolejne 5-10 sek. W Twoim przypadku to by wyszło około 5:20-5:30/km.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

barcel pisze:
Jeśli ma to być odczuwalny luz to przynajmniej 10 sek wolniej na kilometrze. Jesli dochodzi czynnik wyższej temperatury, to bym dodał jeszcze kolejne 5-10 sek. W Twoim przypadku to by wyszło około 5:20-5:30/km.
Dzięki, o to mi chodziło.
kojot19922
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 382
Rejestracja: 03 maja 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

AdamWyr pisze:Pracuje fizycznie 8h dziennie 5-6 dni w tygodniu. Nie jest to praca ciezka ale jednak caly dzien jestes na nogach. To byl moj 3 maraton. Pierwszy ukonczylem 4:05 ale od polowki to byly juz katusze.Drugi rowniez skonczyl sie po polowce, po niej szedlem do mety( 4:35). Za tydzien mam mozliwosc znow pobiec, wlasnie ten sam ktory ukonczylem w 4:35 ale nie wiem czy to dobry pomysl. Wczoraj zrobilem tylko rozbieganie 10km. Ambicja nie daje mi spokoju.
Według mnie twój problem leży w głowię, a nie w nogach bo skoro biegniesz 11 minut wolniej niż tempo HM i nie masz siły to, to nie jest normalne, po drugie skoro żywisz się cały czas mięsem to po jaką cholerę na tydzień przed zaczynasz eksperymentować z jakimiś makaronami? Chcesz się żywić makaronem to jedz go cały czas, a nie tydzień przed startem, największa głupota jaką można zrobić to zmieniać nawyki żywieniowe przed samym startem bo to przynosi skutek ciut inny od zamierzonego.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:Zadecydowałem już że jutro Cracovię biegnę na luz. Będzie za ciepło itp.
Prognozy są na 13 stopni. Czego chcieć więcej :niewiem: :nienie:
No chyba, że się nie sprawdzą i rano będzie już 15 a w trakcie urośnie do 20. :zero:
AdamWyr
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 29 lis 2012, 03:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: New Jersey

Nieprzeczytany post

Udalo sie w 3:31:25 . Dzieki
ODPOWIEDZ