Trening przed półmaratonem

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Już 25 czerwca pobiegne w półmaratonie. Nigdy wcześniej nie biegałem w zawodach. Obecnie biegam co 2 dni. W tygodniu po 3 treningi gdzie biegam około 5-7 km. Swoje dwa ostatnie treningi zakończyłem 13 km w 1h 7 min. Czy będę wstanie przebiec półmaraton? Jak trenować? Co pić przed i po treningu?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak długo biegasz? Napisz coś więcej o tym, jak trenujesz teraz. Czy te 5-7 km to po prostu spokojny bieg? Jakie tempo utrzymujesz podczas tych 5-7 km i jak wtedy Twoje samopoczucie wygląda, czy spokojnie łapiesz oddech?
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Mój profil na endomodo: https://www.endomondo.com/profile/3041587

Biegałem wcześniej rekreacyjnie od czasu do czasu po 5 km. Od marca zacząłem częściej i więcej. Pracuje fizycznie na kopalni.
Średnie tempo to około 5:20. Po przebiegnięciu 13 km, które pokonałem dotychczas 2 razy (wczoraj i w sobotę) czułem lekkie zmęczenie ud, ale pewnie dałbym radę jeszcze trochę przebiec. Po odpoczynku około 30 minutowym nie odczuwałem w ogóle, że przebiegłem taki dystans.
dominator
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 02 mar 2016, 16:22
Życiówka na 10k: 00:56:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szymon189 pisze:Mój profil na endomodo: https://www.endomondo.com/profile/3041587

Biegałem wcześniej rekreacyjnie od czasu do czasu po 5 km. Od marca zacząłem częściej i więcej. Pracuje fizycznie na kopalni.
Średnie tempo to około 5:20. Po przebiegnięciu 13 km, które pokonałem dotychczas 2 razy (wczoraj i w sobotę) czułem lekkie zmęczenie ud, ale pewnie dałbym radę jeszcze trochę przebiec. Po odpoczynku około 30 minutowym nie odczuwałem w ogóle, że przebiegłem taki dystans.
Te 5:20 to tempo konwersacyjne (oddech spokojny, brak zadyszki) ? Jeżeli tak, to ok.

Mam nadzieje że nie biegasz tego w trupa wszystkiego ?

Do półmaratonu potrzeba treningów długich (90min i wiecej) w tempie konwersacyjnym.
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

dominator pisze: Te 5:20 to tempo konwersacyjne (oddech spokojny, brak zadyszki) ? Jeżeli tak, to ok.

Mam nadzieje że nie biegasz tego w trupa wszystkiego ?

Do półmaratonu potrzeba treningów długich (90min i wiecej) w tempie konwersacyjnym.
Trochę oddech głębszy na 7 km, ale siła jeszcze jest. Czy biegam w trupa? Tzn?
Planuje biegać 3 razy w tygodniu co 2 dzień. 2 x po ~1h, natomiast raz po 15 km.

Jakie napoje izotoniczne najlepiej spożywać po i przed treningiem?
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Dlaczego półmaraton?

Z treningiem 5-7km?
Dlaczego chcesz sie męczyć? Bo ten półmaraton ma "maraton" w nazwie?
Nie lepiej 5km? To tez jest bardzo ładny dystans. A dopiero za rok dłuższe dystansy. Dla mnie 5km nawet duzo lepszy jak półmaraton, ale to inna historia.
szymon189
Wyga
Wyga
Posty: 117
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Marklowice

Nieprzeczytany post

Namówił mnie na półmaraton znajomy. On jednak teraz się wycofał bo startuje w sztafecie z firmy 3x7km.
ODPOWIEDZ