Powrót po rocznej przerwie. Jaki plan wybrac?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Patryk0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 16:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, wychodzę do Was z zapytaniem jaki plan wybrac chcąc uzyskac bardzo dobra forme na wiosne. Więc jaki plan wybrac.
Dodam ze lubie biegac długie dystanse. Jestem w stanie przebiec co najmniej 40 minut bez zatrzymywania sie i wielkiego zmeczenia.

Trenowałem przez 6 lat pływanie i 2 lata triathlon.
Opis mnie:
-15 lat
-175cm
-55kg
-czas 1km: 3:10
-czas 2km: 6;45

Prosiłbym bym o pomoc jestem tutaj nowy na forum. Serdecznie pozdrawiam
New Balance but biegowy
Patryk0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 16:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szkoda ze brak odpowiedzi.
Morcin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:48
Życiówka na 10k: 36:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chcesz wrócić do triathlonu ? Chcesz trenować pod bieżnie ? Co rozumiesz przez pojęcie długi dystans ? W wieku 15 lat łatwo przesadzić z treningiem , ale w początkowej fazie proponuję wolne biegania z przebieżkami żeby zbudować baze .
Patryk0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 16:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie zamierzam wracać do tri. Chciałbym poprostu sam dla siebie zacząć biegać, trzymać dobrą forme oraz mieć lepsza wytrzymałość. Długi dystans czyli wykonujac przede wszystkim prace tlenowa. Chciałbym trenowac raczej pod biegi uliczne. Wiem że łatwo przesadzic dlatego chciałbym się poradzić. Więc jaki plan treningowy z portalu bieganie.pl wybrac?
Morcin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:48
Życiówka na 10k: 36:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Osobiście polecam amerykańską szkołę biegową , ale to dla seniora dobra nie wiem jak dla juniora . Z pływania bym nie rezygnował , odkąd nauczyłem się poprawnego kraula ( też robiłem tri) to sprawia mi to frajde , odpręża i reguluję oddech i dla osób z dodatkowym balastem pozwala spalać dodatkowe kcal .
Patryk0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 16:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie nie. Z pływania nie będę raz w tygodniu w każdą sobotę 1,5h trening robił. Ale chciałbym biegać i mieć plan na wiele tygodni. Pływanie to super sprawa zgadzam się. Planuje również za rok może jakieś 10km na zawodach pobiegać ale na razie formę na wiosnę chce czyli jakieś 8 mies
Patryk0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2015, 16:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zamierzam realizować amerykański poz 2 potem 3 i zobaczyć jak to będzie wyglądało. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ