BIeg 1km

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Viper
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2015, 16:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam . Jestem w drugiej gimnazjum,dzisiaj biegałem na 1000m , Moj czas 3,09. Chcialbym sie zapytac co mam zrobic zeby zejść z 3. Następny bieg mam we Wrzesniu. Jakies Rady ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Viper pisze:Witam . Jestem w drugiej gimnazjum,dzisiaj biegałem na 1000m , Moj czas 3,09. Chcialbym sie zapytac co mam zrobic zeby zejść z 3. Następny bieg mam we Wrzesniu. Jakies Rady ?
Trenować, najlepij w klubie lekkoatletycznym.
Krzysiek
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13295
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Buniek pisze:
Viper pisze:Witam . Jestem w drugiej gimnazjum,dzisiaj biegałem na 1000m , Moj czas 3,09. Chcialbym sie zapytac co mam zrobic zeby zejść z 3. Następny bieg mam we Wrzesniu. Jakies Rady ?
Trenować, najlepij w klubie lekkoatletycznym.
Ach! Juz nie ma wywodów? Ja tez jakoś zrezygnowałem, gdyż w 95% po pierwszym poście nie ma więcej zainteresowania.
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:...
Ach! Juz nie ma wywodów? Ja tez jakoś zrezygnowałem, gdyż w 95% po pierwszym poście nie ma więcej zainteresowania.
Jeżeli chłopak wykaże zaintersowanie to coś tam spróbuje mu podpowiedzieć, ale też się ostatnio zraziłem jak rozpisałem komuś na forum plan, spędziłęm nad tym kwadrans, a on nie odpisał, nie wiem czy w ogóle zajrzał do wątku i czy nie robiłem tego bez sensu.
Krzysiek
grabarz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:42
Życiówka na 10k: 39:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szkoda, że wielu tego nie rozumie, że się poświęca czas, żeby komuś pomóc. A przyjdzie ktoś, rzuci temat, ludzie odpiszą, a od autora zero odzewu. To nie wiadomo czy skorzystał z tego, czy w ogóle przeczytał. Także was rozumiem.
Viper
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2015, 16:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oczywiscie czytam kazdą odpowiedz.Chciałbym Jakiś plan Tygodniowy/Miesiąć
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 774
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

samego biegania to wystarczy ci w zupełności 4 X w tygodniu. Oczywiście w pozostałe dni możesz próbować wszelkich innych aktywności (rower, basen, gry zespołowe, jogging - max. 30') cokolwiek co sprawia, że czujesz się w pełni wypoczęty.

Nie wiem jakie masz tereny biegowe, jakkolwiek proponowałbym następujący schemat:
1 dzień - 20' BS + rozgrzewka + fartlek 10*(1' żwawo/1' trucht) + schłodzenie (5-10' trucht). Z czasem
możesz zwiększyć ilość powtórzeń do 15...
2. dzień 20' - krótka rozgrzewka (np. 10' jogging + trochę cw. sprawnościowych, generalnie tak, żeby się dogrzać) +
25 - 35min tzw. "szybkie rozbieganie w terenie crossowym. Z mocną końcówką. Jako, że 3 dzień jest wolny możesz
tutaj "pczycisnąć", ale z rozsądkiem.
3 dzień WOLNE :)

4 dzień 30' -troche szybciej niż spokojne rozbieganie (w zależności od samopoczucia) + serie 20 sek. przebieżek:
3*4*20" start co 1.5 min, między serią 4' przerwy. Biegane w miarę szybko (90-95 %), ale swobodnie.
z czasem - zwiększ ilość serii do 4 lub ilość powt. w serii do 5.
5 dzień WOLNE :)

6 dzień 45' BS - tempo wg uznania. Uwaga: wcale nie musisz truchtać, tempo regulujesz samopoczuciem :)
Jak masz dobry dzień, nie bój się podkręcić tempa jak gorszy - to wtedy wolniej...
7 dzień WOLNE :)

8 dzień 30' spokojnie + dobra rozgrzewka + PG (80-100m) 3 serie po 4 (żwawo) po każdym podbiegu marsz w dół,
a między serią 5' trucht/marsz. Dodatkowo proponowałbym, żeby ostatni odcinek w każdej serii (ale tylko ostatni)
był pobiegnięty w >95% max.
To są na tyle krótkie odcinki opowiednio długie przerwy, że raczej się nie zakwasisz...

9 dzień 45' BS - tempo wg uznania.

10 dzień WOLNE :)
11 dzień
20' - krótka rozgrzewka (np. 10' jogging + trochę cw. sprawnościowych, generalnie tak, żeby się dogrzać) +
4*5' żwawo\2' przerwy(marsz) - w terenie crossowym. Z mocną końcówką. Jako, że kolejny dzień jest wolny możesz
tutaj "przycisnąć", ale z rozsądkiem.

12 dzień WOLNE :)

13 dzień 50' - 60' spokojne rozbieganie.
14 dzień WOLNE :)

i takim cyklem możesz spróbować biegać przez 4-6 tygodni :)
ODPOWIEDZ